Заљубени во малолетно лице ....

Член од
30 септември 2014
Мислења
46
Поени од реакции
55
И мене ме плаши што би било потоа, ако недај Боже не ни тргне у врската.. засега све изгледа убаво меѓу нас и све тоа ми е помалку интересно, убаво, романтично. Но што ќе биде после никад не се знае, затоа ми е помалку страв да не ја утнам работава :)[DOUBLEPOST=1413123025][/DOUBLEPOST]
Во присуство на еден родител може да правите што сакате ,така искочите со татко и лижи ја драпај ја , па викни ја дома некој ден со еден од родителите мавни ја што се ке биде законски
Сериозен сум со темава....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.065
Поени од реакции
10.772
И мене ме плаши што би било потоа, ако недај Боже не ни тргне у врската.. засега све изгледа убаво меѓу нас и све тоа ми е помалку интересно, убаво, романтично. Но што ќе биде после никад не се знае, затоа ми е помалку страв да не ја утнам работава :)
не мафтај, кажи дека веќе сте у врска...
јас сум имал врски со малолетнички и никад не сум се замарал окуолу ова :)
лани исто едно мое другарче со девојка му која имаше 17 се паркирал на некое темно место и му дошле џандари среќа облечени биле :D али ниш само ги распрашувале пто бараат таму оти често наркомани се вртеле таму :)
 
Член од
30 септември 2014
Мислења
46
Поени од реакции
55
не мафтај, кажи дека веќе сте у врска...
јас сум имал врски со малолетнички и никад не сум се замарал окуолу ова :)
лани исто едно мое другарче со девојка му која имаше 17 се паркирал на некое темно место и му дошле џандари среќа облечени биле :D али ниш само ги распрашувале пто бараат таму оти често наркомани се вртеле таму :)
Не сме сеуште у врска, али све повеќе сум решен да се обидам. Па што биде :). Дури имам и чувство дека она веќе како да неможе да чека и глупаво се осеќа више да бидам порешителен.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Има луѓе кои се во врска или се во брак, а се разлика 10, а можеби и повеќе години и супер им оди.
Она има 16 години, сеуште не е зрела и не ги сфаќа сите работи како што треба, бидејќи и не ги разгледува убаво, но ти се поголем и многу подобро сфаќаш.

Еве да речеме се фатите, во врска сте. Прво нејзините ќе дознаат и ќе бидат страшно против, а може да ти прават и проблем зошто е малолетна.
После од кај знаеш, може да дојде до кавга, да те замрази до толку со што ќе те пријави дека е малолетна и дека и вршиш притисок постојано.

Да беше полнолетна ајде де, ама вака не.
Сепак твоја е одлуката:)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ако на шеснаесет години размислува на овакви работи, а не дека се скарала со дечко ѝ, тогаш младинава е стварно расипана.
Да не кажувам конкретни стории и приказни затоа што темата ептен ќе забега во друга насока. Познавам такви случаеви каде што девојчиња после раскинување уценувале дечковци само затоа што се сексале додека таа била малолетна. Затоа му велам од тој аспект нека внимава.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Еј глупости ќе те пријави, денешните деца се толку заостанати. Па некои на 14 години имаат дечко и дома го носат, а на 16 години веќе неколку партнери имаат сменето. Секој различно созрева, секој родител има различно мислење. Некои женски на 20 години размислуваат како да се 16 и обратно.
Мојата жена е со мене од 17 години, јас такви барав прв да сум и. :P:icon_lol:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.727
Поени од реакции
11.978
Чудно ми е заљубување во деца, изгледа напален си ко животиња па сега бараш оправдување низ форумов за горливите ти жељи. Добро е, ти работи супер егото само гледај нека не ја губи контролата оти можиш да наебиш ;)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Чекај ја да стане полнолетна
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Што побогу би правел со 16 годишно девојче??? Јас разбирам дека ти се допаѓа како изгледа, но има ли нешто освен тоа? Запрашај се дали ти е само сексуална привлечност или навистина сакаш да изградиш врска со неа. Како прво 100% сум сигурна дека немате исти сфаќања. Таа се грижи за тестот по математика, додека ти си завршил со учење. Таа сака да излегува во кафичи кај што одат нејзини врсници, додека ти... не знам ти што сакаш искрено.
Ако ме прашаш мене, јас не можам да поднесам 20-25 годишни момци иако се „легални“, баш поради начинот на кој размислуваат во тие години. А пак за 16, да не правиме муабет, деца ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Следниот што ќе напише доскочица ќе биде награден со одмор од форумов.

Другар пази се највеќе од татко и, брат и, такво општество сме малку, презаштитнички се настроени дома. Второ, пази таа тебе да не те изигра па да те пријави во полиција за подведување, да не можеш да се ратисаш. Сега ние не ја знаеме девојката, ти ја знаеш и дали е спремна на вакви работи, но мој совет ви е да си ја држите врската приватно ако веќе се решите на такво нешто. Под приватно подразбирам да нема објави на фејсбуци и ширење под друштва зошто не знаеш кој може да разбере, маалскиот џандар може да дознае и да се прави џек после. :)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Биди внимателен и добро размисли. Кај нас имаше случај, му дала типката (исто 16 години) доброволно и истата вечер се потскарале малку и таа ни две ни три го пријавува за силување. Го притворија дечкото (го осуди народот, го обележа) за некои 15-20 дена со истражувања и психијатри оваа си призна дека лажела а тој цело време во притвор. Му плати 800 евра од ден на дечкото што бил во притвор со се нарушен углед, душевен мир, изгубени денови на работа и слично. Таа излажала дека и бил прв и дека ја силувал но јас знаев дека уште на 14год и бил првиот пат со мој познаник. Така да, паметот во глава, се е можно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom