Сакам да знам!

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Здраво. Ме интересира нешто во врска со facebook. Таму и на Youtube,не успеав да го најдам одговорот,па се надевам дека вие ќе ми помогнете. Сакам да го ИЗБРИШАМ фб-от. Значи воопшто да не постои. Имам проблем што кога ќе отворам на search и ќе напишам delete (за да ме упатат што понатаму),не ми се појавува апсолутно ништо. И ме интересира дали ако го деактивирам после одреден период,тој сам ќе се избрише..???
Имаш линк поставено подолу. Можеш привремено да го деактивираш или пак да го избришеш скроз. :D
https://www.facebook.com/help/224562897555674
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
зошто темата за Матка е во „лоша тема“, а можеше ли во Туризам и патувања (или власта ќе ја види таму)
инаку не е таа за сеир и може да се брише цела прва страна на истата. Или некому не му одговара вистината.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.622
Поени од реакции
70.301
Како и да е. Зошто?
Не знам за каква маска се работело, може одговоров ќе нема врска со ситуацијата, ама некои што се професионални "тркачи" особено на подолгите патеки,при тренинзите носат специјални маски со кои го намалуваат дотокот на кислород, односно се навикнуваат да трчаат со поотежнато дишење (симулираат тренинг при најтешки услови).

Е сега дали носеле баш вакви маски или не, немам поим :icon_mrgr:
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Не знам за каква маска се работело, може одговоров ќе нема врска со ситуацијата, ама некои што се професионални "тркачи" особено на подолгите патеки,при тренинзите носат специјални маски со кои го намалуваат дотокот на кислород, односно се навикнуваат да трчаат со поотежнато дишење (симулираат тренинг при најтешки услови).

Е сега дали носеле баш вакви маски или не, немам поим :icon_mrgr:
Za taa mislev. Sigurno bila taa.
 
H

HoT IcE

Гостин
Не знам за каква маска се работело, може одговоров ќе нема врска со ситуацијата, ама некои што се професионални "тркачи" особено на подолгите патеки,при тренинзите носат специјални маски со кои го намалуваат дотокот на кислород, односно се навикнуваат да трчаат со поотежнато дишење (симулираат тренинг при најтешки услови).

Е сега дали носеле баш вакви маски или не, немам поим :icon_mrgr:
Дада ваква маска носеше. Хмм, интересно, претпостував дека се работи за некој тренинг метод, сеа конкретно знам за што се работи. Фала ти :)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Колку е цената по квадрат за парно?
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.085
Поени од реакции
11.481
Колку е цената по квадрат за парно?
Умре фиксниот ценовник по квадрат за парно. Сега мерат по зграда, додаваат ангжирана моќност, ддв, qrци-палци, и на крај делат по квадратурата на станот во однос на целата зграда.
 
Член од
1 октомври 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали знаете каде можам да најдам евтини мотели во Скопје цената да биди пониска, потребно ми е само за вечер еден кревет е доволно
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
11ти се работи? Или важи само као за украс таму у календарот?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
35
Поени од реакции
22
kikiii75 напиша:
Дали знаете каде можам да најдам евтини мотели во Скопје цената да биди пониска, потребно ми е само за вечер еден кревет е доволно
Mislam deka mozes da najdes na hostelz. com
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.566
Поени од реакции
43.099
Како иде изнајмувањето на точаци по Скопјево? Колку пари за колку време? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom