Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Tolku sto ste ligusi samo se obiduvate negde da se fatite neznam sto vie filmot,da se slikase nekoi komita ili pa vojvoda odma ejj gledas koi e zaeban bravo brateeeeeee najak siiiiiiiii :pos: aman be dosta so vakvi glupavi raboti mie sme tie sto sme,nekoi vika go polnime stadionot samo na derbi protiv vardar teteks pelister... pa so e naivazno go polnime kazete vie koga ste go napolnile posleden pat...

Za brojkata tocno e deka befme mnogu slabi isto taka i navivanje zatoa i samiot voga nas dade ostavka pa tek sega ka vidime sto ke bide iako spored mene nebese ni los,kazav pred nekoi den sekoa navivacka grupa ima svoi padovi svoi dobri denovi,no za toa vcera so se slucuvase na tribinite prasajte nekoj igrac od teteks so atmosfera bese i slucajno dali videl takvo nesto negde nis nasive stadioni,jas licno ziveem vo malo kade ima i albanci i makedonci imam drugar/komsia sto igraa za teteks posle natprevarot mi pisuva za natprevarot ova ona i za atmosferata deka bese nesto sto dosega go nema videno,so ova nesakam da recem deka sme najaki ili nesto slicno no sakam da kazem deka koga ke bideme po ozbilni vo rabotata sto a pravime ke bideme mnogu podobri da se nadevame deka se ke se sredi iako tesko spored mene ...:unsure:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.825
Поени од реакции
80.358
Sekoj ultras bi dal like na slika so troll na policaec so 1312 ama ti i slicneve ko tebe ste specialni ...
Секој ултрас би ги заебавал тие што се лижат со џандари.
Но ништо чудно, никој не е изненаден, одамна гледаме дека џандарите со вас како со домашни миленичиња се однесуваат.
 
Z

ziko bt

Гостин
Ќе ве биди бе не биди толку песимист,кај и да е ке се вратат овие Сирија и Ирак шо се:icon_lol:
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Балисти стварно сте смешни, мислите со слики и пиротехника ке глумите навивачи, таа камофлажа со голема бројка на ваша трибина одамна поминувал кај луѓето, од таа бројка 25-30% имаат поим нешто со навивање, другите само за да ја полнат трибината ги зимате. За мене Комити, Шверцери, Чкембари и од кошарка Ф.А и СPB се единствените навивачки групи во Македонија другите се боза си глумат навивачи кога ке им текне. А нормално без дискусија Комити vs Шверцери е нешто најсветло нешто највредно во нашата тифо сцена тоа е докажано и во меѓународните аналази во врска со навивачката култура во Македонија.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ја најде на топ дерби? не. ајде поздрав дечко дјабе си тераш инеат се гледа дете си.
Дете сум бил, а овој свршува на интернет страници...

Да не случајно овој е официјален сајт за фудбалските дерби натпревари.

Ајде продолжи :drk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom