Успешно одржана парадата на гордоста во Белград

Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
@Ska Maniac емигрантите си ги носат своите навики и глупоста со себе...колку и да се претопат, тоа што го носат пред да дојдат си останува доживотно.
И Осло последните неколку години е доста опасен, лани емигранти потпалиле две коли из чиста мира, циганки одат по тебе и просат, гледаш црнци со намрштени фаци кои едвај чекаат да зграбат нешто од тебе...сликата не е баш убава, зошто животот во тие држави пред да има наплив од мигранти бил друг...тоа се богати држави со богата културна елита... ама тоа и кај нас го има...најдобро е да сопрат да примаат емигранти и да даваат азил. За тоа се бунат тамошните граѓани многу...некако излезено е од контрола.

Инаку нема нормален човек кој не би осудил педофилија, зоофилија и сл...европа тоа не го наметнува како што викате, дури и во тие држави што важат за многу либерални, отпорот кон тие девијации секогаш ќе биде многу силен, за разлика од отпорот кон геј популацијата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.721
Поени од реакции
23.822
Станви збор за варошо Прилеп?
Не за Охридскиот :cool:[DOUBLEPOST=1411945941][/DOUBLEPOST]
@Ska Maniac емигрантите си ги носат своите навики и глупоста со себе...колку и да се претопат, тоа што го носат пред да дојдат си останува доживотно.
И Осло последните неколку години е доста опасен, лани емигранти потпалиле две коли из чиста мира, циганки одат по тебе и просат, гледаш црнци со намрштени фаци кои едвај чекаат да зграбат нешто од тебе...сликата не е баш убава, зошто животот во тие држави пред да има наплив од мигранти бил друг...тоа се богати држави со богата културна елита... ама тоа и кај нас го има...најдобро е да сопрат да примаат емигранти и да даваат азил. За тоа се бунат тамошните граѓани многу...некако излезено е од контрола.

Инаку нема нормален човек кој не би осудил педофилија, зоофилија и сл...европа тоа не го наметнува како што викате, дури и во тие држави што важат за многу либерални, отпорот кон тие девијации секогаш ќе биде многу силен, за разлика од отпорот кон геј популацијата.
Па тоа и јас го викам. Од кога ги отворија границите земјите од ЕУ го јадеа на големо. А ова со зоофилииве,содомииве и педерлуков,наркоманијава е смислена пропаганда што се форсира кај сите држави што имаат мнозинска белечка популација (Кина,Индија,Ангола,Индонезија не сум чул дека ги притискаат за вакви вредности за разлика од Австралија ,Бразил и Аргентина на пример ). Сега кога Норвешка,Шведска, Данска и остатокот имаат "модерна " младнина што е упропастена со дрога, педерлук,зоофилија и останати "европски вредности",утре кога ке треба да ја бранат државата,градот,населбата,куката своја од налет на емигрантиве , први ке избегаат зашто башка немаат и ислужено воен рок па нема да знаат пушка да држат.[DOUBLEPOST=1411946040][/DOUBLEPOST]
Не. Таму убај се горе на Варош, под ними многу неубај љуѓе имат.

:icon_mrgr:
Немојт во еднио Варош да живет убај љуѓе а во другио неубај (n)
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Немојт во еднио Варош да живет убај љуѓе а во другио неубај (n)
Не бе, јас му кажвам за кај ними за нивнио Варош, таму убај љуѓе се. А на Рид, има најубај чупиња да ме верваш.
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
@Ska Maniac (y) ...Ако некој млад човек е талентиран, физички спремен, снаодлив ќе научи да ракува со оружје многу побрзо од пример, некој што бил 8 месеци војска и ќе биде подобар бранител. Младите и кај нас не служат војска, процентуално пушат и пијат многу повеќе, мислам дека имаме добра бројка и на наркомани...ништо поспремни не сме.

Мора да согласиш дека иднината неможе да се претскаже баш така...не се знае точно во каква насока ќе се развиваат тие друштва...прават напори да се ограничи бројот на мигранти, тоа е добар почеток.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.721
Поени од реакции
23.822
Да @LazarG полека има надеж за Европа . Во Британија (Англија,Лондон) го уапсија Аnjeem Choudary што отворено се залагаше за џихад и шеријат во Британија. На негова иницијатива полицијата ги тргна кучињата за дрога и бомби од терминалите на аеродромите зашто ги навредувале муслиманите зашто ги душкале.
[DOUBLEPOST=1411949381][/DOUBLEPOST]
@Ska Maniac (y) ...Ако некој млад човек е талентиран, физички спремен, снаодлив ќе научи да ракува со оружје многу побрзо од пример, некој што бил 8 месеци војска и ќе биде подобар бранител. Младите и кај нас не служат војска, процентуално пушат и пијат многу повеќе, мислам дека имаме добра бројка и на наркомани...ништо поспремни не сме.

Мора да согласиш дека иднината неможе да се претскаже баш така...не се знае точно во каква насока ќе се развиваат тие друштва...прават напори да се ограничи бројот на мигранти, тоа е добар почеток.
A за неслужењето војска тоа е све пропаганда за утре да ти дојдат платеници ко у Украина и да ти ја ебат пола држава а ти да не си способен да се одбраниш. ( 80% од злосторствата во ЕХ-ЈУ извршени се од платениците муџахедини кај бошњанците,Грци и Руси кај Србите и Швеѓани,Холанѓани ... кај Хрватите). Не би рекол дека кај нас се понеспремни. Многу од младинава тука спортува и се грижи за здравјето. Тешки наркомани се највеке од "генерацијата Х" (1970-1980) ,млади по 17-18 год незнам барем кај мене у населба. Марихуаната таму се смета за цигара ,а многу нормално е со кока да си ги решаваат проблемите.Таму кај и нив кога ке видиш дека у сите спортови црнци и арапи им се натпреваруваат јасно ти станува што прави младината таму. На голем дел со пацифизам испран им е мозокот (ако некој те удри сврти му го и другиот образ,со тепање ништо не се решава) и од нив утре неможеш да очекуваш да ја бранат татковината.

 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256


Na takozvanoj paradi ponosa aktivisti LGBT ogrganizacija nosili su transparente sa uvedljivim sadržanem koji se odnose na srpskog patrijarha Irineja i mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija.
Kako stoji na transparentima koje su nosile LGBT osobe oni si spremni da daju milion dolara da bi Amfilohije i Irinej „ bili njihovi ”, čime se nedvosmisleno sugeriše na seksualni odnos.

Na današnjoj paradi ponosa članovi skupa nosili si transparente sa slikama koje sadrže uvedljiv sadržaj koji se odnosi na srpskog patrijarha Irineja i mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija.

Na transparentu pored slike dvojice crkvenih velikodostojnika piše „milion dolara dajem da budeš moj”.

Ovakva poruka bez potrebe za mnogo tumačenja sugeriše na prostituciju, i pokazuje provokaciju ukupljenih porukom da imaju želju za seksualnim odnosima sa Patrijarhom i Mitropolitom.


http://www.vestinet.rs/aktuelno/da-li-je-ovo-smisao-gej-parade-ucesnici-vredali-patrijarha-irineja-i-vladiku-amfilohija


Mislev shto komentar da dadam za ova, i ostanav bez komentar.
Parada na gordosta li ja vikaa?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Последниве 20 години од кога почнаа на големо да се промовираат вакви срања и да победуваат брадосани жени на Евросонг ни малку не сакам да живеам таму. Поубаво со брачава овде ке се тепаме барем ке знаеме дека сите сме мажи :нинџ:
немој да бидеш толку сигурен и кај браќата има многу такви(изрод) немој да бидеш по газето тепан:D
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Се е ова дело на пропагандисти кои сакаат да го свртат вниманието на граѓаните од вистинските проблеми
Вистинските проблеми се: Невработеноста, сиромаштијата, кршење на човековите права и слично
За тоа треба да се организира парада
Ние не сакаме да бидеме невработени и сиромашни
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Парада на гордоста? Мислиш парада на педерите и на лезбејќите.

Незнам како воопшто било дозволено да се одржи нешто вакво. Бараат права, а самите не се свесни дека прават провокација и немир во општеството.

И аман со тоа дека сите се исти и дека тоа што го прават е најнормално.........., АМАН, најнеприродно и најненормално е тоа.


:)!
 
T

templar55

Гостин
Така е. Една од културните вредности е тепањето жени и никој ништо да не ти може. Педери имало и ќе има. Ако ти е страв дека ти си педер, тоа е твој проблем.
Ако те тепа некој си има служба кај да пријавиш а не тука да оставаш знаци за помош. Не ми е страв воопшто дали сум педер или не.
Еве на пример тебе можам во исто време и да те тепам и еб*м. Обострано задоволство :pos:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ако те тепа некој си има служба кај да пријавиш а не тука да оставаш знаци за помош. Не ми е страв воопшто дали сум педер или не.
Еве на пример тебе можам во исто време и да те тепам и еб*м. Обострано задоволство :pos:
Оф мори мајко! Ако некој те тепа и сакаш да се чуе твојот глас, кажи го тоа у завиена форма на темата „Успешно одржана парадата на гордоста во Белград“! :facepalm:

Мене ми е несфатлива опседнатоста на балканските „здрави„ хетеросексуалци со парада на педерите во Белград.
Грешка ти е есапот. Сакам СМ, ама камшикот е кај мене.
 
T

templar55

Гостин
Оф мори мајко! Ако некој те тепа и сакаш да се чуе твојот глас, кажи го тоа у завиена форма на темата „Успешно одржана парадата на гордоста во Белград“! :facepalm:

Мене ми е несфатлива опседнатоста на балканските „здрави„ хетеросексуалци со парада на педерите во Белград.
Грешка ти е есапот. Сакам СМ, ама камшикот е кај мене.
Немам ништо против педери, имам против нивни паради. Замисли, има луѓе кој што го ставаат во мртовци, во деца и во животни, и такви болни умови се горди на тоа. Ај сега и за нив да направиме парада. Себепрокламирање ме ужасно нервира, без разлика дали некој е педер или не. Парадата не е за права, права имаат.
п.с Околу СМ, ако сакаш да бидеш доминантна прво ке треба да заслужиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom