Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991

(Ваљда некои од тука сите ги знаете ама ај :D )
 
H

HoT IcE

Гостин
Дечки, Ровер е океј филмче. Убава режија, приказна и глума на ниво од Пирс. Имаше некои глупи сцени ама углавном ми легна филмов, му давам седмица.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.578
Гранд Будапешт... (n)

Очекував многу од филмов, ама ме разочара
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Ако добро размислите секој филм не е за сите. Си најдува онака луѓе кои го бендисале, луѓе кои не го, и некои рамнодушни, кои онака.

Инаку го изгледав Boyhood.
Солидна драма, онака реално приземна, без многу многу напнување и мајндфак елементи. Дали заслужува 8.7, не знам, т.е мислам дека е малку превисоко, али околу 8 е секако.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Е шо е то што го прави посебен де ? Или на сите кул деца им се допадна па и тебе, за да не делиш и да не те караат.
да оти на цел форум му се допадна, затоа и мене ми се допадна. :facepalm:

Приказната ми беше одлична у филмот, истотака како Вес Андерсон ја обработил таа приказна ми беше претерано добро + она што уживав во целите 100 минути и ниту во еден момент не ми беше досаден.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
да оти на цел форум му се допадна, затоа и мене ми се допадна. :facepalm:

Приказната ми беше одлична у филмот, истотака како Вес Андерсон ја обработил таа приказна ми беше претерано добро + она што уживав во целите 100 минути и ниту во еден момент не ми беше досаден.
И како сето ова не е за сите ? :eek: Тој дел го чекам.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
И како сето ова не е за сите ? :eek: Тој дел го чекам.
има некои кои не уживаат у такви приказни :) Тоа значи немат таков вкус и тоа у превод е не е за сите. Треба уште?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom