Битола

Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Не бе не е тој, во едно уличе е кај Пајтон е ова.
Па та статуата ако е кај домот на културата, право одиш до градската библиотека, вртиш десно и таму е :) Се заиграв асоцијации јас.

А колку е вечер кај амбасадор?
+389 47 225 623 .. ценкај се малце.
 
R

reactive89

Гостин
Па та статуата ако е кај домот на културата, право одиш до градската библиотека, вртиш десно и таму е :) Се заиграв асоцијации малце.



+389 47 225 623 .. ценкај се малце.
Видов 2500 за едно лице...:nesvest:

Ок, нови информации... хотелот/ мотелот што бил на широк сокак бил со дрвена врата/ограда и започнува на буквата М... ху д хек ис дет?:nesum::vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Видов 2500 за едно лице...:nesvest:

Ок, нови информации... хотелот/ мотелот што бил на широк сокак бил со дрвена врата/ограда и започнува на буквата М... ху д хек ис дет?:nesum::vozbud:
Брат невервам да постој друг хотел на М освен Милениум .. на широк сокак.
Можи за кај Мара ти вели тој другарти .. то ти е една продавница кај сатот 24 сати работи, не ме чуди и соби да почнала да издава :pos2:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
На м?
Ако е со пет букви види Мотел, дали ќе го бери во крстозборо!
 
R

reactive89

Гостин
шо го знаеш брат.. хахаха, океј значи Боем се прифаќа 600ки.. Милениум да видиме шо цени има... доколку е нешо до 600-700 се прифаќа... поеќе мислам оти не е праведно за една вечер, хахаха
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
шо го знаеш брат.. хахаха, океј значи Боем се прифаќа 600ки.. Милениум да видиме шо цени има... доколку е нешо до 600-700 се прифаќа... поеќе мислам оти не е праведно за една вечер, хахаха
За европејциве се е правилно... особено за оние што доаѓаат од јужната страна на границата Бивша Отоманска покраина хелас, за да изработат некоја од локалните “лесни девојки кои се палат на пари и коли“.
 
R

reactive89

Гостин
За европејциве се е правилно... особено за оние што доаѓаат од јужната страна на границата Бивша Отоманска покраина хелас, за да изработат некоја од локалните “лесни девојки кои се палат на пари и коли“.
И тоа шо викаш друже... хахаха, мора Македонијава наша во Европа златна да си влезе... :pos:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Па та статуата ако е кај домот на културата, право одиш до градската библиотека, вртиш десно и таму е :) Се заиграв асоцијации јас.

Каде бе кај градската библиотека?? Чекај сега и мене ме збуни. За амбасадор ми кажваш??? Или за некое друго???
Оти јас живеам кај градската библиотека одма, ама не знам за некој шо издава соби...

А дечкото шо бара соба, прво прашај дали сеуште издават соби во Боем. За секој случај :)
 
R

reactive89

Гостин
Каде бе кај градската библиотека?? Чекај сега и мене ме збуни. За амбасадор ми кажваш??? Или за некое друго???
Оти јас живеам кај градската библиотека одма, ама не знам за некој шо издава соби...

А дечкото шо бара соба, прво прашај дали сеуште издават соби во Боем. За секој случај :)
Утре само шо ќе се симнам од железничка со фликс идеме директ таму да видиме :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Утре само шо ќе се симнам од железничка со фликс идеме директ таму да видиме :)
Чудна работа е то шо .. јас таму живеам а незнам кај се наоѓа. -.-

Инаку ако не најдиш ништо глеј кај техничкиот факултет на бандери читај, има полно луѓе шо издават соби.
 
R

reactive89

Гостин
Чудна работа е то шо .. јас таму живеам а незнам кај се наоѓа. -.-

Инаку ако не најдиш ништо глеј кај техничкиот факултет на бандери читај, има полно луѓе шо издават соби.
Охооо колку добредојдена информација :):):) хахаха... фала друже.. :) има утре цел град да го свртиме со фликсо хахаха... ако не начекате ќе биде убо запознавање хахаха у 10 стигам и нешо стигам на железничка кој сака да ме пречека?!:vozbud: хахаха се шалам...

Фала ви луѓе премногу стварно се покажавте Битолчани :) Фала ви многу премногу!
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Може некој да пише како идат цените Скопје - Битола и назад, како би ме фатило најефтино, воз, автобус...??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom