Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
ББС профисионален медиум со еден век традиција а паѓа на вакви финти.

Цело време имам дилема, постојано се вика ќе земеме деструктивец/дефанзивец, но дали се работи за еден играч за двете позиции или за двајца?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
ББС профисионален медиум со еден век традиција а паѓа на вакви финти.

Цело време имам дилема, постојано се вика ќе земеме деструктивец/дефанзивец, но дали се работи за еден играч за двете позиции или за двајца?
Eден.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Венгер ужива да оди по жица, да најде играч кој ќе може да игра на 10 позиции, одма ќе го купи.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Ако ние бидеме први во групата од ЛШ вкрстуваме со Ц група, така ? Така беше ? Не можам никако да се сетам, а ме мрзи да барам. :D

Во случај да е така (искрено се надевам) вкрстуваме со Бенфика/Зенит/Б.Леверкузен/Монако. Тимови кои можеме да ги победеме.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Пак со Венгерови плукни-залепи трансфери на играчи кои можат да играат 2-3 позиции.

Секоја ебена сезона ни фали 1-2 класа играчи за да бидеме стварно конкурентни на сите фронтови.
 
A

Avenger99

Гостин
Ако ние бидеме први во групата од ЛШ вкрстуваме со Ц група, така ? Така беше ? Не можам никако да се сетам, а ме мрзи да барам. :D

Во случај да е така (искрено се надевам) вкрстуваме со Бенфика/Зенит/Б.Леверкузен/Монако. Тимови кои можеме да ги победеме.
Нели вкрстуваме со второпласираниот од било која група освен со тим кој што доаѓа од Англија? Ждреб нели има?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
Ако ние бидеме први во групата од ЛШ вкрстуваме со Ц група, така ? Така беше ? Не можам никако да се сетам, а ме мрзи да барам. :D

Во случај да е така (искрено се надевам) вкрстуваме со Бенфика/Зенит/Б.Леверкузен/Монако. Тимови кои можеме да ги победеме.
Ждреб.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Ако ние бидеме први во групата од ЛШ вкрстуваме со Ц група, така ? Така беше ? Не можам никако да се сетам, а ме мрзи да барам. :D

Во случај да е така (искрено се надевам) вкрстуваме со Бенфика/Зенит/Б.Леверкузен/Монако. Тимови кои можеме да ги победеме.
Ne, greska si, vkrstuvame so barsa/baern.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Arsenal starting XI last time we played Leicester:
----------------------Lehmann---------------,
---Lauren----Toure----Campbell-----Cole--
--Ljungberg-----Silva---Vieira-----Pires---
--------------Bergkamp------------------
-------------------------Henry-------------

on Sunday:
-----------------------Szczesny--------------------
---Debuchy---Per------Koscielny-----Monreal---
---------------Wilshere-----Ramsey--------------
---Chamberlain-------Ozil------Cazorla-----
-------------------------Alexis--------------

Фали Волкот многу нека се враќа што побрзо иако е долго повреден очекувам многу од него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom