Машко со долга коса ?

Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Не , не е . Тоа е знак на нехигиена.
Imash li videno povekje od 2-3 uspeshni lugje sho imaat dolga kosa?

Duri i za rebel, mene mi e podrago nekoj da e nekoj jak tip, nego li student na liberal arts. :D
Celo vreme vikam, oti mora definicijata za nekoj sho e buntovnik da bide tip so sukanici koga mozhe da e nekoj so three piece suit i zalizhano kosiche? :D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Imash li videno povekje od 2-3 uspeshni lugje sho imaat dolga kosa?

Duri i za rebel, mene mi e podrago nekoj da e nekoj jak tip, nego li student na liberal arts. :D
Celo vreme vikam, oti mora definicijata za nekoj sho e buntovnik da bide tip so sukanici koga mozhe da e nekoj so three piece suit i zalizhano kosiche? :D
Успехот се должи на косата!? Или мислиш на таа “тенденција“ преку внатрешните чувства кои ја тераат таа личност да живее „рок ен рол“ стил или пак ко што рече, да биде бунтовник? Дали јас сум бунтовник? Не. Затоа сметам дека таа твојата теорија не држи вода.

Инаку (мислам, што значи дека не сум сирурен) Деп кога се појави имаше подолга коса, и кога се појави Пит имаше исто долга коса. Денес и 2-цата имаат кратки коси, но пак тој нивни успех (по мене) стагнира. :)

Башка многу хеви металци и рокери како Морисон, Симонс, Стенли, Реџмонд, (не ги знам личностите од бендот “Ганс анд роузис“ има и други бендови) и тие имаа/т долги коси.(сите кои се живи се милионери, зш Морисон не е жив :()
И од кај нас Бодан, Архангел...... и затоа мислам дека грешиш......;)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Машко со долга коса ми е исто како женско шишано на кец....., едноставно не ми изгледа убаво.
Абе се знае што е машка коса, а што женска..... според мене...., сепак секој има право каква коса и каков стил ќе тера и во тоа неможеме некому да се мешаме:)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Машко со долга коса ми е исто како женско шишано на кец....., едноставно не ми изгледа убаво.
Абе се знае што е машка коса, а што женска..... според мене...., сепак секој има право каква коса и каков стил ќе тера и во тоа неможеме некому да се мешаме:)
Ај малку и да поразговараме и за турбофолк стилот. :love: Шала.

Каква е таа “машка коса“, а каква е таа “женска коса“?
За мене машко кое тера мода е машко без никаков стил. И што прајме сеа? ПробЉем.:)

Него ајде што велиш за обетките и тероважите!? Зар треба да бидеме сликовници ко оние што слушаат хип- хоп (но не мора да значи дека сите имаат тетоважи, нали?) како и оние кои ставаат пирсови на 2-те уши, зар тоа не е глупаво?!

Последната твоја реченица важи и во мојот пост...осносно последниот дел. (болд) :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ај малку и да поразговараме и за турбофолк стилот. :love: Шала.

Каква е таа “машка коса“, а каква е таа “женска коса“?
За мене машко кое тера мода е машко без никаков стил. И што прајме сеа? ПробЉем.:)

Него ајде што велиш за обетките и тероважите!? Зар треба да бидеме сликовници ко оние што слушаат хип- хоп (но не мора да значи дека сите имаат тетоважи, нали?) како и оние кои ставаат пирсови на 2-те уши, зар тоа не е глупаво?!

Последната твоја реченица важи и во мојот пост...осносно последниот дел. (болд) :)
Можеме да поразговараме и за турбофолк стилот, немам ништо против, се ќе ти кажам:)

Да речеме примери за машка коса...


Да речеме примери за женска коса...




Машко со долга коса не личи маженствено, исто како што и жена со кратка коса не личи женствено.

За тебе машко кое тера мода е машко без никаков стил, а за мене машко што тера мода или е стилист или е американизирано ,,маже" или е од онаквите.

Против обетките и тетоважите немам ништо против, само ако се употрбени со контрола.

Но затоа и реков, сепак секој има право каква коса и каков стил ќе тера и во тоа неможеме некому да се мешаме:)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Успехот се должи на косата!? Или мислиш на таа “тенденција“ преку внатрешните чувства кои ја тераат таа личност да живее „рок ен рол“ стил или пак ко што рече, да биде бунтовник? Дали јас сум бунтовник? Не. Затоа сметам дека таа твојата теорија не држи вода.

Инаку (мислам, што значи дека не сум сирурен) Деп кога се појави имаше подолга коса, и кога се појави Пит имаше исто долга коса. Денес и 2-цата имаат кратки коси, но пак тој нивни успех (по мене) стагнира. :)

Башка многу хеви металци и рокери како Морисон, Симонс, Стенли, Реџмонд, (не ги знам личностите од бендот “Ганс анд роузис“ има и други бендови) и тие имаа/т долги коси.(сите кои се живи се милионери, зш Морисон не е жив :()
И од кај нас Бодан, Архангел...... и затоа мислам дека грешиш......;)
Дјуд, ај прво за актерите. Работата им е тоа, праат трансформации, лајк ол д тајм. Така да ...
Е сега, друго нешто, овие рокери и металци си се рокери и металци, со долга коса и филмот оти се нели они бунтовниците у општеството.

Мање битно.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Имам долга коса и сакав да ја скратам. После муабетиве овде, нема шанса.
Море, да идеме на прдужетаци? Како само би ја направил ко на трухиљо
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Дјуд, ај прво за актерите. Работата им е тоа, праат трансформации, лајк ол д тајм. Така да ...
Е сега, друго нешто, овие рокери и металци си се рокери и металци, со долга коса и филмот оти се нели они бунтовниците у општеството.

Мање битно.
Мање битно е. (но морам да бранам став) Еве Пирло, Малдини, па и Инзаги имаше, Надал, Буфон, тренерот на ракометната репрезентазија на Исланд, во Исланд и Данска има неколку долгокоси ракометари.....што значи дека има и успешни спортисти во 21 век со долги коси.....но јас и понатаму мислам дека клучната алка е талентот, изгледот во филмската индустрија има значајна улога но без талент работата е “пиши пропало“. ;)
Можеме да поразговараме и за турбофолк стилот, немам ништо против, се ќе ти кажам:)

Да речеме примери за машка коса...


Да речеме примери за женска коса...




Машко со долга коса не личи маженствено, исто како што и жена со кратка коса не личи женствено.

За тебе машко кое тера мода е машко без никаков стил, а за мене машко што тера мода или е стилист или е американизирано ,,маже" или е од онаквите.

Против обетките и тетоважите немам ништо против, само ако се употрбени со контрола.

Но затоа и реков, сепак секој има право каква коса и каков стил ќе тера и во тоа неможеме некому да се мешаме:)
Па проблемот е во зборот “коса“. Едно е коса, друго е фризура, нели?;)
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Imash li videno povekje od 2-3 uspeshni lugje sho imaat dolga kosa?

Duri i za rebel, mene mi e podrago nekoj da e nekoj jak tip, nego li student na liberal arts. :D
Celo vreme vikam, oti mora definicijata za nekoj sho e buntovnik da bide tip so sukanici koga mozhe da e nekoj so three piece suit i zalizhano kosiche? :D
Има милион пример за успешни фаци со долга коса.Не е тоа темата .
Објаснувањето не ти е на место.
Стил е тоа личен, кој како сака нека го свати.Ја 10 години скоро сум со коса, фино ми е , едноставно мене ми е ќеиф, а не како ме гледаат другите, и што мислат за мене.

Ако стереотип за машко со долга коса е од бунтовник, рокер,металчиште па се до небањат , цреп , тиквар, пропалица , тогаш залижаната косичка е се спротивно од тоа ?

Ај малку и да поразговараме и за турбофолк стилот.


За мене машко кое тера мода е машко без никаков стил. И што прајме сеа? ПробЉем.:)
Bullseye :sneaky:
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Некои полубогови можат да изведат долга коса, не викам не.
Пример мачево.



И ова маче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom