Заработка на интернет (официјална тема)

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Нека пише некој добар сајт ПТЦ за кликанје што исплаќа.
порано го кликав НЕОБУКС и исплаќасе
Во ПП
Дали се регистрира на некоја страна? Инаку ПП опцијата ти е заклучена.а[DOUBLEPOST=1409140531][/DOUBLEPOST]
Shutterstock колку што пребарував е легитимна, а како функционира ако има некој што работи на неа нека објасни малку подетално :)
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Некој што користи Скрил да ми пише ПП. Ми треба мала помош
И мене ме интересира како функционира Skrill, некој што го користи нека даде едно објаснување тука фино.. па и нка остави реф линкче...сигурно ќе добиеш некој бонус од sign-up
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Веќе сум регистриран јас ама ми треба нешто околу спојувањето на картичката со Скрил
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Веќе сум регистриран јас ама ми треба нешто околу спојувањето на картичката со Скрил
Значи одиш во Card and bank accounts, после Add credit or debit card и го внесуваш бројот на дебитната картичка и тоа е се. За верификацијата нз точно како беше мислам дека сега не барале верификација, ама не ме држи за збор сепак прашај си.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Значи одиш во Card and bank accounts, после Add credit or debit card и го внесуваш бројот на дебитната картичка и тоа е се. За верификацијата нз точно како беше мислам дека сега не барале верификација, ама не ме држи за збор сепак прашај си.
Ама има опција и bank account и таму ми ги бара SWIFT и IBAN code.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Ама има опција и bank account и таму ми ги бара SWIFT и IBAN code.
Нема потреба, потполни го местото кај што бара дебитна или кредитна ама треба да имаш некој денар, околу 200 ден барем ќе ти повлечи и после треба да внесиш колку точно ти зеле, и ќе ти ги вратат, колку за верификација онака. Сепак прашај си поточно некој друг што сега брзо отварал скрилл акаунт.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Нема потреба, потполни го местото кај што бара дебитна или кредитна ама треба да имаш некој денар, околу 200 ден барем ќе ти повлечи и после треба да внесиш колку точно ти зеле, и ќе ти ги вратат, колку за верификација онака. Сепак прашај си поточно некој друг што сега брзо отварал скрилл акаунт.
Сега ќе пробам. Имам 500 така да верификацијата не е проблем :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Сега ќе пробам. Имам 500 така да верификацијата не е проблем :)
Ајде ќе кажиш што си направил[DOUBLEPOST=1409172567][/DOUBLEPOST]Дали има некој што користи нетеллер да ми го објасни процесот на верификација?
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ве читам редовно последниве десетина страници и фала ви за добрите совети. Кликам PTC страни некое време како standard user, ама кај и да е ќе почнам и да улагам, па ќе видиме дали ќе заработам нешто повеќе од 10$ месечно, колку што ми се фаќа сега :)

Ај да промовирам и јас два сајта кои мислам дека не сум ги видел овде да ги споменете, на кои се заработува по околу 0,1$ дневно како standard user, а и од двата имам добиено исплатa.

1. CashNHits
Од PTC ads дневно се зема по околу 0,02$
+ имаш видео реклами (кои не ги дава редовно), па ФБ лајкови, PTSU, offers ... (кои не ги работам многу :) ).
Финтата да земеш некој цент повеќе е во AUTOSURF опцијата, кој се сосоти од гледање на YT клипчиња кои се менунуваат сами на околу 1 минута. Ги има 800 на ден по $ 0.00009, што значи 0,072$ дневно + 2 центи од обичните адови испаѓаат од 0.09-0.1$ дневно.
Мој совет за autosurf опцијата е да го отворите на брозер кој не го користите, за да можете да го намалите звукот целосно (ама не дирекно на mute, туку преку лизгачот, за да не ви се пушта на наредното видео). Е да, не ги минимизирајте прозорите. Можете слободно да си работите во други табови, а тоа нек си сурфа самo по цел ден :)
ако некој сака, еве ви линк за зачленување
http://www.cashnhits.com/index.php?ref=sasho74

2. ClixTen
И на овој сајт од PTC се заработува по околу 0,02$ и исто има стандард ФБ лајкови, PTSU, offers...
Е тука заработката до 0,1$ дневно (а последниве денови и до 0.2$) ја правам преку опцијата MinuteStaff. Преку неа има 7 начини да се заработи, а ја ги користам 4:
- Instant - треба само да отидеш на страната да се учита и толку (0.0004)
- 20 seconds - да отидеш на страната и да почекаш 20с. пред да ја затвориш (0,0012)
- Click - отвораш, чекаш 10с, и после кликаш на еден линк од самата страна (0,002)
- Search - отвораш google (или што ти се бара, bing, yahoo), ја бараш страната преку клучен збор, (за помош ја имаш веб страната напишано со многу мали плави букви), седиш на неа 10 секунди и после кликаш на еден линк од неа, па се враќаш кај MinuteStaff и стискаш DONE.
Е за ова ти дава по 0,01$.
Обично одат по 4 у пакет (освен search, помалку) и треба поечсто да ги посетувате неколку пати на ден. Мене последниве денови ми дава по 3-4 пакети од по 4 одеднаш + 4-5 на ден од Search ....
Мојот линк за ClixTen е
http://clixten.info/?ref=sasho74

Уф ве удавив со дужинава на постов ... се извињавам :)

p.s. слободно пишете на ПП ако сакате нешто да ви дообјаснам.
Е да мојот обид за web страна :)
http://sasho74.weebly.com/
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Ве читам редовно последниве десетина страници и фала ви за добрите совети. Кликам PTC страни некое време како standard user, ама кај и да е ќе почнам и да улагам, па ќе видиме дали ќе заработам нешто повеќе од 10$ месечно, колку што ми се фаќа сега :)

Ај да промовирам и јас два сајта кои мислам дека не сум ги видел овде да ги споменете, на кои се заработува по околу 0,1$ дневно како standard user, а и од двата имам добиено исплатa.

1. CashNHits
Од PTC ads дневно се зема по околу 0,02$
+ имаш видео реклами (кои не ги дава редовно), па ФБ лајкови, PTSU, offers ... (кои не ги работам многу :) ).
Финтата да земеш некој цент повеќе е во AUTOSURF опцијата, кој се сосоти од гледање на YT клипчиња кои се менунуваат сами на околу 1 минута. Ги има 800 на ден по $ 0.00009, што значи 0,072$ дневно + 2 центи од обичните адови испаѓаат од 0.09-0.1$ дневно.
Мој совет за autosurf опцијата е да го отворите на брозер кој не го користите, за да можете да го намалите звукот целосно (ама не дирекно на mute, туку преку лизгачот, за да не ви се пушта на наредното видео). Е да, не ги минимизирајте прозорите. Можете слободно да си работите во други табови, а тоа нек си сурфа самo по цел ден :)
ако некој сака, еве ви линк за зачленување
http://www.cashnhits.com/index.php?ref=sasho74

2. ClixTen
И на овој сајт од PTC се заработува по околу 0,02$ и исто има стандард ФБ лајкови, PTSU, offers...
Е тука заработката до 0,1$ дневно (а последниве денови и до 0.2$) ја правам преку опцијата MinuteStaff. Преку неа има 7 начини да се заработи, а ја ги користам 4:
- Instant - треба само да отидеш на страната да се учита и толку (0.0004)
- 20 seconds - да отидеш на страната и да почекаш 20с. пред да ја затвориш (0,0012)
- Click - отвораш, чекаш 10с, и после кликаш на еден линк од самата страна (0,002)
- Search - отвораш google (или што ти се бара, bing, yahoo), ја бараш страната преку клучен збор, (за помош ја имаш веб страната напишано со многу мали плави букви), седиш на неа 10 секунди и после кликаш на еден линк од неа, па се враќаш кај MinuteStaff и стискаш DONE.
Е за ова ти дава по 0,01$.
Обично одат по 4 у пакет (освен search, помалку) и треба поечсто да ги посетувате неколку пати на ден. Мене последниве денови ми дава по 3-4 пакети од по 4 одеднаш + 4-5 на ден од Search ....
Мојот линк за ClixTen е
http://clixten.info/?ref=sasho74

Уф ве удавив со дужинава на постов ... се извињавам :)

p.s. слободно пишете на ПП ако сакате нешто да ви дообјаснам.
Е да мојот обид за web страна :)
http://sasho74.weebly.com/
Ubavo se objasni, bravo. Samo uste ti fali da go sredis sajtot da lazi oko koga ke go o tvori nekoj :) btw od clixten instant e plakanjeto?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
За заработка на озбилни суми на пари 200$-400$ на месец(пример давам) јас ви ја препорачувам fiverr.com уложете време во учење на илустратор/фотошоп или ако имате интересна идеа за снимање видео и да промовирсте сајтови, фивер се исплаќа. Јас работам на фивер како тим со мој најверен другар и имаме за еден месец направено доста озбилна сума.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom