Фан Клуб: Арсенал

Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Wenger: "I bought Sanchez to be a striker. Walcott can be a very good striker as well. Sanogo is as well. Campbell is also a striker."
Имам чувство дека само 1 играч ке дојде
 
A

Avenger99

Гостин
Wenger: "Giroud had successful surgery today. He is out competitively until end of December-beginning of January."
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ете сега официјално се уверивте за Жиру? Па и Венгер со неговите прикаски, озбилно се решил сезоната да ја тера со еден шпиц и тоа оној кој нема гол дадено :facepalm:

Се надевам дека само филмови им прави на новинарите и дека има нешто зад кулусите.
 
A

Avenger99

Гостин
Можно е Санчез да игра најистурен ама кој ќе игра на крило? Окс? Озил? Вилшер? Казорла? Е тек тогаш сме ја наебале. Волкот ќе се врати тек наредниот месец итоа при крајот и чисто суљам колку време ќе остане на здрави нозе..[DOUBLEPOST=1409173723][/DOUBLEPOST]Иначе во Капитол оне купот сме паднале со Саутепмтон само незнам дали дома или гости..
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Можно е Санчез да игра најистурен ама кој ќе игра на крило? Окс? Озил? Вилшер? Казорла? Е тек тогаш сме ја наебале. Волкот ќе се врати тек наредниот месец итоа при крајот и чисто суљам колку време ќе остане на здрави нозе..[DOUBLEPOST=1409173723][/DOUBLEPOST]Иначе во Капитол оне купот сме паднале со Саутепмтон само незнам дали дома или гости..
Дома.


И не кукајте толку за шпиц. Санчез има предиспозиции, така да со уигрување и со мала промена на стилот може да биде тоа што е Агуеро за Сити. Крила ќе играат тие што играа и лани.
 
A

Avenger99

Гостин
Дома.


И не кукајте толку за шпиц. Санчез има предиспозиции, така да со уигрување и со мала промена на стилот може да биде тоа што е Агуеро за Сити. Крила ќе играат тие што играа и лани.
Истово и јас го мислам за Санчез ама крила бе. Ќе биде како лани пимплање и кружење околу шеснаесетик, плус играње на Казорла и Озил на крило :facepalm:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.092
Ако не купеме ДМ мора мора да го пробаме Чејмберс тамо !
Мора да му се дава поголема минутажа у ПЛ !
Да се помиреме нема нов напаѓач да купеме, бар да се појачаме со ДМ/ЦБ
И Озил да не го мачи на крило :|
Крила: Волко/Окс/Подолски/Кембел втф ?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Ги глеам противнициве за ЛШ шо се потенцијални во сиве шешири имат по 2-3 силни тима од четврти Рома и Монако од трет Билбао,Леверкузен би било лошо ако се паднат
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Вакво судење само против нас има :confused::confused::confused::confused::confused:
Честито пласман
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
И да, Саутемтон го добивме во Лига Купот. На Емирати. 22/23.09.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom