Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
15 јули 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
3.312
Они нека го објават па кога сакат нека го претстават пред фановите..само нека игра на следниот лигашки натпревар. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Awwww Данкан. Ме мрзи да му претурам по твитерот на Џејми Џексон, којзнае па таму што ќе најдам.

Duncan Castles @DuncanCastles · Jul 13
Manchester United to miss out on another elite player as Di Maria chooses Paris Saint-Germain. #MUFC #PSG #RMCF #ARG http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/sport/football/World_Cup/article1433590.ece…
А што демек не беше така? Ди Марија ќе отидеше во ПСЖ, само овие ако продадеа некој од Лавеци, Маркињос или Кавани.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
А што демек не беше така? Ди Марија ќе отидеше во ПСЖ, само овие ако продадеа некој од Лавеци, Маркињос или Кавани.
А што демек ПСЖ не би жртвувал некој од овие тројца да можеа ? Тие цело лето го бркаа кавани ама која будала си иде на таа пара.Бладофки си јадете деќациииииииииииииииииииииииииииииииииииииии
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Прво нека ни е со среќа, да се чува од повреди, да подигне многу трофеи. Второ, друг пат да не се глупирате така дека играчи како Ди Марија не ни се потребни, дека искрено, многу се глупиравте. И самиот Ван Гал изгледе осети дека со овие истрошени крила како Јанг, Нани, Валенсија и компанија не може. Ние може да ги сметаме абе еј го имаме Нани, Јанг, Валенсија го имаме Лингард го имаме не знам кој, па тој од младите ќе го стаиле у прв тим, но тоа така не оди. Ете бодови нема, титула ќе нема и притисокот оди кај тренерот и кај тие што го водат клубот, а не кај младите што добиле шанса.

Да не се разбереме погрешно, во ред е да се дава шанса на млади, а Јунајтед секогаш го правел тоа. Јанузај е прав пример, Блекет еве втор. Но не може повеќе од 2ца, до 3ца во една сезона да добијат права шанса. Едноставно тоа е Манчестер и сакале или не, секогаш ќе има нов Погба, едноставно доаѓа период кога мора да се одлучи на кој млади играчи ќе им се даде шанса, а кој едноставно ќе го напуштат тимот барајќи првотимски статус.

И уште нешто сакам да кажам, на играчи од типит на Де Јонг, местото не им е во Јунајтед и апсолутно сум против тоа. Ве читам сите тука што зборевте, или да се купува квалитетно, или да не се купува. А сега се радувате на Де Јонг :facepalm: Каков Де Јонг, едноставно е Јунајтед мора да заборави на вакви идиоти, вакви дебили од играчи ако сакаме да тргнеме напред и да се вратиме таму кај што припаѓаме. Ако Де Јонг не е прав пример за просек, за мене и под просечен играч, не знам кој е. На местово на Де Јонг би му дал шанса на било кој младинец, или било кој ама не би го зимал во тим.

Ииии... Можам да го замислам дека Ван Перси. Ваков е :свиркам:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А што демек не беше така? Ди Марија ќе отидеше во ПСЖ, само овие ако продадеа некој од Лавеци, Маркињос или Кавани.
Па што не продадоа тогаш? :) значи Балаг лаже дека Ди Марија го сакал Манчестер?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Па што не продадоа тогаш? :) значи Балаг лаже дека Ди Марија го сакал Манчестер?
Затоа што немаше кој да ги купи тие играчи. Им пропадна единствениот можен трансфер на Маркињос во Барселона, затоа што се полакомија барајќи го плус Дани Алвес.
Ди Марија моментално нема друга опција освен Манчестер Јунајтед.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Затоа што немаше кој да ги купи тие играчи. Им пропадна единствениот можен трансфер на Маркињос во Барселона, затоа што се полакомија барајќи го плус Дани Алвес.
Ди Марија моментално нема друга опција освен Манчестер Јунајтед.
Ех, немаше, ќе го скастреа тимот да ги шитнеа и Кавани и Лавеци за Ди Марија, ете Ибра повреден, ќе играа со лажни деветки. Имаше и Ангеле опција, позајмица во ПСЖ па да го купат следната година ама очигледно не сакал.

п. с. Монако ете биле заинтересирани, има на видеото од Балаг.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
И уште нешто сакам да кажам, на играчи од типит на Де Јонг, местото не им е во Јунајтед и апсолутно сум против тоа. Ве читам сите тука што зборевте, или да се купува квалитетно, или да не се купува. А сега се радувате на Де Јонг :facepalm: Каков Де Јонг, едноставно е Јунајтед мора да заборави на вакви идиоти, вакви дебили од играчи ако сакаме да тргнеме напред и да се вратиме таму кај што припаѓаме. Ако Де Јонг не е прав пример за просек, за мене и под просечен играч, не знам кој е. На местово на Де Јонг би му дал шанса на било кој младинец, или било кој ама не би го зимал во тим.
Па да во право си за тоа дека Де Јонг не е некој класа играч ама тој и да дојде ќе биде првремено решение пред се поради повредата на Керик кој уште месец дена ќе е надвор од терените, а ги видовме „квалитетите “ на Клеверли и Флечер против еден Сандерленд така да подобро е да се земеме Де Јонг од колку да се мачиме да ги глдаме овие двајца во прв состав.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
3.312
Јас да сум на местото на Ван Гал одам и по Видал + Де Јонг и Блинд,дури на Баерн ако му пропадне трансферот на Бенатиа понудувам и за него 35 милиони и го зимам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.001
Јас да сум на местото на Ван Гал одам и по Видал + Де Јонг и Блинд,дури на Баерн ако му пропадне трансферот на Бенатиа понудувам и за него 35 милиони и го зимам.
И колку ќе ни испадне вкупно? 350м фунти? xD

Де Јонг не е многу атрактивен играч, ама неговите задачи си ги врши сосема коректно. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom