Битола

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Само да ви кажам да не се плашите, утре битолчани не умираат.

Јас и Виктор од Расчекор ќе одиме горе кај бензинската и не ја пуштаме црната дупка да влези во градот. И после и официјално ќе бидеме најзакон град, т.е. единствен на светот.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Само да ви кажам да не се плашите, утре битолчани не умираат.

Јас и Виктор од Расчекор ќе одиме горе кај бензинската и не ја пуштаме црната дупка да влези во градот. И после и официјално ќе бидеме најзакон град, т.е. единствен на светот.
Скопје увек го наебуе, затоа јас доаѓам во Битола да ја спасувам како последен бедем, и на крај коа ќе ја завршиме со Јове работата, ќе барам азил. Ама ако ме видите да станувам кабадаја, на клоци. :)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Само да ви кажам да не се плашите, утре битолчани не умираат.

Јас и Виктор од Расчекор ќе одиме горе кај бензинската и не ја пуштаме црната дупка да влези во градот. И после и официјално ќе бидеме најзакон град, т.е. единствен на светот.
Скопје увек го наебуе, затоа јас доаѓам во Битола да ја спасувам како последен бедем, и на крај коа ќе ја завршиме со Јове работата, ќе барам азил. Ама ако ме видите да станувам кабадаја, на клоци. :)
А зошто уживате да бидите гноеви?
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Само да ви кажам да не се плашите, утре битолчани не умираат.

Јас и Виктор од Расчекор ќе одиме горе кај бензинската и не ја пуштаме црната дупка да влези во градот. И после и официјално ќе бидеме најзакон град, т.е. единствен на светот.
А да ја најдите то бабата, кабадајата, да ја прибери црнава дупка во тегла или слично? :vozbud:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Само да ви кажам да не се плашите, утре битолчани не умираат.

Јас и Виктор од Расчекор ќе одиме горе кај бензинската и не ја пуштаме црната дупка да влези во градот. И после и официјално ќе бидеме најзакон град, т.е. единствен на светот.
па не умираме бе одиме горе и ке ги наместиме семафорите на црвено па нема да влезат дупките
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
кога ке кажеш дека си од Битола.....одма со респект гледаат на тебе .....а??....хаха ....нели?:pipi: ......си ја сакам Битола .....:helou:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Како да не гледале...:tapp:
како да .....да ......или можда си во право......ако си од битола....и во краен случај да нема што да понудиш од себе........тогаш ништо....и да кажеш дека си од битола......а иначе....само да каќеш дека си од битола.....препорака ти е :vozbud:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Добри се битолчани бре што да кажиме...
И битолата им е убав град “ле“....
Ама нешто слабо шемата летово..све кај нас киснеја битолчани...
Убај чупина имат иначе..от поубајте во Македонија...

Во битола имам едееееннн куп другари и другарки (од најтесното друштво имам 2 битолчани)...така да одвај чекам денојве да ви дојдам на гости едно кафе да пијаме...на тоа сокако..и секако да пазариме во Икона ..шо има ново иначе да не знет некој? ...
Ајт поздрав до Битољата :)
От Ресен..:helou:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
Добри се битолчани бре што да кажиме...
И битолата им е убав град “ле“....
Ама нешто слабо шемата летово..све кај нас киснеја битолчани...
Убај чупина имат иначе..от поубајте во Македонија...

Во битола имам едееееннн куп другари и другарки (од најтесното друштво имам 2 битолчани)...така да одвај чекам денојве да ви дојдам на гости едно кафе да пијаме...на тоа сокако..и секако да пазариме во Икона ..шо има ново иначе да не знет некој? ...
Ајт поздрав до Битољата :)
От Ресен..:helou:
тројца без двајца дојдоа и ти се кузнај шо си рече ви се преполна се
поздрав :vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
тројца без двајца дојдоа и ти се кузнај шо си рече ви се преполна се
поздрав :vozbud:
А бе имаше доста летово битолчани во Преспа.
А пак ние ако не идиме, штама ќе е кај вас:helou:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
А бе имаше доста летово битолчани во Преспа.
А пак ние ако не идиме, штама ќе е кај вас:helou:

хехехех

......не можда не ќе е штама...ама ке банкротират и кафичи и све...
Имаше на времето еден муабет..
Ојт ресенчанец во битола и седвит да пијат 7-8 пива во кафич ..она онака нормално (дечко од болно што студираат таму)..а на другата маса до него ..седвит бате од битола, со цвикери ,се дујат цело време..го вадит златниот синџир...и му велит на келнерот во Игучи....брат дај едно мало макијато за мене..и прашај го дечково (за ресенчанецот) шо кафенЦЕ ќе пијат!
После 1-2 сати ресенчанецов имат испијано 10тина пива...а братов од битола го допиват макијатово...и му велит на ресенчанецов..брат да не имаш 10 денари да платам..немам ситно затоа...:pos2::pos2::pos2:

Се шалам.....ианче имат и еден куп афоризми за тоа како битолчани ја исчистиле битолата..кога ќе иделе да фаќаат женски во ресен...ама тоа само ако не се налутат другарчината од битола ќе го кажам..оти не сакам со битолчани да си сипам другарства..многу пријатни (најпријатни) луѓе на цел свет се...и најубав менталитет имат...а плус то редовно местиме утакмици во ракомет..со пелистер нивни.. :)
Ајт Поздрав:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најјако е што битолчани се молат да имаме плодна берба за да имаме повеќе пари и повеќе да трошиме, за да можат и тие да живеат:smir:(ова вистина е, другарчиња од Бт ми имаат кажувано):helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom