Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Кога ќе биде тој официјален апдејт има некаква информација??
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
:):)Фала другар ај ќе почекаме не е страшно... уште една маана сум забележал кај сексифоноф мој понекогаш се случува да загрее и тоа многу ( позади кај камерата ) кај тебе се случува такво нешто??
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
:):)Фала другар ај ќе почекаме не е страшно... уште една маана сум забележал кај сексифоноф мој понекогаш се случува да загрее и тоа многу ( позади кај камерата ) кај тебе се случува такво нешто??
Да, да. Кај сите 925ки е така. Ако користиш 3G или играш бааги игрици загрева. Најголем минус е тоа.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Да, да. Кај сите 925ки е така. Ако користиш 3G или играш бааги игрици загрева. Најголем минус е тоа.
Си загрева и кај 920-ката и тоа е нормално посебно кај асфалт играта која извлекува макс од процесорот според мене :)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Може е малце аут али зашо го укинаа бе ovi store na Nokia нели има луѓе уште што користат и Symbian мене ова ми праи мерак бар малце време губам на тел. Што бидна со ovi store?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
:D:Dапдејтуван со 8.1
сега ми е уште пошизички
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Не знам дали има од тој ама од претходниот (8.0....) има подобрувања кои се добредојдени.
925
 
Член од
2 јуни 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Јас го имам апдејтувано преку preview for developers дали сега ке ми го даде официјалниот апдејт.
Sent from my RM-941_eu_slovakia_286 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom