Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
28 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
1
Дали некој знае каде може да се најде белка од јајце во прав, како и млеко во прав?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Дали некој знае каде може да се најде белка од јајце во прав, како и млеко во прав?
Белка од јајце во прав нема кај нас, барем јас не успеав никаде да најдам. А млеко во прав сигурно имаш во Карфур, а и во Рамстор и Веро имаше порано.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Порачај ги и санчо пицата, рокет салатата и фурнарините. Овие сигурно ги знаеш, али ипак порачај ги, чисто колку лиги да ми направиш :P
Јадев од тој австралискиот компир. Компирот беше супер. А сос не ми донесоа, туку павлака и одозгоре кари зачин малце.
 
Член од
28 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
1
А да прашам уште нешто? Дали во Македонија се продаваат јајца( а и белки и жолчки посебно) во тетрапак? Бидејќи некако не се наоѓа. Во Србија и Бугарија знам има.
 
А

Антоние

Гостин
Фирма што продава јајца (не е битно дали органски или неоргански) кои се добиени без употреба на пченка, зрна или соја во исхраната?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
некој нека ми ја најде ако може рекламата за Маги макарони што ја видов на некој од нашите канали
рекламата беше нешто како рецепт, додавање кашкавал, макарони, печење блабла
pretty pls

https://www.maggi.co.uk/
 
Член од
28 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
1
Каде може да најдам нискомаслено сирење или нискомаслена урда во Битола и Скопје ?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Дали може уште да се најде од она сирењето со буковец? Порано мислам дека го имаше во Здравје Радово, јас го купував карши скопјанка, дали уште има некаде такво? :)
 
Член од
9 јули 2013
Мислења
17
Поени од реакции
6
Дали знаете кај можам да најдам вакви лижалчиња, чоколадни или шеќерни? 599387_293338847429196_273182644_n.jpg
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Vkusna e kredata. bela pvc plasticna cigla.

Галичко нема ни на тезге на пазариве. Смао пријател од таму да имаш и од него/со него да купиш.

Мене ми донесоа беровско, од фиљан чоек од Берово, нема врска со оние кај нас што ги продаваат у маркети или на пазар.
Јас имам и мавровско и бервовско
Мавровското ( галичко ) 6300 денари канта
Беровското ( малешевско ) 4000 денари канта
14,5/15 кг сирење.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
@Антоние и @SomeоNe се банирани од форум поради шерифување ан тема и навреди.
Продолжете со нормална дискусија
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
http://www.coolinarika.com/namirnica/bob/
На српски и хрватски е боб, на англиски fava beans(лат. vicia faba). Ме интересира што е ова? Зашто мене ми личи на боранија. :D
Vid na grav ama ne e od nase podnebje, takov e zelen i se kobinira vo mnogu raboti, go imam jadeno vo salata nekakva od razno-razni zelencici isto taka i vo vegetarijanska musaka, vkus slicen na grasok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom