СП 2014 - Група Х (Белгија, Алжир, Русија, Ј. Кореја)

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Уживајте у утакмицава зошто од 12,се враќаме на старите патеки:D.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Алжир е во најповолна ситуација , со нерешено или победа над Русија е втор во група.
Русија со победа над Алжир е втора во група.
Јужна Кореја со победа над Белгија со поголема гол разлика од евентуалната победа на Русија над Алжир е втора во група.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Се заебав шо не ја глеав..Браво за Алжир знам пред првенството еден член имаше пишано дека Алжир ќе биде топовско месо. Сепак не испадна така, Алжир имаат супер состав и играат дисциплинирано доволно за да стигнат до 1/8 финале :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Мадр Раша ќе ги тепа Алаху екбер во последно коло и ќе ги врати по џамиите, mark my words :icon_mrgr:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Русите ќе го тепаат Алжир кога ќе си го видам тилот..тие лајната местачки ништо не ги интересира освен да напрат пари за руската мафија..онде Зенит нерешени вади со Урал,Томск,Амкар на домашен терен а за титула се работи и ич не му е гаље па овие мислите ќе се секираат?.Русите никогаш нема да бидат фактор некаков во фудбалот бидејќи тие се тука оружје за кладилниците..
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Во никоја земја квалификувана на СП нема ваква еуфорија како во Белгија.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Огорчен е Вајсмилерот, досега сигурно требало да заработи милиони ама го испобутале русите. :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Line up Belgium: Courtois, Vanden Borre, Van Buyten, Lombaerts, Vertonghen, Defour, Dembele, Fellaini, Mertens, Januzaj, Mirallas
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ќе ме заебат на крај за фантази :D
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
179
Algeria: Mbolhi, Belkalem, Halliche, Mesbah, Feghouli, Brahimi, Medjani, Slimani, Bentaleb, Djabou, Mandi

Russia: Akinfeev, Kozlov, Ignashevich, Glushakov, Kokorin, Kerzhakov, Berezutskiy, Shatov, Samedov, Fayzulin, Kombarov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom