Прашања до Атеистите II

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
На пример, се фати за монотеистичките религии со цел да го дефинираш поимот религија. Монотеистичките религии се само подмножество од множеството религии. Така да, пробај да бидеш попрецизен.
Битно е да ја сФатиш поентата на кажаното, ако си во ситуација.
На хирургија да се запишеш, тамо ќе бидам попрецизен и ќе ти кажам како требе прецизен да се биде.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
У недела на литургија, и потоа да раскажеш што е институционалното,(ако има такво) од каде доаѓа кој е виновен за тоа.
Ваќе некако муабетов ка напамет да ти е.
Увидувањето и признавањето на грешките е доблест, а не мана.

Нема ништо лошо во согледувањето на институционализирањето на религијата.

НАпротив.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.761
Поени од реакции
7.593
Битно е да ја сФатиш поентата на кажаното, ако си во ситуација.
На хирургија да се запишеш, тамо ќе бидам попрецизен и ќе ти кажам како требе прецизен да се биде.
Во ред, ама убаво е , нели, и да се биде прецизен. За да нема повеќе толкувања не еден ист муабет.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.202
Увидувањето и признавањето на грешките е доблест, а не мана.

Нема ништо лошо во согледувањето на институционализирањето на религијата.

НАпротив.
Јас нереков дека е лошо, а прашав што е институционалното, од каде доѓа и кој е виновен за истото. Практично да образложиш.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Јас нереков дека е лошо, а прашав што е институционалното, од каде доѓа и кој е виновен за истото. Практично да образложиш.
Па сега по 100 пати ли ќе пишуваме. Ете врати се наназад неколку страни прочитај.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Јас нереков дека е лошо, а прашав што е институционалното, од каде доѓа и кој е виновен за истото. Практично да образложиш.
Доаѓа од лицемери кои ја користат наивноста, глупоста и ограниченоста на простиот народ за да заработуваат и да се богатат на сметка на неговите стравови и надежи. И кога ќе размислам подобро, добро прават.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.202
Па сега по 100 пати ли ќе пишуваме. Ете врати се наназад неколку страни прочитај.
Добро тогаш посочи кој е постот, не го наоѓам.
Доаѓа од лицемери кои ја користат наивноста, глупоста и ограниченоста на простиот народ за да заработуваат и да се богатат на сметка на неговите стравови и надежи. И кога ќе размислам подобро, добро прават.
Од кај знаеш, кога беше последно во црква?
Ако си бил ти побара ли некој чланарина?
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Готово е @Donald Sikert , ќе прават екипа.
Гледам се збираат, плаќаат трансферти на скапи играчи, квалитетни, се појачуваат, сакаaт од трета лига одма во шампионите
Уште ти им фалиш, те читам цел ден, некоја јака пара ти фрлиле изгледа.
Нон стоп шутираш на нашиот гол, добро што Мики е добар голман, инаку обравме бостанот
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Од кај знаеш, кога беше последно во црква?
Ако си бил ти побара ли некој чланарина?
Матеј 6:
24. Никој не може да им служи на двајца господари: или едниот ќе го сака, а другиот ќе го мрази, или пак едниот ќе го почитува, а другиот ќе го презира. Не можете да им служите и на Бога и на парите

1.Тимотеј 6:
10. Алчноста за пари е корен на сите зла. Некои луѓе се толку алчни по пари, што дури и од верата скршнаа и си нанесоа многубројни болки.

Матеј 10:
8. Бесплатно добивте, бесплатно давајте!
Taksenik.jpg

1. Јован 2:
15. Немојте да го сакате овој свет и она што тој ви го нуди, зашто ако го сакате овој свет, во вас нема љубов спрема небесниот Татко.


Хотел Изгрев - Струга. Милион ипол евра во кеш, платено и купено од МПЦ.
 
Последно уредено:

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.761
Поени од реакции
7.593
Ипси, кажано е веќе повеќе пати дека ценовниците се правени согласно овоземските потреби на црковните лица и како такви едвај ги подмируваат најосновните потреби , како што се: пар Мерцедеси со затемнети стакла(можеби не се блиндирани) за потребите на епархиите, бензин за џипојте на епископите и по некој денар за некоја скриена швалерка.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Готово е @Donald Sikert , ќе прават екипа.
Гледам се збираат, плаќаат трансферти на скапи играчи, квалитетни, се појачуваат, сакаaт од трета лига одма во шампионите
Уште ти им фалиш, те читам цел ден, некоја јака пара ти фрлиле изгледа.
Нон стоп шутираш на нашиот гол, добро што Мики е добар голман, инаку обравме бостанот
a ne ti teknue deka go treniram slobodni i penali da brani a?

p.s ti vikam ni trebaat pojacuvanja.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Bog

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Nemojte be taka javno ...Sea ke se nalutat miki i ostala tajfa za edna photoshop slika... Nego i ustav imale...bas me interesiraat pravata i odredbite na vernicite... Drugo kazete na koja den vi e donesen ustavot...pa da proslavime so besplatni sveki.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom