Македонски фудбалери во странство

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.883
Јаховиќ ќе оди во Ријека :pos::facepalm:
Дени Илиев најавуван како голем талент од школото на Арселан се сели во факинг Мехелен од Белгија...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Бабунски во 94та за победа на Барса Б.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
4.418
Јаховиќ ќе оди во Ријека :pos::facepalm:
Дени Илиев најавуван како голем талент од школото на Арселан се сели во факинг Мехелен од Белгија...
Во некое интервју ја демантирал таа информација.
 
B

Beck's

Гостин
U svojoj dosadašnjoj karijeri, Mitrevski je nastupao, osim Metularuga, za Rabotnički, Tetovo, Kičevo i Prilep. :pos:

Превземено од официалната страна на ФК Сарајево по потпишувањето со сега веќе екс играчот на Металург, Ристо Митревски
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.883
Овој каков врскаџија беше во младински школи, колку пари имаат фрлено неговите да знаете. Ама со тек на време се накалеми во солиден играч бар за нашава лига. За во странство ќе биде тотален промашај.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Незнам од кој медиум е составен тимов, у секој случај голема признание за дечково. :)



Дејан Илиев најдобар млад голман во Англија.

Илиев:„Искрено бев многу изненаден кога видов дека сум најдобар голман. Тоа најдобро ми кажува дека напредувам и се изградувам како совршен голман. Се надевам дека во текот на кариерата ќе градам уште вакви успеси“,

Од некој страна на ФБ е информацијава, така да не ја земајте за сто посто сигурна. :D
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
4.418
Незнам од кој медиум е составен тимов, у секој случај голема признание за дечково. :)



Дејан Илиев најдобар млад голман во Англија.

Илиев:„Искрено бев многу изненаден кога видов дека сум најдобар голман. Тоа најдобро ми кажува дека напредувам и се изградувам како совршен голман. Се надевам дека во текот на кариерата ќе градам уште вакви успеси“,

Од некој страна на ФБ е информацијава, така да не ја земајте за сто посто сигурна. :D
Сликата е од некој шпански спортски портал и направиле состав од играчи што според нив имаат најмногу шанси да станат првотимци. А нашите ткзв. портали си ја склопиле веста по свое.
 
B

Beck's

Гостин
Илиев:„Искрено бев многу изненаден кога видов дека сум најдобар голман. Тоа најдобро ми кажува дека напредувам и се изградувам како совршен голман. Се надевам дека во текот на кариерата ќе градам уште вакви успеси“,
лол:ROFLMAO:

http://ekipa.mk/koj-si-poigra-so-deni-iliev/
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
:pos: Ахахахахха па легендиве па си напраиле нивен состав со Георгиевски и Љамчевски
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
На Пандев му е понуден четири годишен договор од New York City за 3.500.000 долари годишно .
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Нема шанси Пандев да си оди од Италија. Тој ќе игра за Падова ама нема да оди во друга држава.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
На Пандев му е понуден четири годишен договор од New York City за 3.500.000 долари годишно .
Во Наполи зема малку помалце од тоа што му го нудат NY City, мислам дека е подобро да си остане во Европа и да си игра добар фудбал, јес да повеке време ке добива во Америка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom