Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Еј луѓе со табиет ко шо викаат старите се нешто најлошо...
Кафето не му се погодило у кафич има да праи и да вреѓа персонал едно пола саат, па после коа ќе дојде за сметка ќе и уфрли неколку збора за да се олесни, а претходно од пуста мака 3-4 пати ќе ја викне келнерката за да ја намачи, еднаш за вода, после за шеќер итн.
Ќе праша 10 таксисти за цената до одредена локација, за 10-20 ден. поевтино има да го прошета цел град за да најде поевтино такси.
Кога некој љубезно ќе му каже како да изигра дали за биљард, фудбал или сл. тој со иронични одговори ќе му возврати, нешто како "Ајде бе?" или пак "Ја играм или ти играш?".
Ќе ги сврти сите банки за да ја најде најмалата провизија за уплатници.
Ќе ја стави женска му пред сите, па дури и пред друштвото, па и згора на се немат еднина при зададено прашање дали ќе се оди некаде, секогаш одговорот почнува со "Ние"...

Шо карактер е ова бе драга, кога сум на лице место кога ќе се случи нешто од овие погоре тонам во земја од срам, едноставно незгодно ми е што сум таму, не знам како не се срамат, ептен лигушки е, не мора на се шо нема да ти биде по вкус да го коментираш или да го корегираш, преќути барем еднаш, биди карактерен, па и ова ако им го речеш и нездрав ќе те напраат, "Де бе па ти ама си срамежлив, те срам да му/и кажеш дека грешен сок или кафе ти донел/а.." или пак "Се додека си ќутиш ќе те дупат"... :sick:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Цел хоум пејџ ми е со мисли од делата на македонските писатели и поети.

Изгледа требаше децава да почнат матура да полагаат, за да читаат по нешто.....
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
ДК.. глупо е овде што барам али зорт е.
Ај некој ако има акаунт на тракермк.мк да ми прати код за регистрација или покана.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
DK profersorkata po informatika vika na eksterno sve pod eden broj da gi zaokruzim. Ako fatim 2 te castim :)

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Драга Кајгана, вчера ми беше така многу убав ден. На свет ми дојде моето четврто дете, трет син по ред, четврта моја гордост. Си прославив така мерачки со другари кај мене со малку музика, храна, зезанција, а денес одам повторно да го видам и веќе уште од старт да му давам лекции да не ми сере и моча додека спијам:D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... конечно, по два месеци составување, си направив листа на топ 10 песни. It's kinda of a big deal for me пошто ептен се потрудив. Read it! Read it !!

П.с: Го нема Бобан Рајович пошто сите му се оптимални и еднакво добри.
 
B

Blade Torch

Гостин
многу кратка ваа јунската сесија . Дур да земеш потписи , вика испит имаш другиот ден . абе бегај ајде , и јас имам душа. Башка Game of thrones се чекат последните 3 епизоди од сезоната , светско за 2 недели почнува , нба финале следи ...

Кога сме кај нба финалето не влегувам веќе во темата за нба оти ќе се удавам во базенот сперма што го имаат направено малолетните фанови на Леброн Џејмс кои за твое чудо навивааат за Бостон, Клиперс и остали тимови , а не за Мајами . Сиимс уиирд ? Дечиња мали бе кајги.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, само уште на сон фалеше да паѓам по автобуси. Пошто нели, во реалноста не е доволно. :cautious:
Ама интересно беше, не се жалам. :D Да знаеш колку само слатко си се изнасмеав во сон. :ROFLMAO: :LOL: Башка не ме болеше ништо, за разлика од тоа кога паѓам вистински. :pos:
И само уште некој да ми рече дека сум интересна кога сум љута. Има да го ишамарам на шутеви и клоци. Па ќе вии. :place:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690

WEEELL Kyle mom's a bitch she's a big fat bitch, she's the biggest bitch in the whole wide world she's a stupid bitch if there ever was a bitch, she's a bitch to all the boys and girls On Monday she's a bitch, on Tuesday she's a bitch, on Wednesday through Saturday she's a bitch, then on Sunday just to be different she's a super king kamaya-maya bee-atch! Come on you all know the words!Have you ever met my friend Kyle's mom she's the biggest bitch in the whole wide world she's a mean old bitch and she has stupid hair she's a bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch she's a stupid bitch! Kyle's mom's a bitch and. : Talk to kids around the world and it might go a little bit somethin' like thischinese kids) (french kids) (dutch kids) (african kids) she's just a dirty bitch! Have you ever met my friend Kyle's mom she's the biggest bitch in the whole wide world she's a mean old bitch and she has stupid hair, she's a bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch bitch she's stupid bitch Kyle's mom's a bitch and she's just a dirty bitch! I really mean it Kyle's mom She's a big fat stinky bitch! Big old fat freaking bitch! Kyle's mom, yeah! chaaa!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom