Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
И мене не ми се свиѓа Ранокија како капитен, ама тоа не значи дека нема да навивам со ист жар како што сум навивал до сега. Не ми е јасна таа одлука, жабата како капитен. Ја попрво би го ставил Хуан. Дечкото е стандарден првотимец, и во многу наврати има покажано дека го сака клубот. Има изјавено дека никогаш не би играл за Јуве и Милан од почит ко Интер. Плус, може ќе му простуваат некои жолти ко демек капитен :icon_lol:. Само најверојатно ќе биде Ранокија, а заменик ќе го стаат Нагасаки :tapp:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па очигледно во Италија многу повеќе ги ценат и Ранокија и Нагатомо за разлика од некои наши експерти.

:icon_lol:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.435
Поени од реакции
4.044
Хандановиќ капитен бре! Каква Ранокија, какви глупости.
 
2

~2A

Гостин
Голман да се стави за капитен е најглупава одлука, влијаат повеќе фактори. Не барајте одговор, размислете и пронајдете ги сами.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џиги денеска жустро на прес-конференција.

Од следната сезона т.е од првиот ден на припремите ќе почне да го тренира тимот за игра со 4ка во одбрана, потребен му е јак задњи везни играч, одма удри на Луиз Густаво.

 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Џиги денеска жустро на прес-конференција.

Од следната сезона т.е од првиот ден на припремите ќе почне да го тренира тимот за игра со 4ка во одбрана, потребен му е јак задњи везни играч, одма удри на Луиз Густаво.
Луиз Густаво мало морген што ќе го земат. Ќе си го земат Бехрами и тоа ќе биде :unsure:.

Иначе за тактиката кажа дека ќе уигруваат тактики со 4ца позади, ама пак ќе се игра 3-5-2. Варијантата со 4ца ќе се користи во натпревар во тек, или па ако ептен добро се покаже дека функционира, на неколку утакмици по ред, па дури тогаш ќе се практикува од почеток.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А зошто да не го земат Луис Густаво?..колку вреди дечкото 20 милиони?..не ме заебавај појќе од 10-11 милиони нема шанси да вради Густаво кој е одличен играч и многу трча..

Сега битно е да се ангажираат два поквалитетни бекој од моменталните играчи кои ни се на тие позиции Нагатомо и Џонатан
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
А зошто да не го земат Луис Густаво?..колку вреди дечкото 20 милиони?..не ме заебавај појќе од 10-11 милиони нема шанси да вради Густаво кој е одличен играч и многу трча..

Сега битно е да се ангажираат два поквалитетни бекој од моменталните играчи кои ни се на тие позиции Нагатомо и Џонатан

Волфсбург го плати 16 мил евра, а лани завршија 11, годинава 5-ти, и се бореа за ЛШ до последно коло, плус се екстремно богат клуб, побогати од нив у Германија се само Баерн, повикан е за репрезентација, кај Сколари е првотимец, ако изигра добро на светско моеш да замислиш... Нема ни да размислува за негова продажба Волфсбург, а и да размисли испод 20 не иде тој веруј ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Волфсбург го плати 16 мил евра, а лани завршија 11, годинава 5-ти, и се бореа за ЛШ до последно коло, плус се екстремно богат клуб, побогати од нив у Германија се само Баерн, повикан е за репрезентација, кај Сколари е првотимец, ако изигра добро на светско моеш да замислиш... Нема ни да размислува за негова продажба Волфсбург, а и да размисли испод 20 не иде тој веруј ...
Во право си..заборајв дека Волфзбург се богат клуб и тешко дека туку така ќе го продат
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А зошто да не го земат Луис Густаво?..колку вреди дечкото 20 милиони?..не ме заебавај појќе од 10-11 милиони нема шанси да вради Густаво кој е одличен играч и многу трча..

Сега битно е да се ангажираат два поквалитетни бекој од моменталните играчи кои ни се на тие позиции Нагатомо и Џонатан
Me изнасмеа, самиот факт што нашава управа бара 15 милиони за Рики Алварез и 20 за Гуарин ти кажува дека Луиз Густаво автоматски 50 вреди.
Да не праам муабет за 20 милионскиот Паулињо, 40 милионскиот Лукаш Моура, 42 милионскиот факинг Хавиер Пасторе, 39 милионскиот ју дон сеј Иљараменди, и ред други од преостанатата преценета багра платена како суво злато.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ima klauzula Luiz Gustavo od 33 milioni.Da,da od 33 milioni.
Koga mozevme ne go zemavme,sega ke go zemame,nezamenliv e vo Wolfsburg.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ima klauzula Luiz Gustavo od 33 milioni.Da,da od 33 milioni.
Koga mozevme ne go zemavme,sega ke go zemame,nezamenliv e vo Wolfsburg.
Toa и ја го зборам сеа, ќе се чешаме кај што не не чеша.
Кој не е ебе, 50 нека ни бараат сега, им се може.
Летоска кога беше на излезните врати од Баерн можевме да си го лапнеме за чисти 10 милиони, глупа управа што не погледнала подалеку од Џенова и Парма.
Сеа ќе го гледам Валон Бехрами да му ебам тоа фацата извртена.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Toa и ја го зборам сеа, ќе се чешаме кај што не не чеша.
Кој не е ебе, 50 нека ни бараат сега, им се може.
Летоска кога беше на излезните врати од Баерн можевме да си го лапнеме за чисти 10 милиони, глупа управа што не погледнала подалеку од Џенова и Парма.
Сеа ќе го гледам Валон Бехрами да му ебам тоа фацата извртена.
им се може фала богу,поголеми амбиции имаат од нас моментално,играат во Европа и Луиз им е главна алка во средниот ред.го земаа за џабе,а кога Баерн бараше мочани 10 милиони за него,Интер беше заинтересиран за Скелото.Епа сега,лапајте го,ти ебам мртвата управа.

Иначе не верувам да се земе Бехрами,читам сериозно биле заинтересирани и за М’вила.
Не знам у каква форма е моментално пошо игра у факинг руско првенство,ама додека играше во Рен беше алфа и омега.Многу јак играч беше со лабав памет и проблематичен.Ако се оправил во главата и ја задржал упола формата од Рен,тоа ќе биде трансфериште.

П.С Кореа од Сан Лоренцо за кој наводно Интер беше заинтересиран си потпиша за Атлетико Мадрид
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Иначе не верувам да се земе Бехрами,читам сериозно биле заинтересирани и за М’вила.
Не знам у каква форма е моментално пошо игра у факинг руско првенство,ама додека играше во Рен беше алфа и омега.Многу јак играч беше со лабав памет и проблематичен.Ако се оправил во главата и ја задржал упола формата од Рен,тоа ќе биде трансфериште.

Не се опаметил, праеше нешто проблеми, не му се седело у Русија и втора полусозена на клупа скапа..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од скандал во скандал влага глупото Мвила, што сакаш, секој втор е во генгста филм денес. Иначе не се кривете за Густаво што не сте го зеле лани, имаше интерес и од как нас ама сакал во Германија да остане така да на одредени фудбалери не им се оди на толкав ризик да променат лига.

Глеам и за капитен сте збореле, ало, Видиќ ви доаѓа, треба казнени поени да ви ставам ко опомена :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom