Насилства во Македонија

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Во едно од скопските школи. Мислам дека ГУЦ или АСУЦ. Детето албанец се фрли да се тепа за нашево и го прободеа него и го убија.
Мислам дека е време да ти падне нет, или да треба да учиш за годишниот тест по Македонски во Петок.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.841
Поени од реакции
17.642
Како бе несреќен случај кога отишол со цел да го убие со каменот. Да не го зел каменот онака да му тежи во рака случајно?
И тоа и ова е убиство од прв степен.
Али сум многу против вакви хулигански протести.
Ај доста тресеш глупости коа не се разбираш,беа да тепаат друго дете и албанецот беше во погрешно време на погрешно место.Никаква цел не беше,да си седел мирен немало ништо да му се деси.Дечкото што го уби има дебели врски и уште подебло досие,ништо чудно и уште да е на слобода а и проба да убие неколку луѓе дур беше у бегство.Луѓето не се револтирани ради овој случај,туку поради тоа што ова е кулминација на безброј нерешени случаи претходно во кој албанци беа напаѓачите.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.630
Поени од реакции
30.218
Како бе несреќен случај кога отишол со цел да го убие со каменот. Да не го зел каменот онака да му тежи во рака случајно?
И тоа и ова е убиство од прв степен.
Некој може и со прст да убие човек, или ете со камен што лежел во близина на земја. Тоа што е важно, е што и со прстот и со каменот, умислата не можеш да ја докажеш исклучиво со „оружјето„.
За разлика од нож за бодење, кој си го земал со себе за да извршиш тешко кривично дело провала и оружен грабеж (да, нож легално се рачуна за ладно оружје, а прст или камен не).

Не бранам идиоти што маваат со камења во тепачки. Ама умислата е неспоредлива во двата случаи, тоа се обидувам да ти објаснам.


Денес децава... мора ли да нацртам во боенка? :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
ТЕШКИ ОКЛОПНИ ВОЗИЛА, ПРЕПОЛНИ СО ОВИЕ СПЕЦИЈАЛЦИ СЕ ДВИЖАТ ПО ЃУРО САЛАЈ!
ДОПУНААА: КОЛИ НА ОБСЕ!!!!!!!!!!!!!!!!
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
...

А уште па и читам некој пробува да ги заштити..
.

Дури и од нечистиот дух опседнатиот убиецот не го мрази - туку љуби го!
Злоделото со цела сила мрази го и со Љубовта Христова, уби го!

.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Истиот бев и јас бев спремен да ме разбудат у 12 и без размислување да земам пушка и да идам некаде па и не ми беше страв ни да изигнам, сите тетратки сите планови ми беа да идам Воена академија за да после војната сватам дека само во војска ќе миселјќи дека ја бранам татковината ја брнаам некого додека он пере пари, ама патриотизомт не м исе изгуби тука, за да после Нерези и Кале ми отиде во минус патриотизмот. Едноставно ми е дојдено прек углава од овој народ, на 1 комита 3ца кодоши чиста виситна, и со скеоја дешавка уште толку ми се губи патритозмот, кога ќе седна ми размислувам да преземам нешто во свој раце, викам па за што да загинам , нема никој да ти го цени чинот, нема никој ни свеќа да ти запали, на крај и ќе бидеш плукан од совојт народ. Затоа останав верен само на Вардар, и веќе дури станав и рамнодушен на вакви ситуации, очекувано еве некој како коњаникот и ги опшиа редоследот што ќе се дешава, за 2 дена пак се ќе си биде како порано сите ќе заборават на ова, а само најблиските на детето ќе останат во црно и со оггомна болка.
Затоа и пишав предходно нит со војна ќе се реши ситуацијава нит со убаво, само едино ршеение на крај по се изгледа останува авионска карта за било каде во светов само подалеку од тука.
Баш така брате ! (y)

Ама ова со Скопје станува навистина сериозно и загрижувачко. Институциите спијат !
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.076
Поени од реакции
1.984
Исто така не е од вчера безочниот цинизам со кој не честат Албанците секогаш кога ќе ни убијат или претепаат дете, човек, жена...

Видете го оној LIveForParadise (или како и да се викаше), кога рече како ова била детска играчка.
Или пак Албанецот од видеото, кој праша зошто за вакви ситници му го демолираат дуќанот.

Тоа е невиден цинизам, кој добро ви покажува всушност што ни мислат.
Цинизам се твоите постови, и лајкувањето на погрдните постови на магаринјата со човечко тело.
Човекот изгубил сигурно над 100.000 евра, за да идиотите како тебе и другите да ги полнат душите со палење и кршење. Не верувам дека роднините на убиениот биле во „борбените линии“ , туку исфрустрирани магариња коишто едвај чекат мала шанса да покажат што знаат и умеат.
Да , човекот рече за секоја ситница му е кршен дуќанот , и тоа вие добро го знаете, некој ќе прдне во Борис Трајковски , или Кале, тука ќе му го кршат дуќанот. Ама вие тоа одма го превртувате , како што сакате, демек за убиството рекол ситница. Ми се повраќа од ликови како вас.
Младичот си го бранел својот двор, и велосипедот, и се надевам дека убиецот ќе добие максимална казна, ама проблемот нема да нестане се додека власта не превзема адекватни мерки за откоренување на сржта на проблемите.
Дур има будали како вас од секоја страна, ќе ве искористи максимално да нонстоп се тепате меѓусебе, без да им пречите на задните намери, да ја крадат државата до крај.
Зошто, не можела да влезе во Грчец порано полицијата? ДУИ ги стопира? НЕ!!!
Власта намерно сака да има вакви потенцијални проблеми, за да секогаш кога има социјална и економска криза, да фрли масло во оган преку етничките проблеми.
Дур имаме ваква власт, ќе имаме и вакви проблеми!
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
27
Поени од реакции
24
.

Дури и од нечистиот дух опседнатиот убиецот не го мрази - туку љуби го!
Злоделото со цела сила мрази го и со Љубовта Христова, уби го!

.
И јас како ортодокс тоа го почитувам , но кога ќе се счучат серија убиства господ ти дал раце да се одбраниш зошто животот ти е загрозен па одовде види ти дали треба да се седи со скрстени раце ?
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Цинизам се твоите постови, и лајкувањето на погрдните постови на магаринјата со човечко тело.
Човекот изгубил сигурно над 100.000 евра, за да идиотите како тебе и другите да ги полнат душите со палење и кршење. Не верувам дека роднините на убиениот биле во „борбените линии“ , туку исфрустрирани магариња коишто едвај чекат мала шанса да покажат што знаат и умеат.
Да , човекот рече за секоја ситница му е кршен дуќанот , и тоа вие добро го знаете, некој ќе прдне во Борис Трајковски , или Кале, тука ќе му го кршат дуќанот. Ама вие тоа одма го превртувате , како што сакате, демек за убиството рекол ситница. Ми се повраќа од ликови како вас.
Младичот си го бранел својот двор, и велосипедот, и се надевам дека убиецот ќе добие максимална казна, ама проблемот нема да нестане се додека власта не превзема адекватни мерки за откоренување на сржта на проблемите.
Дур има будали како вас од секоја страна, ќе ве искористи максимално да нонстоп се тепате меѓусебе, без да им пречите на задните намери, да ја крадат државата до крај.
Зошто, не можела да влезе во Грчец порано полицијата? ДУИ ги стопира? НЕ!!!
Власта намерно сака да има вакви потенцијални проблеми, за да секогаш кога има социјална и економска криза, да фрли масло во оган преку етничките проблеми.
Дур имаме ваква власт, ќе имаме и вакви проблеми!
Извини вака ја изненадно,од кога крадењето на државата е задна намера и побитна од било кој живот.Ти ја сфаќам поентата и си во право ако ова што се случува сега, се случуваше за прв пат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кај ќе биде протестот? На главната улица? На 4-ти Јули ќе има блокада или ќе може да се вози?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еве го животното
Живо ме интересира дали кога го привеле, некој од специјалциве земал да го помине низ раце, онака како што се изживљаваат врз оние што ќе им запленат една паковка трава или ризли.
Дали го измлатиле убаво у подрумите изминатава ноќ, дали му го расплакале мамичето мутантско.

Види го бе каков е, исушен, тренерчињана над зглобови му дошле тој ќе одзима туѓ живот, животот да му го ебам заостанат инцестоиден.
Пак ми навира нервоза како вчера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom