Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Зависи како гледаш на тоа. Според мене и според најголемиот дел на граѓаните на оваа држава, кога сме кај тоа мислат дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Па сега само се поставува прашањето да не нешто не е во ред со хомосексуалците?
И Хитлер така мислеше за многу групи. Не дека беше во право или било што.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.590
И Хитлер така мислеше за многу групи. Не дека беше во право или било што.
Имаш една мала грешка во забелешката. Хитлер беше еден човек, тука станува збор за многу многу многу луѓе.
И тие многу, многу, многу луѓе мислат дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Наспротив нив се една рака луѓе кои мислат дека тие многу многу многу луѓе грешат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Имаш една мала грешка во забелешката. Хитлер беше еден човек, тука станува збор за многу многу многу луѓе.
И тие многу, многу, многу луѓе мислат дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Наспротив нив се една рака луѓе кои мислат дека тие многу многу многу луѓе грешат.
Не беше еден, исто како што Грујо не е еден човек. Грешката во забелешката е твоја, не моја.

И, се вика пропаганда & перење мозок. Така добиваш, многу, многу, многу луѓе кои размислуваат идентично за некоја работа. Ама баш идентично.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.590
Не беше еден, исто како што Грујо не е еден човек. Грешката во забелешката е твоја, не моја.

И, се вика пропаганда & перење мозок. Така добиваш, многу, многу, многу луѓе кои размислуваат идентично за некоја работа. Ама баш идентично.
Тоа е во духот на демократијата нели. На крај зошто ова вашето неможе да се наречи пропаганда и перење мозок. Во што сте поразлични вие па тоа вашето да не го наречеме перење мозок и пропаганда. Значи имаме две пропаганди и перења мозок и мнозинството очигледно не наседнува на вашата.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тоа е во духот на демократијата нели. На крај зошто ова вашето неможе да се наречи пропаганда и перење мозок. Во што сте поразлични вие па тоа вашето да не го наречеме перење мозок и пропаганда. Значи имаме две пропаганди и перења мозок и мнозинството очигледно не наседнува на вашата.
Бидејќи едното добива резултати со луѓе да се клањаат пред икони кои сами се чистат хемиски преку Божји чуда, а другово се обидува да изедначи група на луѓе како еднакви во една социјална сфера за општо добро на сите граѓани каде интеграција е возможна воопшто. Едното не гледам како е продуктивно, другово се има докажано како продуктивно.

Тоа што имаме е пропаганда која прва зазела замав и која во суштина "треба да им контрира на мноштво други пропаганди" од кои една е таа за која ти обвинуваш :). Ништо повеќе.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.590
Бидејќи едното добива резултати со луѓе да се клањаат пред икони кои сами се чистат хемиски преку Божји чуда, а другово се обидува да изедначи група на луѓе како еднакви во една социјална сфера за општо добро на сите граѓани каде интеграција е возможна воопшто. Едното не гледам како е продуктивно, другово се има докажано како продуктивно.

Тоа што имаме е пропаганда која прва зазела замав и која во суштина "треба да им контрира на мноштво други пропаганди" од кои една е таа за која ти обвинуваш :). Ништо повеќе.
Јас сум далеку од побожен човек така да незнам зошто генерализраш.
Ти што гледаш и што не гледаш како е продуктивно и што е најдобро за сите јас го доживувам како пропаганда и перење на мозок. Така да зависи од која страна од паричката се наоѓаш. И како што можеш да заклучиш мнозинството на граѓани на оваа држава не ви верува на вашите пропаганди и смета дека барем што се однесува за ова прашање државата си е сосем во ред.
 
Член од
6 август 2012
Мислења
174
Поени од реакции
77
Баш се добро учипани и ухлебани ,ги глеаме и дека се експонирани,Шо им фали на педерите бе,шо сакаат?Ако сакаат политика нек си се регистрираат као партија и нека тераат .А другиот кантон исто така нема проблем со педофилските закони,редовно се мажат и женат као малолетни,ветени,обеќани па ? Еве на пример Сеада ќе се мажи за Белгија ....http://www.youtube.com/watch?v=h3Lk-G3S-mo
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас сум далеку од побожен човек така да незнам зошто генерализраш.
Извини, заборавив дека само вие смеете да генерализирате. Пардон.

Ти што гледаш и што не гледаш како е продуктивно и што е најдобро за сите јас го доживувам како пропаганда и перење на мозок. Така да зависи од која страна од паричката се наоѓаш.
Нели се согласивме веќе дека и двете работи се тоа? Што има врска како го доживуваш ти лично тоа или Петко, Ратко, Станко го доживуваат? Збориме што е попродуктивно на подолга стаза а што не е. Pros and cons and all that bullshit.

И како што можеш да заклучиш мнозинството на граѓани на оваа држава не ви верува на вашите пропаганди и смета дека барем што се однесува за ова прашање државата си е сосем во ред.
Што има врска мнозинството пак што го спомнуваш? Мнозинството не значи дека знаат за подобро. Аман со мнозинството. Имаш мнозинство кои сметаа дека жените немаат што да бараат да се мешаат на било каков начин во политика па дури ни право на глас, истото претходно малку порано од тоа, со црнците. Беа ли во право? Или тоа е друго?
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Имаш една мала грешка во забелешката. Хитлер беше еден човек, тука станува збор за многу многу многу луѓе.
И тие многу, многу, многу луѓе мислат дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Наспротив нив се една рака луѓе кои мислат дека тие многу многу многу луѓе грешат.
Lawyer'd
Претпоставувам и Коперник требало да се преиспита и кога сите му викале дека не е во право...
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Имаш една мала грешка во забелешката. Хитлер беше еден човек, тука станува збор за многу многу многу луѓе.
И тие многу, многу, многу луѓе мислат дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Наспротив нив се една рака луѓе кои мислат дека тие многу многу многу луѓе грешат.
Ако сите се фрлат во Вардар и ти ќе се фрлиш?
 
B

Bafra

Гостин
Кои права им се скратени на хомосексуалците!!!
Вработени се , Гласаат, кај сакаат можат да одат (црква,дискотека) никој не те прашува или пак проверува со кој пол спиеш.
Е сега што ги викаме луѓето - пушач, пијаница, ку*ва, дебел, глуп, педер ... тука не гледам проблем.

Педерите ми изгледаат исто како оние групи што се против Вакцинација: Ем им е дозволено да не ги вакцинираат децата Ем трубат насекаде и незнаат што бараат :facepalm:.
Сакаат да парадираат и себедокажат дека тоа што хомосексуалци е нешто WoW . Нема потреба да знам дали сте педери или стрејт.
Во денешново општество : Луѓето им е дозволено да прават Глупости , а мене ми е забрането да ги викам Глупи :pos:
 
Член од
26 април 2014
Мислења
29
Поени од реакции
47
Што им фали на педерите?
Исти права со стрејт луѓето. 99% од тие што викаш дека се вработени итн. се преправаат дека се стрејт само за да нема реперкуции врз нив од општеството генерално гледано. Законот за антидискриминација не ги штити, ниту пак институциите. Друго да беше се ок ќе можеа парови слободно да шетат на улица држејќи се за рака без некој да ги нападне вербално или физички.
Немаат право на брак и сите бенефиции кои следат со бракот. Немаат право дете да посвојат. Да продолжам да набројувам?
Муабети од типот нека прават што сакат само да не ги гледам не држат вода. Ти можеш со женати да одиш слободно кај сакаш без било што да ти преречат па така и сите останати сакаат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.590
Извини, заборавив дека само вие смеете да генерализирате. Пардон.



Нели се согласивме веќе дека и двете работи се тоа? Што има врска како го доживуваш ти лично тоа или Петко, Ратко, Станко го доживуваат? Збориме што е попродуктивно на подолга стаза а што не е. Pros and cons and all that bullshit.



Што има врска мнозинството пак што го спомнуваш? Мнозинството не значи дека знаат за подобро. Аман со мнозинството. Имаш мнозинство кои сметаа дека жените немаат што да бараат да се мешаат на било каков начин во политика па дури ни право на глас, истото претходно малку порано од тоа, со црнците. Беа ли во право? Или тоа е друго?
Пред многу многу страни претходно го пртавевме истиот муабет, така да немам намера да се повторувам и да верглам. Таму многу добро ти објаснив зошто и како. Но интересен е моментот кога во зависност од потребите, еднаш се повикувате на демократија и на незнам што кога ви одговара, после наеднаш демократијата не ви чини посебно кога не ви оди во прилог. Така да државата ја оцрнуваш како недемократска пошто си немал некој права и слободи што ти сметаш дека треба да ги имаш а мнозинството не. Сега неможи и да бидиеме диктатура и демократија во исто време само за вас да ви се удоволи. Е затоа го споменувам тоа мнозинството , а тоа многу јасно си кажа што мисли за хомосексуланоста и нејзината нормалност и придобивките што идат со неа за едно општество. Така да за крај колку да не ја вергламе повторно и повторно со исти муабети јас мислам а и најголем процент од населението го дели моето мислење е дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Кога ке соберите доволно големо мнозинство кое не мисли така слободно менвајте и закони и прописи и незнам што. Кој сум јас да се спротивставам на желбите на мнозинството. Е тоа е демократски.[DOUBLEPOST=1400149511][/DOUBLEPOST]
Ако сите се фрлат во Вардар и ти ќе се фрлиш?
Зошто сите би се фрлале во Вардар или од облакодер? Тоа тебе на нормална појава ти личи ?[DOUBLEPOST=1400149860][/DOUBLEPOST]
Lawyer'd
Претпоставувам и Коперник требало да се преиспита и кога сите му викале дека не е во право...
И сега ти тоа го споредуваш со ова? Сакаш да кажиш дека треба да се преиспитаме во нормалноста на хомосексуалците. Дека тие се создадени од природата па затоа се нормални. Искрено ми е мака пак да го тупиме за тоа.
 
Последно уредено:

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Зошто сите би се фрлале во Вардар или од облакодер? Тоа тебе на нормална појава ти личи ?.
Има многу ненормални појави што ги прави мнозинството.
 
B

Bafra

Гостин
Што им фали на педерите?
Исти права со стрејт луѓето. 99% од тие што викаш дека се вработени итн. се преправаат дека се стрејт само за да нема реперкуции врз нив од општеството генерално гледано. Законот за антидискриминација не ги штити, ниту пак институциите. Друго да беше се ок ќе можеа парови слободно да шетат на улица држејќи се за рака без некој да ги нападне вербално или физички.
Немаат право на брак и сите бенефиции кои следат со бракот. Немаат право дете да посвојат. Да продолжам да набројувам?
Муабети од типот нека прават што сакат само да не ги гледам не држат вода. Ти можеш со женати да одиш слободно кај сакаш без било што да ти преречат па така и сите останати сакаат.
Какви реперкусии жити се, кога 90% се средна класа,вработени никој не ги брка од работа итн итн
Мене ми имаат мавнато шамар на Битпазар од чиста мира, зашто сум македонец. Во автобуси што ги тепаат, ги тепаат зашто се педери или ?? Со женско не ми давале да влезам во дискотеки и што значи тоа ???
На плоштад имам видено пред 4-5 год пар хомосексуалци па никој ниту се загледа во нив , а камоли па да ги тепа. Слушам во стара чаршија ги утепаа. Тепачки секогаш имало и ќе има. Кој е исфрустриран ќе си најде причина некој да истепа без разлика дал е хомо или стрејт или црн или бел ...

За брак незнам кои се бенефициите кога си во брак и кога не си, те молам кажи ми ги за да ги искористам и јас. Јас знам дека повеќе обврски за мажот, повеќе права за жената ;) а бенефиции??

За дете ќе чекате прво маж и жена да посвојат па ако остане некое и вас ќе ви дадат.А и зашто да ви дадат, гледаш колку сте себични, сте имале мајки а детето што ќе го посвоите кој го врти . Мајката Природа е децидна за овие работи и кој е нормалниот тек на работите.
Имаше на интернет некој познат Француски хомосексуалец кој е против хомосексуалците да имаат/посвојуваат деца.

Иронија: Педерите неможат да се размножуваат а ги има се повеќе и се повеќе се жалат :D , доста со пропагандите, само правите врева како оние против вакцинација. Игрите со зборови оставете им ги на политичарите, и пазате да не ве злоупотребуваат за други нивни цели, водете си љубов место "борби" :P .
А најсмешни се тие што не се хомосексуалци а зборат дека тешко им е на хомосексуалците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom