Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Освен ако не е за вештачко дишење, јас не ја гледам потребата да си ја разгледуваат двајца усната шуплина, а притоа имаат врски со други луѓе.
Зошто мора да има потреба? :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Доста си ги извртуваш работите само за да контрираш!!!

ДА, ако девојка ми се изебе со ДРУГ дур е у врска со МЕНЕ - е КУРВА, ДРОЉА итн итн.

И најопуштена да е, пак е курва, и најконзервативна да е, пак е курва!

Не знам дали си ја имаш мувата на капата, па се лажеш сама себе дека не е варање ама грешка си како и да е - и ако више решиш да го убедуваш форумот дека е ОК да се вара, ондак бар пиши некоја поверодостојна причина а не - И се може, такви и се годините.

И да се надоврзам на Германките, Швеѓанките итн кои се поопуштени - Демек ако не вара, нема да е опуштена у секс? God help me.

Жените КАЈ нас пред се - бираат богати мажи за да ги издржуваат дур овие си ги ладат пичките по козметичари, кафиња, шопинзи во Солун и дур пробуваат да глумат госпоЖИ.

Оу да, и ако сакаш да уживаш - биди сингл и еби се на секој чекор ако сакаш и со по двајца - зашто да се ебеш со 2/5/10 души дур имаш ДЕЧКО/маж ? Или страв од муабети дека ќе испаднеш мераклика/лесна девојка па вака послатко - трај прај.

Еве дури и ти изболдирав некои рбаоти за да ти влезат у глава побрзо, ама ме смрзе при крајот пошто сум на раб.

ајт
Ништо не сум извртела. Вие ми ги извртувате зборовите и си ги лечите комплексите.

ТИ не си темата на муабет.

Правиме муабет за 20 годишна девојка која имала секс со двајца, а вие ја направивте курва.
Една работа е да кажеш дека не оправдуваш изневерување, а друго е да и’ залепиш етикета.

Ни јас не сум тема овде. Ги кажувавм моите ставови. Немам намера никого во ништо да убедувам. Неверството се случувало од почетокот на светот и ќе исчезне кога ќе нема луѓе.
Веродостојна причина за варање? :гик: На пример: дека дечкото не ја задоволува во кревет, дека пребрзо свршува, дека му е мал, дека сексуално не и привлечен, иако е добра и ја сака... Овие причини таман ли се?

Ни за Швеѓанките и Германките не го напишав тоа што ти си го прочитал.


А бе деца, деца. Ве сметам за прогресивни, млади, нашетани. Јаз’к да ви е. Џабе ви депилација, гаџети, ајфони, ви-фи...
Менталниот склоп ви е како да живеете у 19. век.

ПС: за богатите мажи ќе објасни @Mitree
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
1. За лапање - тоа не мора да биде. Еве пример: Идеш ти со дечкото и цело друштво во некоја кафана после толку напорна недела да се опуштите. Се дешава сака да пивне неколку чашки пошо му треба опуштање малку после целиот напор што го има затегнато. Сеа имате во друштво некоја другарка која е easy-going и сака да шетка со опавчето. Дечко ти е малку повеќе фатен и оваа му се лепи за врат. Не зборам да земат посебно соба и да се издрнкаат туку само бесење на врат и почеток на нешто што подоцна БИ резултирало можеби како варање. So whatcha gonna do? Одма раскинување и го сфаќаш тоа како варање? Или пробуваш да го вратиш во разумноста? Зборам тука за сериозна врска од неколку години а не од завчера дека сте се лапале некаде па сте се нашле.
Тој пред мене у кафана ќе се лепи и пипка со таму си некоја и јас треба да го вразумувам? ЈАС, жити мене еј.
Ако ми направи таков скандал у сред кафана, па уште со некоја другарка, нема очи више да ми види, а не јас да го вразумувам.
Јас, негова девојка, седам до него, а он се лепи со друга. И тоа треба да ми е ок. Да го погалам за коса и да му речам: Души4ке, мило мое, а бе дај отрезни се, наместо: Иди у курац, говедо едно??
Ова што ти го пишуваш Саладин е елементарно непочитување.
Ако некој е таков пијан, таков кретен ќе биде и на трезно.

Подвлеченото игра многу голема улога ко што рече ти самата дека тој е доволно возрасен и ако веќе се познава толку долго, ќе знае да се контролира. Во спротивно - ти како девојка треба да му појаснуваш, доколку ти сакаш да го зачуваш. Во кратко: Тој започнува со „варањето“ уште пред да му се појави лесната другарка, уште откога посегнал по првата чашка.
ЈАС, ЈАС ТРЕБА ДА МУ СЕ ЈА ПОЈАСНУВМ? Ако ЈАС САКАМ ДА ГО ЗАЧУВАМ?
А чекај малце бе, малцееее, стоооп, кочница.
А он ако сака да ме зачува бе? Не мислиш дека треба да мисли со главата и да се труди?
Он ќе ме заебава уште јас ќе треба да му се улизувам за да го задржам.
Значи третата особа никогаш не ја кривам. Сум била во ситуација и не сум ја кривела. Крив е тој што е во врска. ТОЧКА.
Ако ти сакаш некого, нема да се трчаш по секоја крената опашка, да ми извиниш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Веродостојна причина за варање? :гик: На пример: дека дечкото не ја задоволува во кревет, дека пребрзо свршува, дека му е мал, дека сексуално не и привлечен, иако е добра и ја сака... Овие причини таман ли се?
Мене само ова не ми е јасно. Зошто мора другиот да е крив ако едниот изневерува, зашто да се бараат изговори?
Дали може оваа истата ако не вришти и му е мал при секс, да му каже дека го остава, па после да си бара некој со поголем? Зашто да го изневерува ако не и е по калап дечкото и не и е убаво со него, а останува со него во врска?

Значи срање до срање се причиниве. Ако тоа ти е оправдување за неверство, мене ми е многу мило што сум заостаната со тие некои си мислења од 19ти век. Боже свашта значи, свашта.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зошто мора да има потреба? :)
Потреба, задоволство, whatever. Ако двајца се во врска, зошто воопшто би требало да прават било што со било кого друг?
Врската си е врска. Никој никого со сила не тера да стапува во врска, така да ако некој има желба нешто да прави, фино-лепо може да си раскине и крај, а не да седи на два троседа, столчиња, што и да е.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ништо не сум извртела. Вие ми ги извртувате зборовите и си ги лечите комплексите.

ТИ не си темата на муабет.

Правиме муабет за 20 годишна девојка која имала секс со двајца, а вие ја направивте курва.
Една работа е да кажеш дека не оправдуваш изневерување, а друго е да и’ залепиш етикета.

Ни јас не сум тема овде. Ги кажувавм моите ставови. Немам намера никого во ништо да убедувам. Неверството се случувало од почетокот на светот и ќе исчезне кога ќе нема луѓе.
Веродостојна причина за варање? :гик: На пример: дека дечкото не ја задоволува во кревет, дека пребрзо свршува, дека му е мал, дека сексуално не и привлечен, иако е добра и ја сака... Овие причини таман ли се?

Ни за Швеѓанките и Германките не го напишав тоа што ти си го прочитал.


А бе деца, деца. Ве сметам за прогресивни, млади, нашетани. Јаз’к да ви е. Џабе ви гаџети, ајфони, ви-фи...
Менталниот склоп ви е како да живеете у 19. век.

ПС: за богатите мажи ќе објасни @Mitree
ПРВО и основно - што има врска дали има 20 год или 300год ?

Правиме муабет за 20годишна девојка што се ебела со личност А дур е со личност Б не?
Значи ок е она да го вара него пошо тапа ја ебел - а притоа да не му каже него него да бара совет на ФОРУМ и успут да се плеска со друг ?

Сексуално не и е привлечен - зашто уопште би БИЛА со некој што не и е привлечен? Ау, чекај - ќе погодам ..... размислувајќи како тебе - Не е се до сексот така ?
Мал му е - зашто не го откачи па да се качи на поголем?
Не ја задоволува - исто како погоре

аааааааааа.... ама не е она крива пошто е ДОБРА и он ја сака .... и затоа ќе му набие рогови колку мене големи така?

Ти го оправдуваш неверството на најглупав можен начин - иако и сама знаеш дека тебе да те извара дечкото со другарките ќе го напраите подоле од ГОВНО а ако недај боже ти каже некој дека годините му се такви или пијан бил - ќе го напраиш и него/неа говно.

Не живееме ние во 19ти век, него ти кажав ја што ти е тебе проблемот - или си ја имаш мувата на капата, или тераш инат.

Друга логика за оправдување на неверство не гледам.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
А бе деца, деца. Ве сметам за прогресивни, млади, нашетани. Јаз’к да ви е. Џабе ви депилација, гаџети, ајфони, ви-фи...
Менталниот склоп ви е како да живеете у 19. век.
Претпоставував дека ќе стигнеме до ова. Модерно е да се вара и да се биде неморален, ние другите сме заглавиле у 19ти век со традиционалн норми. Тоа ќе да е (y)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мене само ова не ми е јасно. Зошто мора другиот да е крив ако едниот изневерува, зашто да се бараат изговори?
Дали може оваа истата ако не вришти и му е мал при секс, да му каже дека го остава, па после да си бара некој со поголем? Зашто да го изневерува ако не и е по калап дечкото и не и е убаво со него, а останува со него во врска?

Значи срање до срање се причиниве. Ако тоа ти е оправдување за неверство, мене ми е многу мило што сум заостаната со тие некои си мислења од 19ти век. Боже свашта значи, свашта.
Маја, ти си луда - како може да е ОНА крива што се ебе со други? Мислам дај сериозно .... увек е другиот (читај мужот) крив за глупост некоја кога ќе се направи....
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Потреба, задоволство, whatever. Ако двајца се во врска, зошто воопшто би требало да прават било што со било кого друг?
Врската си е врска. Никој никого со сила не тера да стапува во врска, така да ако некој има желба нешто да прави, фино-лепо може да си раскине и крај, а не да седи на два троседа, сточиња, што и да е.
Потреба или задоволство, не е исто.
Некој има потреба, зошто девојка му на 23 години му вика „Срце, јас те сакам ама почекај уште некој месец, не сакам да мислиш дека сум лесна“
Некој го сака тоа задоволство, пошто девојка му се клеца само у мисионерска и не сака да се потруди и да го зачини сексуалниот живот.

П.С. Кога спомнав горе лесни женски, да кажам дека лесни женски не постојат, исто како што не постојат ни лесни машки. Така мислат луѓе, кои имаат став дека мажот како единка сака и ужива повеќе во сексот одколку жената. Кога ќе сфати дека и жената ужива, колку и тој, ќе сфати дека нема лесна девојка, туку дека сака „водени лудории“.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Тој пред мене у кафана ќе се лепи и пипка со таму си некоја и јас треба да го вразумувам? ЈАС, жити мене еј.
Ако ми направи таков скандал у сред кафана, па уште со некоја другарка, нема очи више да ми види, а не јас да го вразумувам.
Јас, негова девојка, седам до него, а он се лепи со друга. И тоа треба да ми е ок. Да го погалам за коса и да му речам: Души4ке, мило мое, а бе дај отрезни се, наместо: Иди у курац, говедо едно??
Ова што ти го пишуваш Саладин е елементарно непочитување.
Ако некој е таков пијан, таков кретен ќе биде и на трезно.


ЈАС, ЈАС ТРЕБА ДА МУ СЕ ЈА ПОЈАСНУВМ? Ако ЈАС САКАМ ДА ГО ЗАЧУВАМ?
А чекај малце бе, малцееее, стоооп, кочница.
А он ако сака да ме зачува бе? Не мислиш дека треба да мисли со главата и да се труди?
Он ќе ме заебава уште јас ќе треба да му се улизувам за да го задржам.
Значи третата особа никогаш не ја кривам. Сум била во ситуација и не сум ја кривела. Крив е тој што е во врска. ТОЧКА.
Ако ти сакаш некого, нема да се трчаш по секоја крената опашка, да ми извиниш.
1. Абе читај до крај бе, не ме смеј :D
Она му се лепи а тој е тро повеќе фатен.
Целиот муабет за зачувување е фактот дека тој треба да знае да се чува од алкохол за да те сочува тебе. Ирелевантно е дали ќе има другарка тука или не. Но варање тука нема.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ова не е љубовен проблем ама мора да прашам....Добро бе луѓе, сте биле ли некогаш дамла пијани или само од рака си пишувате?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Потреба или задоволство, не е исто.
Некој има потреба, зошто девојка му на 23 години му вика „Срце, јас те сакам ама почекај уште некој месец, не сакам да мислиш дека сум лесна“
Некој го сака тоа задоволство, пошто девојка му се клеца само у мисионерска и не сака да се потруди и да го зачини сексуалниот живот.

П.С. Кога спомнав горе лесни женски, да кажам дека лесни женски не постојат, исто како што не постојат ни лесни машки. Така мислат луѓе, кои имаат став дека мажот како единка сака и ужива повеќе во сексот одколку жената. Кога ќе сфати дека и жената ужива, колку и тој, ќе сфати дека нема лесна девојка, туку дека сака „водени лудории“.
Без разлика.
Ако по било која основа не си одговараат партнерите, тогаш си се разделуваат/разведуваат и си бараат подобро, а не едниот да чмае и да биде заљубен до уши и верен, а другата особа во врската да си пополнува време, до наредниот излет и љубовна екскурзија.
1. Абе читај до крај бе, не ме смеј :D
Она му се лепи а тој е тро повеќе фатен.
Целиот муабет за зачувување е фактот дека тој треба да знае да се чува од алкохол за да те сочува тебе. Ирелевантно е дали ќе има другарка тука или не. Но варање тука нема.
Она му се лепи, а он до мене, а?
И што кажува тоа за него?
Дека нема елементарна култура и воспитување.
Ако она му се лепи, он фино лепо ќе ја тргне од себе и ќе ме гушне мене. Мислам логично.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Без разлика.
Ако по било која основа не си одговараат партнерите, тогаш си се разделуваат/разведуваат и си бараат подобро, а не едниот да чмае и да биде заљубен до уши и верен, а другата особа во врската да си пополнува време, до наредниот излет и љубовна екскурзија.
Тоа што немаат секс или се шљакаат во една поза не значи дека не си одговараат. Значи дека немаат комуникација меѓу себе.
Мисирот не кажува дека сака секс или сака у друга поза а мисиркава се праи на триипол и си тера свој целибатен филм или не го трти гзот пошто и кажале на кафе дека така ќе покаже слабост и несигурност.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Без разлика.
Ако по било која основа не си одговараат партнерите, тогаш си се разделуваат/разведуваат и си бараат подобро, а не едниот да чмае и да биде заљубен до уши и верен, а другата особа во врската да си пополнува време, до наредниот излет и љубовна екскурзија.[DOUBLEPOST=1399038128][/DOUBLEPOST]
Она му се лепи, а он до мене, а?
И што кажува тоа за него?
Дека нема елементарна култура и воспитување.
Ако она му се лепи, он фино лепо ќе ја тргне од себе и ќе ме гушне мене. Мислам логично.
А што ако е фатен?
:D
Aј стварно забегавме, не дека твоево е во право, ама дај бе маалку согледај ги работите поопуштено... секому може да му се случи, принципите си се принципи и ете дечкото треба да ги почитува (и обратно), но кога човек е во сериозна врска и да се работи за човек кој лесно го фаќа алкохолот, повеќе треба да се зборува за проблемот за алкохол отколку за првото. Пошо второто може да повлече далеку повеќе непријатности отколку првото.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ништо не сум извртела. Вие ми ги извртувате зборовите и си ги лечите комплексите.

ТИ не си темата на муабет.

Правиме муабет за 20 годишна девојка која имала секс со двајца, а вие ја направивте курва.
Една работа е да кажеш дека не оправдуваш изневерување, а друго е да и’ залепиш етикета.

Ни јас не сум тема овде. Ги кажувавм моите ставови. Немам намера никого во ништо да убедувам. Неверството се случувало од почетокот на светот и ќе исчезне кога ќе нема луѓе.
Веродостојна причина за варање? :гик: На пример: дека дечкото не ја задоволува во кревет, дека пребрзо свршува, дека му е мал, дека сексуално не и привлечен, иако е добра и ја сака... Овие причини таман ли се?

Ни за Швеѓанките и Германките не го напишав тоа што ти си го прочитал.


А бе деца, деца. Ве сметам за прогресивни, млади, нашетани. Јаз’к да ви е. Џабе ви депилација, гаџети, ајфони, ви-фи...
Менталниот склоп ви е како да живеете у 19. век.

ПС: за богатите мажи ќе објасни @Mitree
Ја пратам дискусијата од почеток , досега само читав, ама веќе неможам да издржам да не реплицирам, неверството е едно од најдолните и најниските работи што човекот може да ги направи. А само поголема беда од од таквите може тоа да го правда .

Прв болд: Се прави муабет за 20 годишна девојка што има дечко и свесно го изневерува при тоа размислува истото да го направиме со уште еден - двајца. Не е проблем што спие со двајца, проблем е што го изневерува дечкото кој и верува.

Втор болд: Домаќинот твој не те задоволува сексуално, од икс причини кои ти ги наброја и наместо да поразговараш со него ти ќе одиш и ќе легнеш со друг. Ако душевно и емоционално не те задоволува ти што ќе правиш ?? Исто ќе отидеш ќе се плеснеш со друг ама овој пат емоционално?? И секогаш кога кога жената вара, мажот е тој на кого му фали нешто, он е крив затоа што жената варала и се плескала со кој стигне. Ма немој ... Ова испаѓа јас се плескам со друг, ама да знаеш ти си крив за тоа . :facepalm: Годините и биле такви, да вара, види богати. Тоа што го направила не е во ред на ниту на 15, ниту на 50 .

Сите што правдате неверство ви посакувам истотo на вас да ви се случи, да видите како е , да видам дали тогаш ќе оправдувате. а да знаете karma's bitch . ;)[DOUBLEPOST=1399040598][/DOUBLEPOST]
Претпоставував дека ќе стигнеме до ова. Модерно е да се вара и да се биде неморален, ние другите сме заглавиле у 19ти век со традиционалн норми. Тоа ќе да е (y)
Ако тоа што не изневерувам и не оправдам неверство ме прави немодерен . Damn I'm proud to be немодерен.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom