Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
3
Кои се симптоми за да знаеш дали коленото ти собира вода?
Признаците и симптомите на водата во коленото зависат од причината што довела до прекумерно создавање на течност во коленниот зглоб. Симптомите можат да бидат:
Болка, оток, здрвеност, повреди од различен тип.

Неможам ни да ја исправам скроз ногава, имам болки кога ќе ја исправам. Да одам со обичен рентген ќе видат дали имам или не?
Консултирај се со ортопед, направи една рентген снимка, ако евентуално не покаже ништо треба да се направи артроскопија која што е малку по сериозен инвазивен метод. Иначе се лечи брзо со инјекции, двојна и тројна комбинација
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Пред 3 дена нели дониравме крв , и сега имам некои гадења во стомакот , + малце сум оптеретен на нервна база ... некои совети ? :jaj:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.470
Поени од реакции
7.751
Пред 3 дена нели дониравме крв , и сега имам некои гадења во стомакот , + малце сум оптеретен на нервна база ... некои совети ? :jaj:
Консумирај повеќе течности и витамини од група Б!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Шо можит да е оваа работа?
Кај пределот кај срцето , значи кај левата половина од телото , кај градата некаде - понекогаш чуствувам боцки ,како со иглиња...некоја надворешна болка ,како да е површинска?

а?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.470
Поени од реакции
7.751
Шо можит да е оваа работа?
Кај пределот кај срцето , значи кај левата половина од телото , кај градата некаде - понекогаш чуствувам боцки ,како со иглиња...некоја надворешна болка ,како да е површинска?

а?
За секој случај, направи едно ЕКГ - таму ќе ги најдеш одговорите. :smir:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
3
Шо можит да е оваа работа?
Кај пределот кај срцето , значи кај левата половина од телото , кај градата некаде - понекогаш чуствувам боцки ,како со иглиња...некоја надворешна болка ,како да е површинска?

а?

кажи ми малку повеќе за болките, дали се влијае од дишење, дали се распространува некаде пример кон лева рака или слично. Имаш ли температура, омалаксаност, кожата околу местото зацрвенета и оточна ли е, дали ти е осипана...?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
кажи ми малку повеќе за болките, дали се влијае од дишење, дали се распространува некаде пример кон лева рака или слично. Имаш ли температура, омалаксаност, кожата околу местото зацрвенета и оточна ли е, дали ти е осипана...?

Готово се среди...боцкаше малце...ми рекоа дека највероватно е од напрегнатос или нервози..

Фала сепак !!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Имам висок притисок и што треба да јадам освен лук? (не ни го јадам ама ај, бљак) -.-
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
ме боли раката изгледа во кревање на озвучување ја повредив нешто,бев на местач ништо.чаре??? ја стегам со стегач пак боли:toe:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
Имам висок притисок и што треба да јадам освен лук? (не ни го јадам ама ај, бљак) -.-
не знам шо друго треба да јадеш,знам дека треба да избегнуваш кафе,газирани пијалоци...мислам дека црвеното виноод пијалоци беше добро,ама не сум баш сигурна..сепак,најарно,питај стручно лице :)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Бело прање

devojki dali nekogas ste imale problem so ovaa zenska pojava , kako se resivte od toa ???pozdrav
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Најдобро е да се консултираш со гинеколог за да се утврди причината за појавување на вагиналниот исцедок (дали е преладување или некоја инфекција). Во зависност од причината ќе ти препише и соодветна терапија.
 

covekot

Postbiheviarist
Член од
17 февруари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Имам висок притисок и што треба да јадам освен лук? (не ни го јадам ама ај, бљак) -.-
Prvo vidi zosto imas visok pritisok a posle ke komentirame za ishrana

Ama ako si zdrav i ova ti e samo onaka od alkohol i kilaza :tv:

Tecnosti , aerobni vezbi i kislorod se odgovorot na tvoite problemi
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво!! Имав тапа болка под градниот кош,направив ехо и ми рече само дека е воспаление на жолчка можно од храна,можно од настинка ими даде spasmex и cefaleksin. ќе можели некој да ми опише дали е страшно и дали остануваат последици...:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom