Шопинг Солун

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
:aplauz::aplauz::aplauz:

Филмовите за грчкиот однос се од луѓе кој никогаш не биле доле. Или биле пред 20 години во пелени.
Сепак главниот заклучок ти е совршен. 3 саати те тресат додека не ти земат шише виски и штека цигари! Најголемите проблеми ги прават нашите без разлика од каде влегуваш или излегуваш. И односот им е диктаторски,а не љубезен каков што наликува на нивната работа. Врскаши,неписмени и политички знамевејци. Затоа ќе даваме пари сега да ги обучуваме оти не знаеле правилно на Македонски јазик да ги потполнат царинските документи.

Полоши од нашите се само бугарчињата,они се врв во царинскиот систем на Европа.
Се согласувам со постот , освен за бугарите.
Никогаш ми немаат направено проблем на нивна граница , во спротивно на македонската страна од границата и новчаникот ми го пребараа што сметам дека беше малце некоректно .

А оние „патриотите“ кои ги колнат лицата кои идат во Солун на шопинг - не проповедувајте го вашиот идиотски став за Грција на тема за шопинг. Би го склопил сето тоа убаво со реферат зашто сте игнорантни идиоти ама здравје во друга прилика.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Се согласувам со постот , освен за бугарите.
Никогаш ми немаат направено проблем на нивна граница , во спротивно на македонската страна од границата и новчаникот ми го пребараа што сметам дека беше малце некоректно .

А оние „патриотите“ кои ги колнат лицата кои идат во Солун на шопинг - не проповедувајте го вашиот идиотски став за Грција на тема за шопинг. Би го склопил сето тоа убаво со реферат зашто сте игнорантни идиоти ама здравје во друга прилика.
Знаеш само колку е јако чуството кога 3 саати седиш на граница и дури печат не ти ставаат хахах:pos2::pos2: Ги мразам македонските цареници.Незнам до кога вака ќе биде,дури и во Србија кога одам на македонската граница се окапува.Доаѓаш на влез во Србија Добро вечер ако може пасошот аха во ред пријатен пат и тоа е тоа.Овие нашите те гледаат како најголем непријател:kesa:Село гори баба се чешла.Тие патриотите што ме "осудуваат" ќе имаа право на збор само ако премините ни ги направат како треба.Така да тоа е.Одиме сигурно во Европа вака...
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Пред 10-15 г. тој што одеше на шопинг у Солун беше као демек фраер.Денес не знам што е толку јако да се оди во Солун на шопинг.Скоро се што има таму има и во Скопје.Ако сака некој да изиграва фраер нека оди на шопинг во Виена,Будимпешта,Минхен и сл.
многу претенциозна изјава...... инаку во Солун само мајка неможеш да си најдеш а друго има се..... во Скопје многу работи нема. Ова го кажувам само за шопинг/трговија.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Како и обично од тема за шопинг отиде на цариници и гранична полиција , ама ај !!!!
- Не можам да се сложам дека се што има во солун има и во скопје , нема споредба , настрана патриотизам !!! сега цените и таму не секогаш одговараат на квалитетот на робата ама се покоректни од кај нас !!!!
- Односот на цариниците и полицијата во грција и остатокот на балканот не се споредува , батки тоа што го прават нашите , турците и посебно бугарите го нема нигде , само можеби уште во русија ама таму никој на шопинг не оди така да таа не е предмет на темата!!! во албанија не сум бил не можам да ги оценувам !!!
- И некој таму пиша во стилот што им прават они на нашите па уште ние да им одиме , исправка таму" нашите" им прават на нашите проблеми , да не беа тие " наши " такви овие наши одамна ке си ги решеа проблемите !!!
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Едно прашање до Elena. (Девојката со портокалите): Дали може да добијам детали за превозот од Велес до Солун (и обратно)? Од која компанија е автобусот или комбето? Ми требаат информации и за цената (билет во еден правец или повратен), тел. бр. за резервација на билети и возен ред. И воз е добра опција, но знам дека од скоро возовите за Грција се укинати.
Однапред ти благодарам за одговорот и голем поздрав
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Веќе нема што да се купува во Солун. Последниот пат кога бев робата им беше бајата. Истата беше од претпоследниот пат кога бев (последен пат бев летото, а претпоследен мај негде). Софија, Белград итн. се поинтересни и поквалитетна и поубава роба имаат.
--- надополнето: 18 јануари 2012 во 10:47 ---
Се согласувам со постот , освен за бугарите.
Никогаш ми немаат направено проблем на нивна граница , во спротивно на македонската страна од границата и новчаникот ми го пребараа што сметам дека беше малце некоректно .

А оние „патриотите“ кои ги колнат лицата кои идат во Солун на шопинг - не проповедувајте го вашиот идиотски став за Грција на тема за шопинг. Би го склопил сето тоа убаво со реферат зашто сте игнорантни идиоти ама здравје во друга прилика.
Во право си, Бугарите не прават проблеми на граница. Те гледа како брат. Али влезе ли некој странец кај нас, го гледаат како Државен Непријател Бр. 1. Нас еднаш порано на екскурзија се враќаме од Србија, и поминуваме српска граница и на наша не стопираат и сите не пребаруваат по торби. Што носиме, како носиме и други глупости. Тоа само кај нас го има такви глупости. Кога ќе застанеш со кола на шалтер те гледа како намќор. Она добар ден кога го кажува како некој да го присилува одпозади со нож за да го каже. Невидена работа. А и нема ред на граница, секој се бута кај ќе стигне, се расправаат таму со цариниците. Како распашана команда се на граница. Било која наша. Извинете на оф-топик, али морав ова да го кажам зошто сум крајно изнервиран.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Дали знајт некој од кај тргват овие шопинг тури за солун од Скопје или од Битола. Ми требит за утре ак имате случајно информации ве молам кажете ми.
Фала многу....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сега ви се попустите. Од 20ти Август до крај на месецов.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ако бил некој скоро нека пише дали има нешто останато од попустиве, јас наредната сабота изглеа ќе одам...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.380
Па години уназад е така, и крајот на фебруари мислам. Али сигурно е гужва сега таму. Организирани превози има од цела Мкд.
Попустите почнуваат од 15 јули и 15 јануари и траат се дур не се продаде се од таа колекција(или дојде нова).Знам бидејки сум идел различни периоди и знам кога што се наоѓа.Али не глеам зашто некој би идел у солун,не даваат веќе толку попусти брендовиве а и со избор слабо стојат...ептен ако начекаш нешто.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Бил ли некој сега скоро да каже како е дали има уште нешто останато од попустите????
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Бил ли некој сега скоро да каже како е дали има уште нешто останато од попустите????
Бев јас викендот, ептен малку има скоро ич, ставени се новите колекции. Едино останато нешто имаше во Зара некој рафт мал (и тоа машкиот дел), женското не знам како беше. Имаше доста ствари што ги нема во Скопје така да има добар избор, не знам колку може да начекаш сега на попуст со оглед што викендот имаше ептен народ.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Контакт од некоја агеницја што врши шопинг тури? ( оваа сабота планирам да идам)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom