Кога за прв пат видовте ..... со очи

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
За се и секогаш има прв пат,па кога вие за прв пат видовте дунда со (свој) очи.
Треба анкета:и еден одговор да има , се уште не сум видел.(се мисли во живо)
Знам дека има и такви,значи не зборам да видиш на слика ,филм или некој видео клип.
А како беше порано кога ние растевме и кога жените тогаш срамежливо почнаа да ги покажуваат колената,и толку,погоре Амин.Дури и на своја женска-девојка нема шанси да и ја видиш,иако си со неа и подолго време,краен дострел до свадбата било да допреш со рака таму и тоа после 202 обиди,па потоа да си ги мириснеш прстите,што се вели бар мирисот да го осетиш на мачката.
Ама тогаш се немаше да се види на друго место:списанија, филмови,карти,слики друго немаше. Па така осиромашени ние машките за таа работа си замислувавме како тоа-таа ствар би изгледала во живо.
Војска 99% отидовме-море и се вративме а да не видиме дунда со свој очи.
Во филмовите што ги прикажуваа во кино за таква ствар имаше „НОЖИЦИ“ и не ги прикажуваа тие делови со малку подотворени сцени,да не кажам ама ни боцки се неможело раат да видиш таму.(а тогаш обавезно свирежи колку сакаш)а баш за тој дел од филмот некои одеа дури и по три пати да го гледаат.
А од списанијата беше едно „Чик“ го викаа и таму ништо се покриено над колена. Е ретко имаше де понекогаш и некоја слика на Брижит Бардо или Клаудија Кардинале во купачи костим,кој сме ги сечеле и чувале повеќе него ли сопствената лична карта и сме ги закачувале во шкафчињата на работа,а помладите секогаш сакале да таму ѕирнат троа повеќе.
Некако и едни карти за играње ми дојдоа до раце со огол-голо слики од женски и собирав арач ако некој сака да ги погледне,ама и на нив не се гледа тоа,среќа не ми ги фатија УДБА инаку отодов апсана 3 години.
Таков ни беше тој визуелен живот во поглед на видувањето во живо на тоа место од каде сме и излегле..
И не ни преостануваше ништо друго осфен да :drk:на деколтето на Силвана Арменулич и Софија Лорен и го замислуваме пошумениот триаголник кај спротивниот пол.
Кој прв ќе си каже: Прв пат во живо дунда видов на хх години,кај ххххх, во ххххх година, на хххх.
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Искрено жал ме фаќа за тебе и твоите генерации. Ќе речите денеска се’ е извитоперено и ненормално... ама да извиниш, не е нормално првпат пичка на свадбата да видиш. Не е нормално сосема природна работа да се крие како најголемото зло. Тоа кажува само за едно исфрустрирано општество и изместени вредности.
Пред некој да речи денеска ете се лупаат на 13 години.... да не забегуваме во крајности. Како што тоа е крајност, така и од Анчета ова е крајност. Ама ти на 20 години да не се ебиш ко стока, грев е човече за телото сопствено.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Искрено жал ме фаќа за тебе и твоите генерации. Ќе речите денеска се’ е извитоперено и ненормално... ама да извиниш, не е нормално првпат пичка на свадбата да видиш. Не е нормално сосема природна работа да се крие како најголемото зло. Тоа кажува само за едно исфрустрирано општество и изместени вредности.
Пред некој да речи денеска ете се лупаат на 13 години.... да не забегуваме во крајности. Како што тоа е крајност, така и од Анчета ова е крајност. Ама ти на 20 години да не се ебиш ко стока, грев е човече за телото сопствено.
Абре еве јас си ја кажав вистината и само вистината, од и во тоа време кога за рака да фатиш девојче,лупа притисикот над 200.
Кажете вие за сегашноста кај вас, а ќе одговорам и јас на прашањето,ама тоа еве важи за Скопје,а како било во Кратово незнам.
Е какви теми немате тука излупано,па на оваа барате мани и чарки,а од историска гледна точка е добро бар да се знае.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Искрено жал ме фаќа за тебе и твоите генерации. Ќе речите денеска се’ е извитоперено и ненормално... ама да извиниш, не е нормално првпат пичка на свадбата да видиш. Не е нормално сосема природна работа да се крие како најголемото зло. Тоа кажува само за едно исфрустрирано општество и изместени вредности.
Пред некој да речи денеска ете се лупаат на 13 години.... да не забегуваме во крајности. Како што тоа е крајност, така и од Анчета ова е крајност. Ама ти на 20 години да не се ебиш ко стока, грев е човече за телото сопствено.
Тоа на ќерка ти да кажеш..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
1994 година, есента.
Прекрасно влакнесто триаголниче, какво сега тешко да има, се е избричено у пм.
Потоа фино си седна, рашири нозете и убавина... Имав скоро 17 години.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Оставете го сега Анчо на мира, интересна тема отворил, се потсеќа и тој на неговата младост.
Пишете кога прв пат сте виделе полов орган од спротивниот пол.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
А стварно, кога виде ти машки полов орган со очи и како реагираше?
Па, веројатно кога бев година ипол :pos: Имам брат, и до 7 години заедно не бањаа во када... Како сум изреагирала појма немам :D
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Навистина е многу интересна. И на годините му прилега.
На Кајгана нема ограничување во врска староста на членовите, нити пак во отварањето теми.
Затоа, темата си е ОК и кој сака може да реплицира.
Морализирање не е потребно.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Па, веројатно кога бев година ипол :pos: Имам брат, и до 7 години заедно не бањаа во када... Како сум изреагирала појма немам :D
Кажи нешто над 16 годнини, вака се смета за педофилија. :pos:[DOUBLEPOST=1394397726][/DOUBLEPOST]
1994 година, есента.
Прекрасно влакнесто триаголниче, какво сега тешко да има, се е избричено у пм.
Потоа фино си седна, рашири нозете и убавина... Имав скоро 17 години.
Еј па скоро исто годиште сме биле. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom