Кога за прв пат видовте ..... со очи

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
:pos:....................... ти си знаеш :свиркам:
пушти оглас, ..... барам “природна“ девојка која има џбунче ;)
ќе најде таква,кога ќе го најдат авионот во Малезија, сега се е како Сахара таму доле,море и ова вампиркиве тасма се праат,
но може ќе се најде некоја во оние селата со еден жител, или оние со два,каде уште со срп ја кратат и косата и тревата.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
За се и секогаш има прв пат,па кога вие за прв пат видовте дунда со (свој) очи.
Треба анкета:и еден одговор да има , се уште не сум видел.(се мисли во живо)
Знам дека има и такви,значи не зборам да видиш на слика ,филм или некој видео клип.
А како беше порано кога ние растевме и кога жените тогаш срамежливо почнаа да ги покажуваат колената,и толку,погоре Амин.Дури и на своја женска-девојка нема шанси да и ја видиш,иако си со неа и подолго време,краен дострел до свадбата било да допреш со рака таму и тоа после 202 обиди,па потоа да си ги мириснеш прстите,што се вели бар мирисот да го осетиш на мачката.
Ама тогаш се немаше да се види на друго место:списанија, филмови,карти,слики друго немаше. Па така осиромашени ние машките за таа работа си замислувавме како тоа-таа ствар би изгледала во живо.
Војска 99% отидовме-море и се вративме а да не видиме дунда со свој очи.
Во филмовите што ги прикажуваа во кино за таква ствар имаше „НОЖИЦИ“ и не ги прикажуваа тие делови со малку подотворени сцени,да не кажам ама ни боцки се неможело раат да видиш таму.(а тогаш обавезно свирежи колку сакаш)а баш за тој дел од филмот некои одеа дури и по три пати да го гледаат.
А од списанијата беше едно „Чик“ го викаа и таму ништо се покриено над колена. Е ретко имаше де понекогаш и некоја слика на Брижит Бардо или Клаудија Кардинале во купачи костим,кој сме ги сечеле и чувале повеќе него ли сопствената лична карта и сме ги закачувале во шкафчињата на работа,а помладите секогаш сакале да таму ѕирнат троа повеќе.
Некако и едни карти за играње ми дојдоа до раце со огол-голо слики од женски и собирав арач ако некој сака да ги погледне,ама и на нив не се гледа тоа,среќа не ми ги фатија УДБА инаку отодов апсана 3 години.
Таков ни беше тој визуелен живот во поглед на видувањето во живо на тоа место од каде сме и излегле..
И не ни преостануваше ништо друго осфен да :drk:на деколтето на Силвана Арменулич и Софија Лорен и го замислуваме пошумениот триаголник кај спротивниот пол.
Кој прв ќе си каже: Прв пат во живо дунда видов на хх години,кај ххххх, во ххххх година, на хххх.
и послем убо било во Југославија...дур Германците ебеле до даска некој ќе дрка на колената на бриџит бардо[
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Пи*ките немаат очи :confused:
Аха, првиот што даде математички соодветен одговор на насловот на темава...
добро де ајде ти кажи каква си видел и кога и каде и да не била капаклика.[DOUBLEPOST=1395001754][/DOUBLEPOST]
и послем убо било во Југославија...дур Германците ебеле до даска некој ќе дрка на колената на бриџит бардо[
па боље и да:drk:, него ли да фатиш некоја болест од уличаркиве, или да те шибаат од позади друзи.
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
na moi 18 godini na togasnata mi devojka, slatka nezna rozevka uste ne ja zaboravam taa gletka so tinejdzerski vlaknenca sea deckive garant na mnogu pomladi godini imaat videno od mene ali toa e,
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Јас на 17 момент ипол :) Тоа шо го гледав по списанија и кличиња, само многу беше поубвао тогаш...
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Кога виовме видовме ич да не те боли тебе тулето.:rolleyes:
 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
10
На 17 години, она беше постара од мене имаше 18. Одтогаш наваму неможам повеќе од 2 недели без тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom