Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
Секако дека не си во право и секако дека вистински потег се направи со продавањето на Де Брујн и купувањето на Матич. Не знам како воопшто може да се размислува на таа тема :)[DOUBLEPOST=1394147479][/DOUBLEPOST]
Интересно. Прв противник во професионалната кариера му бил Леверкузен. Направи трансфер во Леверкузен. Прв противник во ЛШ му беше Челзи. Направи трансфер во Челзи.

Иначе по интересна дискусија е за Ешли Кол на пример. Јас мислам дека ќе си оди на крај на сезона...[DOUBLEPOST=1394147650][/DOUBLEPOST]Не памтам некој кај најлесно да кажал нешто различно од тренингот после утакмица. Треба да ги стегне малце Мурињо :D
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
11.509
Интересно. Прв противник во професионалната кариера му бил Леверкузен. Направи трансфер во Леверкузен. Прв противник во ЛШ му беше Челзи. Направи трансфер во Челзи.
По оваа логика, следен клуб ќе му биде Базел? :D
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
За Ешли

Настрана што Аспи моментално е одличен (ете си игра и у прв тим на Шпанија) - фактот што е корисен и на двете крилни позиции во одбраната му дава предност пред било кој друг играч... дечкото е две во едно. Не е лесно од десен бек да бидеш прекомандуван на друга страна и да играш скоро во иста форма . Пробуваше на времето и Фереира, кој гледал знае какви циркуси беше. Веќе 10 и + натпревари Кол неможе да се избори за прв состав (го изгуби и местото во репрезентацијата) што значи дека е комплето фон форма. Со ваков Аспилкуета тешко и да си го врати местото во догледно време.
Ако се земе дека Бане е делумно "неприкосновен" десно, Шо кај и да е ова лето или во Јануар се сели кај нас, излегува дека Ешли ќе е вишок и не се вклопува во плановите за идното градење на тимот.
Најверојатно си оди на лето. МСЛ би му била совршена варијанта
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.991
Поени од реакции
84.508
Секако дека не си во право и секако дека вистински потег се направи со продавањето на Де Брујн и купувањето на Матич. Не знам како воопшто може да се размислува на таа тема :)
Не реков ништо јас, за да бидам во право или не, прашав вие што мислите за ова, пошто вчера Белгија-БСК кога играа го видов Де Брајне па ми текна на ова :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
И јас мислам дека на Ешли ова му е последна сезона во Челзи, со ваков Азпиликуета нема шанси тој да се избори за својата позиција. Азпи има предност плус бидејќи е покорисен во напад од Ешли. Башка зема голема плата па нема да биде лошо да си оди од клубот. На лето обавезно да се договори Лук Шо. Одличен лев бек, башка и голем навивач на Челзи. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
По оваа логика, следен клуб ќе му биде Базел? :D
Па во ЛШ веќе имаше играно. Може првиот противник од ПЛ, кој и да му беше.

И јас мислам дека на Ешли ова му е последна сезона во Челзи, со ваков Азпиликуета нема шанси тој да се избори за својата позиција. Азпи има предност плус бидејќи е покорисен во напад од Ешли. Башка зема голема плата па нема да биде лошо да си оди од клубот. На лето обавезно да се договори Лук Шо. Одличен лев бек, башка и голем навивач на Челзи. :)
Не би рекол дека е покорисен во напад. Ешли е многу покорисен во напад затоа што е левак. Азпи кога го имаш видено да центрира од лево? Памтам еднаш, во аут ја избаци. Подобар е во одбрана, цврст и брз и баш затоа Мурињо го стави лево, за да ја зацврсти повеќе одбраната.


Вечер целото интервју.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Не би се согласил со тебе. Јас не помтам до сега некој гол да дадел од центаршут на Ешли, а во утакмицата против Галатасарај Азпи му асистира на Торес за голот. Плус кога играше десен бек имаше многу добри центаршутеви и пробивања што не е карактеристично за Ешли. Можеби сега кога игра лев бек не е толку корисен ама кога играше десен бек беше доста корисен во напад. Како и да е секој различно ги гледа работите. :)[DOUBLEPOST=1394190217][/DOUBLEPOST]Ешли Кол и Лук Шо одговараат на шпекулациите дека има геј во англиската репрезентација
1505403_966905680016315_1401965272_n.jpg
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
Не би се согласил со тебе. Јас не помтам до сега некој гол да дадел од центаршут на Ешли, а во утакмицата против Галатасарај Азпи му асистира на Торес за голот. Плус кога играше десен бек имаше многу добри центаршутеви и пробивања што не е карактеристично за Ешли. Можеби сега кога игра лев бек не е толку корисен ама кога играше десен бек беше доста корисен во напад. Како и да е секој различно ги гледа работите. :)
За десно добро, ама збориме за лево.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не знам што толку Лук Шо не ми изгледа нешто посебно. Ако дојде он Бертнард си иде, Кол не верувам. Нема цела сезона ваљда со 3 бека да играме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.991
Поени од реакции
84.508
tl;dw Хазард ќе игра, Ешли е повреден што би се рекло фала ти Ешли фантастичен беше ти посакуваме среќа каде и да одиш.[DOUBLEPOST=1394205992][/DOUBLEPOST]
Ешли Кол и Лук Шо одговараат на шпекулациите дека има геј во англиската репрезентација
Прегледај го приврзокот 86077
Се кладам дека е некој од Јунајтед :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
tl;dw Хазард ќе игра, Ешли е повреден што би се рекло фала ти Ешли фантастичен беше ти посакуваме среќа каде и да одиш.
Не мора да значи, ама сепак не криеше Мурињо кога и да го прашаат за Кол дека не е среќен поради моменталната ситуација и дека сака да игра. Договорот му истекува, може ќе му понудат нов па на него е да одлучи што ќе прави.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.991
Поени од реакции
84.508
Не ми се верува дека би му се понудило договор на играч што се почесто поминува време надвор од теренот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom