Teтово

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Еве јас сакам да дојдам у Тетово, башка имам тетка таму....
И супер ќе ги видам и форумџикиве Тетовки таму :vozbud:
Ти само извести не,мие одма доаѓамо :wink:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Еве јас сакам да дојдам у Тетово, башка имам тетка таму....
И супер ќе ги видам и форумџикиве Тетовки таму :vozbud:



Ииии да дојдеш одма... :)))
Ќе те прошетаме по горенаведените кафиќи... :)))
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ииии да дојдеш одма... :)))
Ќе те прошетаме по горенаведените кафиќи... :)))


Супер, штом отидам на одмор одма договор паѓа, со цела фамилија има да ви се стаам:smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.477
Поени од реакции
5.448
JocikA браво за описов ... :helou:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Јоцика стварно описов ти е закон...

Посебно делот за кладилницете..:tapp:
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Може и у градинкеве некоја
Неможе заради глупата 'навика' на Цајканите да праа рација ... Ка сум пијан немоем да идем а нејќем да ризикуем да ме пикна у станица :cug: Затоа најбоље е у ајдучко за пиенње зашто тамо никад не идела ни па ќе иде 'милицијата' Кој не веруе нека си го праша татка си кј научил кола да вози :wink: Поентата е освен ајдучко да се најде некое друго место ( богу иза леѓа ) и да се пие на раат.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Неможе заради глупата 'навика' на Цајканите да праа рација ... Ка сум пијан немоем да идем а нејќем да ризикуем да ме пикна у станица :cug: Затоа најбоље е у ајдучко за пиенње зашто тамо никад не идела ни па ќе иде 'милицијата' Кој не веруе нека си го праша татка си кј научил кола да вози :wink: Поентата е освен ајдучко да се најде некое друго место ( богу иза леѓа ) и да се пие на раат.
Ааа ич прашај појќе душе тоа ќе ти кажа дал ида или неида :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Леле бе, многу Тетовци испаднавте :vozbud::vozbud: ниеден не ве знаем :nesvest:
 
К

*Каталонец*

Гостин
И ја сум од Тетово комшијата на Миланез :)
Тетово е иначе најубав град дојдите ќе се уверите.

ТЕТОВО Е НАКЕДОНСКИ ГРАД , МАКЕДОНСКИ ГРАД але але але :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
@ Dzings Кј кого си бил у Варвара ? Дедо ми е од тамо па понекоаш идем у викендица да ми пројде време
Не бе! Бев у Лешок по работа и случајно видов дека има пат нагоре во планината а не знаев дека имало село, па отидов да видам шо има. Ни кажаа луѓето од Лешок дека била реновирана црквата и дека е многу убаво. Екстра беше, само многу тажно делуваше селото морам да признам....:helou:
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
E да у право си. Тажно делуе пошо нема жители освен тројца - четворица што са стари. Само у недела е раздвижено ка доаѓаа викендашите и викендашкете :hump::music3:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Па тетово како град е многу убав, но исто така се убави и околните села на градот како Лешок, Варвара, Теарце, Вратница... и многу други кој во моментов не ми текнуваат. Овие села се облеани во зеленило и честа да се биде присутен на овие места барем еден ден е неопислива. Имав повеќе можности да го видам Лешок заедно со моите но, и со друштво за верски празници како за 28 абгуст Голема Богородица, за 1 Мај, и за разни еднодневни излети. Исто така и Варвара која е во непосредна близина на Лешок е беспрекорно убава, особено кога се оди со друштво и слично.
Подетално нека каже ЈоцикА он е од тамо и може да ни долови по описливо.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom