Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
3 февруари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
5
Кај мене тоа е секогаш. И тоа најчесто од некоја ептен добра. Никогаш не сум заспала како јагненце, освен ако немам пиено алкохол предходно. :oops:
Зависи тоа е проблемот во МК не знаме што пушиме. Обично ако има повеќе CBN ќе заспиеш. Обично индиката тера тоа, е сеа кај нас мислам повеќе преовладува сатива на пазарот
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
22
Гледав документарец,мало девојче секој ден има напади,се тресе цело,во една недела има над 300 напади,решиле да превземат ризик и да и дадат да пуши џоинт,одкако пушела немала напад 7 дена,после 7 дена имала само 1 напад,сега со пушење на марихуана на секои 7 дена има напад само 1,на секои 7 дена,уште еден доказ дека марихуаната е ЛЕК! :LOL:

http://www.youtube.com/watch?v=VsY33bF5M2E
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.725
Поени од реакции
11.962
Ама ако е некоја појака трева,може да е 200 грам,пошо знам ја еднаш земав од една многу јака трева 500 ден-2 џоинта :)

До пред одреден период немаше шанса да платам повеќе од 100 колку и да е јака, сигурно нема појака да биди од најјаките што сум ги пушел. Сега би платил и повеќе затоа што исчезнуваат постарите генерации што продаваа а на помладиве не им верувам некоја чудна сорта се. Така да, би платил и повеќе (иако ретко ми се присакува, ама ако испадни шанса и мерак) ако ми е од сигурен човек :)
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
22
кажи ми како си сигурна во тоа?:):):)
Astmata e neizlecliva bolest..Znaci ja imav so godini,piev lekovi,voopsto ne se smeni nisto,a od koga taa god pravev pauza so lekovi i pusev treva iscezna,toa e toa..Posle toa gleav dokumentarci za marihuanata,citav,i sfativ deka toa e lekot :)
 
B

Bafra

Гостин
Astmata e neizlecliva bolest..Znaci ja imav so godini,piev lekovi,voopsto ne se smeni nisto,a od koga taa god pravev pauza so lekovi i pusev treva iscezna,toa e toa..Posle toa gleav dokumentarci za marihuanata,citav,i sfativ deka toa e lekot :)

Не постои Неизлечива болест, постојат Неизлечиви Случаеви :cool:
Според мене "лек" е нешто што ќе ти помогне и кога ќе прекинеш да го користиш проблемот нема да ти се врати ;) а не да зависиш од "лекот"
Со конопот незнам како иде (еве ти пробај да прекинеш па види дали ќе ти се врати проблемот) ама барем нема негативности
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.544
Поени од реакции
1.785
Od se sho moze da se izleci , najmalce astma bi izlecilo , koa pusis bez filter i direktno zadaas udar u plukja.

ај бе некој нека го блокира, ја загадува темата
--- надополнето: 5 февруари 2014 во 10:42 ---
Astmata e neizlecliva bolest..Znaci ja imav so godini,piev lekovi,voopsto ne se smeni nisto,a od koga taa god pravev pauza so lekovi i pusev treva iscezna,toa e toa..Posle toa gleav dokumentarci za marihuanata,citav,i sfativ deka toa e lekot :)

ова за тебе Марија http://www.hightimes.com/read/strain-solution-asthma
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
22

Kajgana Shop

На врв Bottom