Дојран

Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Во Дојран повеќето наплаќаат од ноќ... Пример, пред некоја година бевме во 4 креветна соба +кујна + вц = 600 денари....
Зависи и од тоа што се нуди (клима, телевизор, интернет, сопствено вц, сопствена кујна)... Али цените во просек се околу 600/1000 денари од ноќ..

Sent from my Live With Walkman using Tapatalk 4
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Kakva e vodata vo Dojran ? Dali e cista zosto vo proslite komentari naletav na niza kritiki :) epten sakam da go posetam Dojran ova leto zatoa kazete sto kako :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Kakva e vodata vo Dojran ? Dali e cista zosto vo proslite komentari naletav na niza kritiki :) epten sakam da go posetam Dojran ova leto zatoa kazete sto kako :)
Не ти треба, верувај. Оди на една ден колку да ти помине мислата и бегај. Не си го упропастувај одморот. Лани јас така си го зачукав. Детето било мало (лани имаше една годинка) па не било добро да го малтертираш на далечен пат, па во Охрид било ладно за него, па во преспа исто така, дрн, дрн, Дојран бил супер за со мало дете.... Платив унапред за 10 дена, му ја летнав уште на седмиот ден.... Водата врела, рибите умираа од топлината и немањето кислород, матна, дното е или трња или трње и боцливи школки, ако пробаш да пливаш ти се мотаат трња на рацете. Ако сакаш да прошеташ по кејот кој ете се потрудиле и го наредиле бекатон, на неколку места базди на канализација. Комарци врие, несмееш устата да ја отвориш. Освен шеталиштето по кејот на кое имаш панаѓурски тезги, рингишпил, воз за децата направен од моторче за вадење вода, нема ништо друго. Единствено нешто што е убаво е тоа што можеш да си купиш пиво и да си седнеш под јаворот таму на шеталиштето. А ако мислиш дека ке поминеш нешто поевтино од Охрид гадно се лажеш. Фаќај море и ич не му ја мисли.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Aj bi ve zamolil koj e od Dojran da me kontaktira vo poraka mi treba hitno :)
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Дај некој некоја препорака за смештај у Дојран за 1 вечер за двајца, т.е. тројца ама третиот е бебе од неполна 1 година и ке може да спие со нас? Сакам у Сабота сабајле да отидам и у Недела вечер да си дојдам.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Дај некој некоја препорака за смештај у Дојран за 1 вечер за двајца, т.е. тројца ама третиот е бебе од неполна 1 година и ке може да спие со нас? Сакам у Сабота сабајле да отидам и у Недела вечер да си дојдам.
Ce ti dadam podocna broj od kaj jas sto bev smesten...Samo da go najdem...
 
Член од
3 декември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Во Дојран повеќето наплаќаат од ноќ... Пример, пред некоја година бевме во 4 креветна соба +кујна + вц = 600 денари....
Зависи и од тоа што се нуди (клима, телевизор, интернет, сопствено вц, сопствена кујна)... Али цените во просек се околу 600/1000 денари од ноќ..

Sent from my Live With Walkman using Tapatalk 4
Тоа е 600 денари по човек, така?
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Абе луди се бе, испод 1500 денара не можам да најдам сместување, и тоа ајде ке речам ок, ке дадам и толку ама никој не ми дава за 1-2 вечери бидејки не им се исплатело да ги менуваат перат постелнините само за толку малку. Абе ај. Прошлата недела у Грција бев и плакав 1800 денари од вечер, и тоа за викенд, без проблем ми дадоа за 2 вечери, а башка жабуњакот у Дојран со морето не е споредливо. И после курле им е крив што народов не им оди. Не ми е јасно кога ке се свестат дека не може они да се стално 100% у добивка, стално да работат нив како што им одговара, и дека некогаш мора да направат одстапки. Еве може сега ке отидам на 2 дена, може ке ми се бендиса, па по 2 недели пак ке идам на неколку дена, продолжен викенд ово оно.... и ке добие една фамилија задоволна кој што кога и да посака да отиде на викенд на страна ке иде кај нив итн итн итн....
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Дали знае некој што бидна со хотелот Јака Радовиш? Дали постои уште, кој е сопственик сеа итн?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Не е лош Дојран..за неколку дена,гостопримлив народ,градот потсреден.За фамилијарни луѓе е добро место.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Дојран е за 1-2, максимум 3 дена. Се над тоа ќе ме тера на самоубиство
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
Poštovanje svima na forumu i u Makedoniji!
Ja sam iz CRO i imam jednu molbu.Naime,služio sam JNA na karauli Nikolić,selo Nikolić,sjeverno od jezera.Ima li koja dobra duša da mi fotografira karaulu i pošalje mi slike.Slike mogu biti u maloj rezoluciji.
Još jedan veliki pozdrav svima!
Hvala!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Poštovanje svima na forumu i u Makedoniji!
Ja sam iz CRO i imam jednu molbu.Naime,služio sam JNA na karauli Nikolić,selo Nikolić,sjeverno od jezera.Ima li koja dobra duša da mi fotografira karaulu i pošalje mi slike.Slike mogu biti u maloj rezoluciji.
Još jedan veliki pozdrav svima!
Hvala!

Јас вчера се вратив од Дојран и можам да ставам некои слики тука доколку ги собере во таа резолуција.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
Јас вчера се вратив од Дојран и можам да ставам некои слики тука доколку ги собере во таа резолуција.
Hvala prijatelju!
--- надополнето: 3 февруари 2014 во 16:39 ---
Bilo je to davno,'83 godine.Ostalo mi je u lijepom sjećanju.Sjećam se kafane u selu,na izlazu prema karauli s lijeve strane,gazda nas je uvijek počastio....kako se ono zvao......?Jbt,Alzenhajmer napreduje.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom