Фудбалски/трансфер дискусии

S

Stivie G

Гостин
Киксериште тешко е тој, веќе 2-3 сезони го даваат по позајмици, не ми се верува дека Чоло ќе се потпре на таков (не)голман.
Сезонава брани редовно во Виљареал и има примено само 22 гола. Не е на нивото на Куртоа ама солиден голман е.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сезонава брани редовно во Виљареал и има примено само 22 гола. Не е на нивото на Куртоа ама солиден голман е.
Па ете солиден... На екипа што се бори за титула не им треба солиден голман.

А тоа што Виљареал примиле 22 гола е чиста заслуга на МАТЕО ПАБЛО МУСАЧО! :vozbud:
 
S

Stivie G

Гостин
Па ете солиден... На екипа што се бори за титула не им треба солиден голман.

А тоа што Виљареал примиле 22 гола е чиста заслуга на МАТЕО ПАБЛО МУСАЧО! :vozbud:
Валдез беше далеку од солиден па Барса пак освојуваше титули. Ете сега дојде време и тој стана голманиште ;)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.680
Поени од реакции
12.594
Од Mirror и Telegraph нема толку добри puns :D иначе не се ни тие ништо подобри. Инфо само, ББЦ, тек тук Скај, и официјална страна :)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.742
Поени од реакции
11.612
@Atso @MkDon
Сакам да слушнам баш од фан на Валенсија, што мисли на темата Силва vs. Мата. :)
Мене поише мерак ми праи играта на Силва, ама еве да слушнам од вас.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сезонава брани редовно во Виљареал и има примено само 22 гола. Не е на нивото на Куртоа ама солиден голман е.
Tибо би го ставил во топ 5 моментално голмани.. Овој за левото маде не може да му се фати
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
@Atso @MkDon
Сакам да слушнам баш од фан на Валенсија, што мисли на темата Силва vs. Мата. :)
Мене поише мерак ми праи играта на Силва, ама еве да слушнам од вас.
веќе напишав мое мислење :)
Only David Silva has created chances more frequently (one every 23.6 mins) than Juan Mata has (28.5 mins) since he came to the EPL.
Силва > Мата > all.
:cool:

не поради статистикава, него и онака играта на Силва ми е подобра.
--- надополнето: 26 јануари 2014 во 10:19 ---
Серхио Асенхо
сумњам дека ќе им брани Асенхо зошто Виљареал има опција да го купи на крај од сезонава.
а Роберто Хименез изгледа не сте го гледале како брани за Олимпијакос во ЛШ. (n)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Кабај во ПСЖ, а Челзи се вклучиле сериозно во битката за Крос. Демек ги прашале Баерн за која понуда би прифатиле, а би му дале плата на Крос колку он што ќе побарал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.227
Поени од реакции
57.936
Јак е овој, 2 гола на градски даде :P

Добар играч земаа, но не знам колку им е неопходен на Свонси.
Играат формација 4-5-1, а веќе 3ца имаат за позиција напаѓач.

Како и да е, подобра опција отколку оној Вазкез :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Жулио Цезар најверојатно во Гремио. Можеше многу подобар клуп да си избере, ама изгледа и сега парите решавале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom