Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Кој кур ќе ни е Дракслер...:tapp:
Ја сум за да позајмиме напаѓач до Јуни,а на лето со сите сили по Руни :icon_mrgr: И бек-ап за Бакари :)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.675
Поени од реакции
12.581
Де бре. Верувајте малку во Џенко. Јесда е глуп, али грешките што ги прави, ги правеше и Гибс кога почна. За Подолски, не знам...стварно не знам што е со човекон. Може да изигра ненормална партија, комотно да му парира на Суарез во моментов, а следна утакмица може да го направи Никица да изгледа како Пеле.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Абе ваквите страни 16 годишњаци се? Прво пишуваат глупости и имаат еден куп печатни грешки. Ај ок е некогаш ама нон стоп имаат. Плус ќе видат нешто и пишувај друго.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Де бре. Верувајте малку во Џенко. Јесда е глуп, али грешките што ги прави, ги правеше и Гибс кога почна. За Подолски, не знам...стварно не знам што е со човекон. Може да изигра ненормална партија, комотно да му парира на Суарез во моментов, а следна утакмица може да го направи Никица да изгледа како Пеле.

Абе што да му верувам,кога во него нема надеж.15 утакмици има изиграно и на сите 15 ги прави истите грешки.

Кога им ја враќа топката на мертесакер и на голманот,нема осет.
Второ кога сме во напад он е крило а не е бек.
Кога тргаме во напад по негова страна сите бекови одат 7-8 метри подалеку од линијата овој оди до центарот,и ако ја пресечат трча како лудак назад на негова позиција.

Цело ова што ти го наведов можеше да се примети поради тоа што со гнабри се гушеа.

Ако тепа евертон денеска,со нив ли вкрстуваме ?
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Arsenal have called for a special press conference on Monday and I won’t be surprised if they announce something in that(Draxler), although many feel it’s to announce Puma deal. :sneaky:
--- надополнето: 25 јануари 2014 во 11:14 ---


:свиркам::свиркам:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Arsenal have called for a special press conference on Monday and I won’t be surprised if they announce something in that(Draxler), although many feel it’s to announce Puma deal. :sneaky:
--- надополнето: 25 јануари 2014 во 11:14 ---


:свиркам::свиркам:

Го земавме??
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Го земавме??
Ne, ali se nadevam deka ke go zememe :D.
Не зимаме ништо зимово.
Se nadevam deka gresis, deka edna povreda na Giroud i otidovme jabana. Ednostavno mora da zeme nesto, eve nemora Drexler, neka dojde na leto, ali ako ne zeme napagjac, za do leto barem, e tesko degence cico i sam si dava headshot....

Inace se naddevam kokoskive ke im skinat nekoj bod na City. Adebajor ke im brcne golce;)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.391
Сабајлево дур листав низ твитер шпекулации за Шо кај нас, налетав на неколку за Дракслер за кај вас, Мирор, Сан пишуваат дека играчот сака да дојде кај васи дека инсистира за транфер кај вас...
Сега гледам и на телеграф ја објавиле веста за Дракслер, а не се весник кој се бави со шпекулирање.
Фактот кој влева сомнеж е дека сите пишуваат, според извори во Германија, а ниту еден весник нема свој новинар во Германија и фактот што Шалке сака да го земе Холтби од Тотенхем како негова замена, а кокошките бараат многу пари.
Дракслер има клаузула која од летото станува активна на 37 милиони фунти.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
News did the rounds yesterday announcing that Arsenal have called a “special media conference” for Monday. The rumours then started. What could Arsenal be announcing? Could it be the long awaited Wenger (and players) contract renewal? Or could it be the announcement of the worst kept secret in the footballing universe - that Arsenal have ditched Nike and moved to Puma on a megabucks deal. Could it even be a combination of the two? Could Wenger walk in wearing a Puma shirt with “new contract” and the number of years as the squad number on the back? Could Wenger surprise everyone by jumping out of a Puma costume? Could Wenger wear his new Puma shirt into the conference whilst riding on the back of someone dressed up as a Puma and then Draxler could be the Puma? (Obviously we are just speculating but that by far seems like the most likely scenario). Or could the “special media conference” be to announce that Dick Law will no longer be conducting transfer business via carrier pigeons and dial-up internet? In fairness – it’s probably Puma…but who knows….. (We can look at that on Monday)

:pos:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Gleam nesto se suska i za mangjava od muenchen ali ne veruvam da go dadat....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И ви па со сила се праите глупи, каква специјална прес-конференција у понеделник, тоа е редовна прес од едноставна причина шо има утакмица у вторник
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
И ви па со сила се праите глупи, каква специјална прес-конференција у понеделник, тоа е редовна прес од едноставна причина шо има утакмица у вторник
Специјална во смисла дека ќе биде објавено нешто поголемо,а не дека ќе играме утакмица во вторник.Најверојатно ќе биде објавен официјално договорот со Puma,така пишуваат новинарите по твитер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom