Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Пред неколку месеци прекинавме 6 годишна врска.Како и сите нормални врски и ние имавме нормална врска.Морам да признам дека во првите 2 години имавме доста проблеми од типот на љубомора,детски караници бла бла бла небитно,го поминавме тој период и почнавме да градиме една сигурна и здрав врска.Под сигурна мислам на доверба,љубов,редовен секс,искреност, чесност. Имавме проблеми но се обидувавме да ги решаваме и ги решававме, слободно можам да кажам и дека нејзините другарки и завидуваја.Јас работам во др држава за време на летото но тоа никогаш не претставувало проблем,секое лето идела на одмор каде и да сум и јас целото слободно време сум и го посветувал незе. И оваа година дојде на одмор, се беше во ред освен некои ситници.По некое време ми се јавува на телефон и ми кажува дека не можи повеќе да оди со мене а причината била дека се гушела во врската.На почетокот не го сватив тоа сериозно поради тоа што немав причина да го сватам сериозно си реков дека е една обична женска глупост на која утре нема ни да се сеќава.Но кога видов дека не е во ред морав да напуштам од работа предвреме и да се вратам дома да си ги решам проблемите.Но кога се вратив дома таа веќе беше решена да раскини со мене, а причината истата дека се гуши во врскава и некои стари проблеми за кои веќе сме ги заборавиле.На почетокот пробував да ја разубедам дури ангажирав и нејзини другарки но таа беше цврсто решена.Девојката се повлече целосно,се затвори се оддели од мн луге што и значеја. Но советот ми треба за мене не за незе: На почетокот пробав да си го живеам стариот живот со излегувања дружења со другарите,се гледав и со девојка со цел да ја заборавам.Но не одат така работите секое излегување ја барав бившата, секоја песна ме потсетуваше на незе,секоја ноќ мислев на незе,си поставував прашања но не добивав одговори кога и да и се јавев го добивав истиот одговор.Моментално секој втор ден сум пијан, се дрогирам се карам со пријатели и ред други работи што не личат на мене и мојот карактер.Ако некој имал некој ваков или сличен проблем добро би ми дошло совет иако не верувам дека ке го прифатам.Едноставно ја сакав и сеуште ја сакам.
П.С. Мислам дека не е со никого иако ја немам видено повеќе од 2 месеци,иако живееме во не мн голем град
Сте биле заедно 6 години и тоа не може да се премости толку лесно. Сега е време за тагување.И нејзе не и е лесно. Веројатно затоа се повлекла. Не ја гњави. Нема смисла. Тоа ти го кажувам од искуство. Пред неколку години и јас раскинав долга врска. Точно така, заради работи што демек беа небитни и надминати. Не беа. Само се трупаа нови и нови проблеми. Да не навлегувам у детали, мене ми беше исто толку тешко колку што му беше нему. Но има врски кои едноставно нема смисла да се продолжат. Веројатно и вашата е таква.
Ќе ти биде тешко и ќе преживееш. Како и сите ние на овој подфорум.

Пиењето и дрогирањето ќе ти направат само уште повеќе проблеми, не се дел од решението.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.521
Поени од реакции
7.867
Си нашла друг ебач друже, а додека ти се пијанчиш и се дрогираш неа некој ја сервисира редовно и и прави технички преглед. Колку побрзо сватиш дека е дроља и дека не вреди да ја мислиш толку боље е за тебе.

Под итно да си бараш друга и да не се замараш со глупости!!!

 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Си нашла друг ебач друже, а додека ти се пијанчиш и се дрогираш неа некој ја сервисира редовно и и прави технички преглед. Колку побрзо сватиш дека е дроља и дека не вреди да ја мислиш толку боље е за тебе.

Под итно да си бараш друга и да не се замараш со глупости!!!
Секако дека е дроља...сите бивши девојки се дрољи.
Крајно време е да научите достоинствено да се носите со раскинувањата, наместо да оговарате како некои бабетини.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.521
Поени од реакции
7.867
Секако дека е дроља...сите бивши девојки се дрољи.
Крајно време е да научите достоинствено да се носите со раскинувањата, наместо да оговарате како некои бабетини.
Јас не генерализирам чедо, него давам мислење за конкретниов случај, ако се препозна во муабетот ти се извинуем за да ти биде полесно, али цурата да му раскине на чоекот туку така ко гром од ведро небо и да му дава за образложување некои заборавени работи, нешто тука смрде.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Јас не генерализирам чедо, него давам мислење за конкретниов случај, ако се препозна во муабетот ти се извинуем за да ти биде полесно, али цурата да му раскине на чоекот туку така ко гром од ведро небо и да му дава за образложување некои заборавени работи, нешто тука смрде.

Чедо, врска од 6 години никој не раскинува туку-така, без причина, да си бил некогаш во долга врска, ќе си го знаел тоа. Тоа што дечкото не ги знае причините, или па намерно не ги навел, не значи дека истите не постојат. Јас се кладам дека девојката директно или индиректно, му има дадено до знаење дека нешто и пречи во врската, ама типот или воопшто не и обрнал внимание, или па си мислел дека е тоа некоја минлива фаза, па сеа чуди зошто е крај.
Во неговиот пост ништо не наведува дека девојката е некаква дроља, напротив пишал дека се повлекла дома и воопшто не ја гледа низ град, што е логично, затоа што раскинот сигурно и неа тешко и паѓа (но ти секако тоа не можеш да го знаеш, затоа што очигледно не си раскинал сериозна врска).
Како и да е, од твојов кафански муабет е јасно дека ти си еден од оние незрели опиноци, кои кога девојката ќе ги остави, наместо да седнат и да размислат што и како довело до раскинувањето и да научат нешто од тоа, вртат муабети од типот brat i onaka bese drolja koj ja ebe heheh, така што секаков совет од тебе на оваа тема е смешен.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.521
Поени од реакции
7.867
Чедо, врска од 6 години никој не раскинува туку-така, без причина, да си бил некогаш во долга врска, ќе си го знаел тоа. Тоа што дечкото не ги знае причините, или па намерно не ги навел, не значи дека истите не постојат. Во неговиот пост ништо не наведува дека девојката е некаква дроља, напротив пишал дека се повлекла дома и воопшто не ја гледа низ град, што е логично, затоа што раскинот сигурно и неа тешко и паѓа (но ти секако тоа не можеш да го знаеш, затоа што очигледно не си раскинал сериозна врска).
Како и да е, од твојов кафански муабет е јасно дека ти си еден од оние незрели опиноци, кои кога девојката ќе ги остави, наместо да седнат и да размислат што и како довело до раскинувањето и да научат нешто од тоа, вртат муабети од типот brat i onaka bese drolja koj ja ebe heheh, така што секаков совет од тебе на оваа тема е смешен.
Добро, ајде ти си у право :pos:
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
@DZA
Сум ја слушнал истава приказна само што врската им беше 10год за на крај поштената што сакаше онака да раскине се омажи после 5месеци а братов исто како тебе лумпуваше, пиеше за на крај да увиде дека не вреди да се пусти.Епа сега ти види дали вреди да го правиш сето тоа или да си свртиш нов лист.
 
A

AnFem

Гостин
@DZA
Сум ја слушнал истава приказна само што врската им беше 10год за на крај поштената што сакаше онака да раскине се омажи после 5месеци а братов исто како тебе лумпуваше, пиеше за на крај да увиде дека не вреди да се пусти.Епа сега ти види дали вреди да го правиш сето тоа или да си свртиш нов лист.
Тука има и друга страна на приказната... Поминуваш подолг период со еден ропак, те третира како што не треба, вложуваш сѐ, даваш сѐ од себе за да успее врската, атер за многуте години поминати заедно оставаш статус кво, гледаш не бива, ти пука филмот, раскинуваш и веќе научен од споствените грешки, созреваш и знаеш што точно сакаш во една врска. Го наоѓаш токму тоа и логично е тоа што си го барал да заврши со нешто посериозно.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Тука има и друга страна на приказната... Поминуваш подолг период со еден ропак, те третира како што не треба, вложуваш сѐ, даваш сѐ од себе за да успее врската, атер за многуте години поминати заедно оставаш статус кво, гледаш не бива, ти пука филмот, раскинуваш и веќе научен од споствените грешки, созреваш и знаеш што точно сакаш во една врска. Го наоѓаш токму тоа и логично е тоа што си го барал да заврши со нешто посериозно.
Чим поминуваш подолг период со ропак ти си нешто бетер и не заслужуваш ништо боље,
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Тука има и друга страна на приказната... Поминуваш подолг период со еден ропак, те третира како што не треба, вложуваш сѐ, даваш сѐ од себе за да успее врската, атер за многуте години поминати заедно оставаш статус кво, гледаш не бива, ти пука филмот, раскинуваш и веќе научен од споствените грешки, созреваш и знаеш што точно сакаш во една врска. Го наоѓаш токму тоа и логично е тоа што си го барал да заврши со нешто посериозно.
Aко тој е ропак, тогаш што е таа кога поднесувала некого 10 год.Дај не заебавај + ги познавав 2те страни така да во случајов дечкото беше ебана странка, добро е што го преброди тој период само за 1год.
Тоа посериозно да не се вика тапија?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Чим поминуваш подолг период со ропак ти си нешто бетер и не заслужуваш ништо боље,
Чим некој поминал подолг период со наводна дроља, значи тој е бетер и не заслужува нешто боље. :icon_lol:
 
A

AnFem

Гостин
Aко тој е ропак, тогаш што е таа кога поднесувала некого 10 год.Дај не заебавај + ги познавав 2те страни така да во случајов дечкото беше ебана странка, добро е што го преброди тој период само за 1год.
Тоа посериозно да не се вика тапија?
Има некои работи кои не се забораваат. Еве го и дечкото сам си кажа... Таа му спомнала некои проблеми, кои тој мислел дека одамна ги надминале. Баш тие ситници што сметаат и се трубени со години уназад, можат да направат да пукне врската. Дремеш со него долг период, го сакаш, го напињаш со работите кои ти сметаат, ќе се испокарате, тој ќе ги заборави, тебе ќе продолжат да ти сметаат, остануваш со него со надеж дека ќе се сменат нештата и кога гледаш дека навистина не бива, раскинуваш и ти си курва, а тој е невина жртва. Логикава...
 
B

babsyy

Гостин
Чим некој поминал подолг период со наводна дроља, значи тој е бетер и не заслужува нешто боље. :icon_lol:
Батали жити се, ќе ти го цитираат сусаро како сите женски се исти, курви у душа. Колку си подобар со нив, толку поише те газат. На страна тоа што не познавам долгогодишна врска каде мој другар не варал. Ама нели они тоа го прават без чувства, налокани у кафана со првата пачавра што им се нашла пред очи, па пу- пу не им се важи е муабетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom