Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Човекот ви кажа се во 3 реченици
Те молам дојди истепај ме. Цел живот има да те сакам. :love:
И секој ден да ме тепаш, за да не ми згасне љубовта кон тебе.

Мочко еден.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Те молам дојди истепај ме. Цел живот има да те сакам. :love:
И секој ден да ме тепаш, за да не ми згасне љубовта кон тебе.

Нема што да те тепам ја,не се фаќајте за мене,јас немам женска моментално.Али ја кажав реалната приказна кај нас,и примери што во некои друштва сум ги гледал т.е како се понашаат дечковците према девојките.И не ми се прави некоја невина,да не земам стапот :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А ако се ебе наоколу со сите?Ти се смеат 100 души во лице,те прави будала пред сите?А ти и удоволуваш,ја сакаш,ја шеташ?Тогаш нема ли барем да размислиш?Иначе од Велес сум.Иначе во Пустец со пари се купуваат,алтаните беа во мода едно време.Црнците не те кршат од ќотек ако не си заслужил.
Си имаш правници, ќе си започнеш бракоразводна постапка и пријатно. Насилството од секаква природа не е во ред.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Си имаш правници, ќе си започнеш бракоразводна постапка и пријатно. Насилството од секаква природа не е во ред.

Ќе ти ја земе куќата и колата ако имаш и пак ќе те поебе.Јас до сега не сум имал такво искуство,али како прво се гледа да не дојде до тоа,е ако дојде тогаш ќе ја мислиме
 
D

Daedalus

Гостин
А ако се ебе наоколу со сите?Ти се смеат 100 души во лице,те прави будала пред сите?А ти и удоволуваш,ја сакаш,ја шеташ?Тогаш нема ли барем да размислиш?
Ако те вара ќе и раскинеш. Нема да ја тепаш. Ако те вара кога сте у брак, чија кривица е што не си проценил убаво со кој се зимаш?
Што треба да се прави со дечковци кои вараат, а?
Да дое таткото на женската и да ги прегази од ќутек?
Не знам како уопште можеш да оправдаш удирање. Не се лути, али иам аверзија кон луѓе ко тебе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ќе ти ја земе куќата и колата ако имаш и пак ќе те поебе.Јас до сега не сум имал такво искуство,али како прво се гледа да не дојде до тоа,е ако дојде тогаш ќе ја мислиме
А ако ја истепаш, не само што ќе се разведе и ќе ти ја земе и куќата и колата, туку и во затвор ќе одиш. Многу сте бистри бе мајке ми.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ако те вара ќе и раскинеш. Нема да ја тепаш. Ако те вара кога сте у брак, чија кривица е што не си проценил убаво со кој се зимаш?
Што треба да се прави со дечковци кои вараат, а?
Да дое таткото на женската и да ги прегази од ќутек?
Не знам како уопште можеш да оправдаш удирање. Не се лути, али иам аверзија кон луѓе ко тебе.

Се менуваат луѓето,како можеш да предвидиш што ќе се деси по 5 години.Епа види,ако дечкото несака да вара,тогаш женската ако и се јебе со секој треба да му каже,и да си раскинат поштено.Можам да оправдам за тие што заслужуваат.Неможе некоја поштена,мада тие се пред умирање да те сака,да и биде убаво со тебе,да си функционирате како што треба и да ја маваш,таму нема причина за ќотече.
--- надополнето: 6 јануари 2014 во 15:49 ---
А ако ја истепаш, не само што ќе се разведе и ќе ти ја земе и куќата и колата, туку и во затвор ќе одиш. Многу сте бистри бе мајке ми.

Има многу такви што ги тепаат и пак им се враќаат.Еми со деца ако е,кај ќе оди.Кај мајка и?Ќе седи недела-две-три,неможе цел живот.Ај неможам да пишувам веќе,ќе одам колата да ја перам.:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Се менуваат луѓето,како можеш да предвидиш што ќе се деси по 5 години.Епа види,ако дечкото несака да вара,тогаш женската ако и се јебе со секој треба да му каже,и да си раскинат поштено.Можам да оправдам за тие што заслужуваат.Неможе некоја поштена,мада тие се пред умирање да те сака,да и биде убаво со тебе,да си функционирате како што треба и да ја маваш,таму нема причина за ќотече.
--- надополнето: 6 јануари 2014 во 15:49 ---



Има многу такви што ги тепаат и пак им се враќаат.Еми со деца ако е,кај ќе оди.Кај мајка и?Ќе седи недела-две-три,неможе цел живот.Ај неможам да пишувам веќе,ќе одам колата да ја перам.:)
Па секако дека поарно со мајка и со децата отколку со психички растроен насилник. Се враќаат оти се прости, мада денес се поголем е бројот што отвараат очи.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Затоа се пази со кој се стапува у брак. Колку што маж може да најде некоја курва шо ќе го вара, исто толкави се шансите жената да најде некој ропак шо ќе ја тепа. Затоа двата партнери треба унапред да знаат што прават, се лошо што ќе се случи понатаму си е нивна грешка за која има излез, али и не е така едноставно.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Нема да ја тепаш. Ако те вара кога сте у брак, чија кривица е што не си проценил убаво со кој се зимаш?
Затоа се пази со кој се стапува у брак. .
Дали вие навистина верувате дека со обична проценка на почетокот можете да предвидите тоа дали партнерката ќе ви биде верна во иднина понатаму или не?
Инаку што се однесува до насилството, не оправдувам насилство врз жена.Има и други начини да ѝ се врати. ;)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Пепси,
од кај па ти го знаш вујко ми, лигуш еден.
појма од животот нема, а совети ќе делел....колку лупни си нешто безврска
 
D

Daedalus

Гостин
Дали вие навистина верувате дека со обична проценка на почетокот можете да предвидите тоа дали партнерката ќе ви биде верна во иднина понатаму или не?
Инаку што се однесува до насилството, не оправдувам насилство врз жена.Има и други начини да ѝ се врати. ;)
Ако идеш со нејзе 10 години, ја знаеш каква е и како реагира на такви работи повеќе или помалку. Не зборувам за една грешка кога била пијана и кога ептен се наместиле работите, такви работи не можеш никогаш да ги предвидиш, зборуваме за човечки фактор а не за робот.

Има типки кои имаат навика да вараат.

Ако не знаеш ништо за особата со која одиш, која е, каква е, што сака итн. ондак зошто би ја оженил?

Не зборувам дека нема работа ко варање у брак. Над 70% од браковите, еден од брачните партнери варал еднаш. Најчесто не се дознава тоа. Некогаш постојат работи како кратки афери, кога еден од партнерите има некоја кратка авантура и послем го мава совест и прекинува.
Други идат и подалеку со тоа што се разведуваат или живеат 2 живота со години.

Ја зборувам за некоја што те прави будала пред 10000 луѓе со 10000 швалери.
Ако стигнеш до такво дереџе, ондак стварно си будала.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дали вие навистина верувате дека со обична проценка на почетокот можете да предвидите тоа дали партнерката ќе ви биде верна во иднина понатаму или не?
Не. Пошто "обична проценка на почетокот" не е доволна за да стапиш у брак со некој. БРАК! Обична врска е друго нормално, ќе пробаш, ќе се изгориш, ќе се нервираш, али ќе пројде. Збориме за брак. У брак не "проаѓа".
 
B

Borg_Drone

Гостин
човечки фактор а не за робот.


Не зборувам дека нема работа ко варање у брак. Над 70% од браковите, еден од брачните партнери варал еднаш.
Баш поради тоа дека говориме за човечки фактор а не за робот веројатноста да се изневери е огромна, без разлика на тоа колку двете личности биле во брак, некогаш има некои работи кои се посилни и од давањето збор на вечна верност во црква.Дали било еднаш или двапати не е тоа важно, важно е дека сепак било направено, си изневерил, нема тука еднаш или двапати, делото е направено.Убиваш човек и после тоа велиш дека тоа било само еднаш направено?Не, убиство си е убиство и за тоа одговараш зошто си прекршил нешто.
--- надополнето: 6 јануари 2014 во 16:31 ---
Не. Пошто "обична проценка на почетокот" не е доволна за да стапиш у брак со некој. БРАК! Обична врска е друго нормално, ќе пробаш, ќе се изгориш, ќе се нервираш, али ќе пројде. Збориме за брак. У брак не "проаѓа".
А сакаш да кажеш дека ѝ ги читаш мислите уште на самиот старт и дека со помош на тоа можеш да ја предвидеш иднината, односно можеш веднаш да знаеш што може она да ти направи на тебе за десет години?Зошто освен врз проценка на она што си го доживеал до тој момент со неа, на друго нешто заклучокот не можеш да го направиш тоа дали она ќе ти биде верна или не.
 
D

Daedalus

Гостин
Баш поради тоа дека говориме за човечки фактор а не за робот веројатноста да се изневери е огромна, без разлика на тоа колку двете личности биле во брак, некогаш има некои работи кои се посилни и од давањето збор на вечна верност во црква.Дали било еднаш или двапати не е тоа важно, важно е дека сепак било направено, си изневерил, нема тука еднаш или двапати, делото е направено.Убиваш човек и после тоа велиш дека тоа било само еднаш направено?Не, убиство си е убиство и за тоа одговараш зошто си прекршил нешто.
--- надополнето: 6 јануари 2014 во 16:31 ---
.
Ама не заборавај дека имаш степени на убиство, со умисла, без умисла, во самоодбрана итн. И за сите постојат различни реперкусии.
На пример убиство од прва нужда не е казниво со закон.

Така е и тука. Имаш варање и варање. Има еднаш те варала пошто X причини за кои можеш да и простиш и има, не се умара со тебе и секој ден те вара со друг, пошто иде со тебе бидејќи имаш пари. Не е истото, како и да е.

Секако, секој има различни погледи и морални ставови околу тоа.
Некои се спремни да поминат преку некои работи, други не се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom