Општи вело муабети, прашања, совети

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Прв пат кога ја возев оваа стаза, кај се растресов скроз, плус малку ја промашив и се симнував кај што не може човек пешки да оди и искочив во Кисела вода. ;)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Прв пат кога ја возев оваа стаза, кај се растресов скроз, плус малку ја промашив и се симнував кај што не може човек пешки да оди и искочив во Кисела вода. ;)
Среќа пензијата не си ја фатил да видиш што е растресување :D
 
Член од
15 март 2013
Мислења
954
Поени од реакции
620
A кој е тој Орце?Половни продава ил? и јас сум за земање велосипед некој поасален па да добијам некое корисно инфо
Orce orka на фејсбук ќе го најдеш!Имаше многу велосипеди пред 1 недела на спорти сале.Јас имам земено уште пред 2 години од кај него.

не знам точно на што мислиш на "ти возиш"
Секоја чест за клиповиве.Навистина се супер.Со што се снимани?Go pro или некоја друга
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Vo plan sum da zemam velosiped gledav neso treska sport imat 30% namalenie, spored podobrite poznavaci mozno e da se zgolemit popustot na pr 40% ili 50 % aku mozit i da mi preporacate nekoj
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Која беше пензијата, да видам ?? Да не имаш клипче ?? :)
Исто се почнува како таа претходно само после камењата се врти лево не се продолжува право

Иначе прва патека со ја возев со AM от и одма се земав у дрво и тоа убаво :D
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Исто се почнува како таа претходно само после камењата се врти лево не се продолжува право

Иначе прва патека со ја возев со AM от и одма се земав у дрво и тоа убаво :D
Да зезната е, тесна и многу камења, овде со хардтејл заебанција ќе биде. :)
 
Член од
20 јули 2007
Мислења
52
Поени од реакции
53
Orce orka на фејсбук ќе го најдеш!Имаше многу велосипеди пред 1 недела на спорти сале.Јас имам земено уште пред 2 години од кај него.


Секоја чест за клиповиве.Навистина се супер.Со што се снимани?Go pro или некоја друга
Фала ти, снимено е со gopro 3+ black
--- надополнето: 6 јануари 2014 во 18:30 ---
Да зезната е, тесна и многу камења, овде со хардтејл заебанција ќе биде. :)
ја имам возено и оваа патека, а возам hardtail точак
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
ја имам возено и оваа патека, а возам hardtail точак
Види, не реков дека не се вози со hardtail, него со full suspension е многу подруго, покомотна е вожњата, различна геометрија и амортизери, а со тоа побрза и постабилна . :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали би можел некој искусен да даде подетални информации во врска со тоа каква опрема е потребна за зимска вожња? Сигурно постојат некои облеки што не ја задржуваат потта и дозволуваат лесно испарување и слично? Windproof јакни и слични ствари, кои се цените, што се ми е потребно, бидејќи не сум запознаен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom