Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
4ове4е, не пи6уј со број4иња по6о не е кул4е. само 4карт фраер4иња пи6уваат така, окпоз? и дајмсн има6? и немои пост4иња повеќе едн0 под друго пост4е. ќе те бри6ат. ок4ао? 4ао
поз!
2h0t 2 h@nd|3

и за да не бидам тотално офтопик4е, ќе пи6ам само дека има некои девој4ици што не им смета да направат прво 43к0р43. и ги по6туем нив. и тие што пу6таат води4ка.
окпоз? 4аоф4е...
Абе отииииии брачко, оти си несалам? :pos: :pos: :pos:

Oн топик.

Шостори сите се исфалија дека се пуштат и дека не им е срам.
А уствари не е така.
Со гла гарантирам дека на 80% од чупињата им е срам да им зборнат на машките, не па да им се пуштат.

И да. Имам заприметено дека многу машки се откажале, ради шмизлинското однесување на чупето.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Ако сака да ти се пушти, ќе ти се пушти. Ако не сака лично, може да ти прати другарка/другар. Ако не сака ич да ти се пушти - или и е преголемо егото, или па не сака ни ти да и се пушташ =) :pos: енд оф стори.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Извинете па Почетник сум

4ове4е, не пи6уј со број4иња по6о не е кул4е. само 4карт фраер4иња пи6уваат така, окпоз? и дајмсн има6? и немои пост4иња повеќе едн0 под друго пост4е. ќе те бри6ат. ок4ао? 4ао
поз!
2h0t 2 h@nd|3

и за да не бидам тотално офтопик4е, ќе пи6ам само дека има некои девој4ици што не им смета да направат прво 43к0р43. и ги по6туем нив. и тие што пу6таат води4ка.
окпоз? 4аоф4е...
Па вака ина4е не се праам нешо што не сум туку само онака си дадов свое мислење па сеа извини ако тебе ти пре4и тоа а и моето пишување со бројчиња, затоа сеа за сите тука на форумов не пишувам со бројчиња:tapp: И фала многу за советов да не пишувам едно под другоо паа простете ПОЧЕТНИК сумм....:kesa:

А иначе да се разберемее....Женско сумм за сите шо не знаат:pipi:

И исто ајде да не бидам и јас :eek:ftopic: да кажам дека ако постои привлечност помеѓу некое машко и женско не е битно тоа кој ке пријде....битно е тоа нивното меѓусебното во случајов љубовта да опстане и да Победиии!!!!!:wink:
 
Член од
11 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво,поздрав до сите.Ова ми е прв коментар па ви бе замолил ако направам некоја ситна грешка да не ми замерите.Ја видов темава па,ме испровоцира да дадам свој коментар.Мислам дека прашанјево е одлицно поставено за да се отвори муабет-зосто девојките цекаат маското да им пријде?Јас би го поставил прашанјето обратно,зашто девојките не соберат храброст и тие да бидат иницијатори за средба,засто секогаш се цека машкото прво да пристапи.Извинете но тоа јас барем не го разбирам.Да не се разбереме погрешно,секоја цест има исклуцоци.Но ми преци кога гледам во град како некои девојки исзлегуваат во град само за да бидат видени и да видат,и успат да поделат некоја корпицка.А да пријдат на некого недај бозе ке се избрукаат.....Е да ви казам од такви ми се гади и колку сака нека бидат секси не ги рецкам.Она што сакам да биде и моја поента како за крај е дека-зивееме во нови времинја и некои стари навики треба да промениме.Да она што е пред мене го изгубам поради некои стереотипи од минатаото,е тоа пријателцинја нема шанси.поздрав.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
А иначе да се разберемее....Женско сумм за сите шо не знаат:pipi:
Јас дури не Те пробам не ТИ верувам! Ни на очиве не си верувам а камо ли на некој пост овдека!:majmun2:
А за темава морам да напишам една случка шо ми се дешава веќе 3 месеци и баш чекам да видам до кога:
Има една девојка што ми фрлила око, го кажала ова и се гледа, лоша работа е што нема храброст да дојде барем до мене: и се тресан нозете или што, стварно немам појма. ме фатил некој инат и не праам прв муабет па и на глава да стои на другиот шанк! Баш ме интересира зашто е така? И зашто многу од девојките не знаат да си го добијат она што го сакаат.
* Не е дете има 21 година, и што најинтересно: многу е убава, ама ај.... јас го имам целото време на земјава да чекам одлучујучи корак :majmun11:
 
Член од
21 март 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Се е во играта

Во ред е жените да пристапуваат ако процениле дека тоа е можеби начинот да се дојде до некој кој сметаат дека им се допаѓа. Но, кога станува збор за чиста еротска привлечност сметам дека играта е најважната, секој ја има својата улога, секој дава еднакво за некој од двајцата, обично мажот да го направи чекорот, којшто после сите погледи и насмевки всушност и не е важен. Мажите го играат своето, предодредено од нивната психологија и природа, дрскост, енергичност, видлива иницијатива, жената ја има својата улога, иако малку затскриена и субтилна, сепак еднакво важна. Нема ништо лошо во тоа да се менуваат правилата, но сметам дека кога станува збор за некој што навистина ни е важен, тогаш сите играеме според природните закони. Не знам, кажете ми? Инаку, сите други ситуации и сценарија се поинакви игри, секој водејки се од она што му треба(смеење, нови познаници, поразлични муабите од обичните, потреба да се почувствува битен/а, силен/а,доминантен/а,забележан/а....итн).
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Поголем број од женските мислат ако му пристапат на машко дека ке се понижат и дека машкото ке помисли:"Колку е лесна оваа..", затоа таквите женски само даваат знаци за машкото да оди кај нив, а кога машкото ке им пристапи тие се прават демек: "Што се дешава? Што сакаш?"... другите женски - тие што се too срамежливи за да пристапат на машко пуштаат "поштарчиња" со порака: Дојди да те запознам со девојчено.. и после 5 минути следи уште една порака: Дали сакаш да направиш нешто со девојчево.... А "девојчево" од срам муабет не ти прави...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
другите женски - тие што се too срамежливи за да пристапат на машко пуштаат "поштарчиња" со порака: Дојди да те запознам со девојчено.. и после 5 минути следи уште една порака: Дали сакаш да направиш нешто со девојчево.... А "девојчево" од срам муабет не ти прави...
Е како да не...
И јас сум срамежлива, па НИКОГАШ, ама баш НИКОГАШ не сум праќала поштарчиња.
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Е како да не...
И јас сум срамежлива,па НИКОГАШ,ама баш НИКОГАШ не сум праќала поштарчиња.
Сите женски се срамежливи, секој има срам, ама јас зборвам за тие што се "too срамежливи"... иначе речиси секое женско е срамежливо, кое поке, кое помалку...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сите женски се срамежливи, секој има срам, ама јас зборвам за тие што се "too срамежливи"... иначе речиси секое женско е срамежливо, кое поке, кое помалку...
Е па јас сум ти од тие, too срамежливи.
Треба само човек да знае као да го покрие тоа.
Не мора да значи дека ако е срамежлива ќе праќа поштарчиња, но во секој случај никогаш нема да го направи првиот чекор.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Значи храброст за пуштање се добива само под дејство на алкохол?
И ова важи подеднакво и за мажој и за жени.:)
Секоја чест на исклучоците што не се ни под мала доза на алхохол. :pos:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
И ова важи подеднакво и за мажој и за жени.:)
Секоја чест на исклучоците што не се ни под мала доза на алхохол. :pos:
Nema vrska, shpekulacii, ne ni se odvrzuva na site jazikot so alkohol, jas pijam za da kjutam- na trezno mnogu poveke melam ej, i nekogash nesvesno mi izleguvaat zborovi samo da ne se kuti i mnogu loso e! I zatoa malku podpivnat za da znam shto zboram i kolku, da se ima nekoja merka.
:majmun10:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Па чекаме зашо ваљда треба машкото прво да пријде али има случаи кога и женското треба малце да влезе у акција..Мн често ние женските се смрамиме да го направиме првиот чекор:toe:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А зошто некоја би сакала да се самопрогласи за курва?
Пуштањето е работа за машките, сега ако некоја се обиде да ги помести границите, ќе си ги трпи и последиците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom