Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Zaso dobiva olku hejt filmov? Dobar e.
Не знам. Добар е, ама само добар. Има приказна за повеќе. Ми се допаднаа некои од актерите, главниот негативец и Спајдер, дечкото одглуми топ. Како фан на дистописки филмови, не можам да хејтам ваков филм. Само еден дистописки филм имам хејтано, In Time, тој филм беше неподносливо искуство.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Елисиум е супер филмче, после WWZ ми е на листа за блокбастери годинава.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Escape Plan (y) олд скул филмче со одлична соработка меѓу Сталоне и Шварценегер и Џим Кавизел како многу добар негативец. Добар е за опуштање и забава.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Escape Plan (y) олд скул филмче со одлична соработка меѓу Сталоне и Шварценегер и Џим Кавизел како многу добар негативец. Добар е за опуштање и забава.
Го има на убава слика?АКо си го нашол пушти линк ПП
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Getaway - Солидно филмче, целиот филм минува во автомобил. Одлична глума. @Someone фала ти што ми го препорача. 7/10
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
The Broken Circle Breakdown

прекрасен филм! Дефинитивно еден од најдобрите годинава, со прекрасна bluegreass музика. Белгиско/холандски филм. Едно здраво осмиче. :love:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Абе го глеав вчера многу касно и ме мрзеше да разглабам детали.. REAR WINDOW
Со црвено ќе биде мојата претпоставка за дешавката..
1. Каде беше убиената жена на тој дебелиот комшија? ја имаше дел по дел ставано во тој куферот кога излагаше навечер во 3 саат?
2. Зашто на последната сцена двете нозе на главниот лик му беа во гипс а на другата нога немаше повеќе изгравирано тоа "here lie the broken bones of jeff"? Пак ги скршил двете нозе кога падна од терасата и гипсовите му биле заменети?
3. Како тоа на последната сцена кучето на комшиите карши им беше живо кога тој претходно го задави? ново куче? лол
4. Што имаше закопано дебелиот таму кај цвеќињата и зашто таа масажерката на последната сцена му даде таков поглед на детективот кога ја праша "сакаш конечно да видиш што имаше закопано?" и после одби да види.. нешто може е вмешана?
Anyone? :/
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Конечно, после долго време меинстрим романтична комедија, која ми се допадна. Ок ,тука не спаѓа Before Midnight се разбира.

Сите филмови кои го обработуваат меѓучовечките односи на поинаков начин, без премногу клишеа, и обиди да се остави публиката задоволна само заради да се наполнат касите или на кратко да се задоволи вкусот на просечниот гледач, за мене вредат да бидат препорачни. Сакам различни филмови, филмови кои не се плашат да се дистанцираат од океаните на веќе видено сценаријата, Drinking Buddies е дефинитивно таков. Романтичари, you're gonna like this.

П.С. Обработката на каратерите, не е сјајна, онака лабав филм, во кој не внесов премногу мисла....може и таков ден да ми се погоди, незнам :)

П.П.С. Ќе заборавев, типот од New Girl, Jake Jоnson, уствари можел да глуми....кој би помислил на тоа? :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
About Elly одлично филмче. Ќе им се допадне на сите кои сакаат филмови со мала актерска екипа на една локација. Неизвесноста расте од минута во минута и во еден момент чувството е дека си дел од сето тоа и се обидуваш да ја разрешиш мистеријата и да пронајдеш завршница која ќе биде што побезболна за сите. Убаво направено. Фала О Ти со албумот на Колдплеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom