Лажни и погрешни пророштва за месијата

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
abe ti i gramatika si znael...mora da si odel do 8 odd....chudo cigansko bre...
најјак си !! хаххахаа а бе не можам да престанам да се смејам, како дете пред зграда ко ќе се расправа “ферариото е најјако бе !“ или “Чак норис е најјак од сите јаки !!“ хахахаха душичкеее
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Vo pravo si.....ova ravenstvo e protiv site politichi, drzavni, matematichki, fizichki.....zakoni.
ali brat, ovde podfotumov se vika RELIGIJA, ovde toj zakon e najjak.
i ti da ne sakash dijagrami za da go razberesh..
Нема шанси,не се залетувај толку.Никој на сите Вселенски собори до сега почнувајќи од Никеја па до последниот не дал логично објаснување на Тројството.А што е најжалосно дури сите протестантски заедници кои ја прифатија таа догма само ја ископираа целосно од Симболот на Верата,од Католичката Црква и Православната.Со исклучок на Јеховините сведоци,Мормоните,и сега некои новокомпонирани групи како Only Jesus,кои веќе отворено кажуваат дека нема друг Бог освен Исус,ниту Отец,ниту Свети Дух.Не постои разумно објаснување,за таа догматика,јас дури би оставил и кладба со тебе,ако дадеш целосно објаснение на тоа Тројство.Бидејќи имам прочитано доволно теолошки книги од таа проблематика и никој теолог не се осудил да каже отворено бидејќи се коси со сите закони.Дали биле Тројца,или Еден со Три Глави во Три суштества,или Три Духа во едно Суштество(Бог).Нема поарен одговор од тоа дека Бог е Еден и Семоќен,како што веруваат Евреите или Муслиманите,се друго е излишно.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
дај цитат спиро, цитирај ми такво пророштво

ПС
нешто ти течи од устата... беллузлаво...

.

Не, не ми течи ништо од уста, туку сенка е тоа. А за цитати барај ти, јас за мене - Фала и Слава БОГУ - верувам и затоа си знам. :)


.
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Нема шанси,не се залетувај толку.Никој на сите Вселенски собори до сега почнувајќи од Никеја па до последниот не дал логично објаснување на Тројството.А што е најжалосно дури сите протестантски заедници кои ја прифатија таа догма само ја ископираа целосно од Симболот на Верата,од Католичката Црква и Православната.Со исклучок на Јеховините сведоци,Мормоните,и сега некои новокомпонирани групи како Only Jesus,кои веќе отворено кажуваат дека нема друг Бог освен Исус,ниту Отец,ниту Свети Дух.Не постои разумно објаснување,за таа догматика,јас дури би оставил и кладба со тебе,ако дадеш целосно објаснение на тоа Тројство.Бидејќи имам прочитано доволно теолошки книги од таа проблематика и никој теолог не се осудил да каже отворено бидејќи се коси со сите закони.Дали биле Тројца,или еден со Три Глави во Три суштества,или Три Духа во едно Суштество(Бог).Нема поарен одговор од тоа дека Бог е еден и Семоќен,како што веруваат Евреите или Муслиманите,се друго е излишно.
hahahahaa...abe ne mi prav smeshi...kje te molam.
Ima logichko objasnuvanje i te kako ima...duri nekade i na forumov go imav napishano...
jas go narekuvam Zakonot na 3
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.

Не, не ми течи ништо од уста, туку сенка е тоа. А за цитати барај ти, јас за мене - Фала и Слава БОГУ - верувам и затоа си знам. :)


.
хахаха ех спиро ај за историја и да разберам, али за свети писнма да знам појќе од тебе?? јас мислев дека ти знаеш библијата од почеток до крај да ја изрецитираш!! блеферу еден
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Нема шанси,не се залетувај толку.Никој на сите Вселенски собори до сега почнувајќи од Никеја па до последниот не дал логично објаснување на Тројството.А што е најжалосно дури сите протестантски заедници кои ја прифатија таа догма само ја ископираа целосно од Симболот на Верата,од Католичката Црква и Православната.Со исклучок на Јеховините сведоци,Мормоните,и сега некои новокомпонирани групи како Only Jesus,кои веќе отворено кажуваат дека нема друг Бог освен Исус,ниту Отец,ниту Свети Дух.Не постои разумно објаснување,за таа догматика,јас дури би оставил и кладба со тебе,ако дадеш целосно објаснение на тоа Тројство.Бидејќи имам прочитано доволно теолошки книги од таа проблематика и никој теолог не се осудил да каже отворено бидејќи се коси со сите закони.Дали биле Тројца,или Еден со Три Глави во Три суштества,или Три Духа во едно Суштество(Бог).Нема поарен одговор од тоа дека Бог е Еден и Семоќен,како што веруваат Евреите или Муслиманите,се друго е излишно.
ма то тие жива запетљанција, де се три исти де не се де сите се еднакви де таткото поголем од синот овој знае оној не знае едниот има што другиот нема, то е у ствари желба да многубоштвото (три бога) се престават како да се обединети во еден. Некој апдејт на паганството
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
ма то тие жива запетљанција, де се три исти де не се де сите се еднакви де таткото поголем од синот овој знае оној не знае едниот има што другиот нема, то е у ствари желба да многубоштвото (три бога) се престават како да се обединети во еден. Некој апдејт на паганството
Разбирливо,правејќи компарации во сите светски религии поимот за Тројство сум го сретнал во Индиската,Египетската паганска митологија,а најголемиот апсурд е што се јавил во таканаречената монотеистичка религија.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Разбирливо,правејќи компарации во сите светски религии поимот за Тројство сум го сретнал во Индиската,Египетската паганска митологија,а најголемиот апсурд е што се јавил во таканаречената монотеистичка религија.
има и во јудаизмот остатоци од нивното многубожечко минато има споменување на богиови, бог вели НИЕ..... нишките на првобитното паганско многубошечко верување преживеало и во новиот јудаизам (иако подскриено).
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
hahaha..pak me smeesh..
abe jas lutav 15godini dodeka go najdov,ti sega go imash na gotovo i ne sakash da izgubish malku vreme...
Абе не драпај муда,2000 години никој не дал одговор на ова,ти си го открил за петнаесет години.Печен си за Нобелова награда,ама кога ќе почнат да делат за Религија:pos: .Јас само едино овака тоа го сваќам,никако поинаку NESCAFE_3IN1__21234.jpg
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Абе не драпај муда,2000 години никој не дал одговор на ова,ти си го открил за петнаесет години.Печен си за Нобелова награда,ама кога ќе почнат да делат за Религија.Јас само едино овака тоа го сваќам,никако поинаку
најјак е !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom