Протести во Бугарија - се бара оставка на владата

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Много e jaсно што се бара. Промена на 23 годишниот систем.
Како прво протестите се само за смена на власт.
Вакви "револуционерни" идеи (промена на политички систем) може да им продавате само на неколкуте илјади наивковци кои верно ве следат.

Како второ дури и мнозинството Бугари искрено да го посакува тоа не сте моќни како Бугари да направите таква промена.
 

Mile Vuna

Neradnik
Член од
21 јули 2011
Мислења
69
Поени од реакции
94
Ти вака активен по протестите низ МКД?
Напротив се гордеам со Балкан, погорда неможам да бидам. Проблем?
DA....aktiven na protestite, aktiven i tuka koga Kajgana im go pere mozokot na lugeto.
Ne nemam problem, milo mi e sto si go sakas mestoto kade zivees i go pocituvam toa. Samo uste jazikot da ti bese pokratok od pametot...i ke te zasakav....mozebi ;)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Како прво протестите се само за смена на власт.
Вакви "револуционерни" идеи (промена на политички систем) може да им продавате само на неколкуте илјади наивковци кои верно ве следат..
Точно.
Инако тука са и Сорос, неговите луге од српската "Отпор" (користи се дури нивното лого) и . . . други ;)
Главната зграда на Софискиот универзитет е окупирана од група студенти, кои забраниха влезот на останатите студенти, професорите, вработените. Но пред 2 дена од зградата беше виден да излегува поранешниот амбасадор на САД, Џејмс Пердју.
Американците во моментов се загрижени од руските енергетски проекти во Бугарија, а од своја страна Шеврон има голем интерес за добив на природна газ во Бугариjа.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Некако се погоди годинава за блгарчета, повеќе се на улица од колку дома. Слабо и годинава а? Ајде следна здравје ќе ви биде подобро.
A gledam nekako poveke si zasegnata so komskite problematiki otkolku doma sto ni se desava, zatoa ne se ismejuvaj so necija maka zatoa sto brso se vraka nazad, a za Bugarite...oni se u EU i NATO nie ne sme, slednata godina oni pak ke bidat a NIE NE,
Pozzz
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Денеска исто има протест пред парламентот.
Може да се гледа:
Live cam
 
Член од
13 април 2013
Мислења
73
Поени од реакции
72
Точно.
Инако тука са и Сорос, неговите луге од српската "Отпор" (користи се дури нивното лого) и . . . други ;)
Главната зграда на Софискиот универзитет е окупирана од група студенти, кои забраниха влезот на останатите студенти, професорите, вработените. Но пред 2 дена од зградата беше виден да излегува поранешниот амбасадор на САД, Џејмс Пердју.
Американците во моментов се загрижени од руските енергетски проекти во Бугарија, а од своја страна Шеврон има голем интерес за добив на природна газ во Бугариjа.
Значи овие се бугарски отпораши,т.е. американски пудлици и антибугарски,антируски и антисловенски елементи.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Значи овие се бугарски отпораши,т.е. американски пудлици и антибугарски,антируски и антисловенски елементи.
Донекаде да, донекаде не.
Обично се смета дека левите во Бугарија са проруски настроени, а десните jа мразат Русија. Прославјанството не е актуелно - тоа е тема одпреди век. А како целина во Бугарија преобладуваат силни проевропски чувства, како не сум забележал партиските и идеолошки симпатии да имат однос спрему тоа.
Инаку Бојко Борисов е готов на се, за да биде повторно владетел на Бугарија. Истото важи и за помалите десничарски партии, но нивната цел е само да влезат во парламентот.
А приказните за "нов морал" се за наивниците.
 
Член од
13 април 2013
Мислења
73
Поени од реакции
72
Ако бугарски интерес е да се изгради Јужниот Поток,а има Бугари кој се обидуваат тоа да го спречат,тогаш се тоа луѓе кој работат против бугарските интереси или ако сксаш,работаат за туѓи интереси..Ако има луѓе кој се спротивставуваат Бугарија да има блиски економски политички и културни односи со Русија и другите словенски земји,а тоа е од најголем бугарски интерес,тоа значи,дека работат против бугарските но и против руските и словенските интереси.
Тоа се истите луѓе, кои ги плаќаат истите луѓе, и работат за истиот центар(Вашингтон).
За жал интересите на Вашингтон и нашите (сесловенските интереси)се спротивставени.
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
46
Поени од реакции
13
:facepalm::facepalm::facepalm:

Што значи резултат кој не е удобен за борисов ?
Победи ли ви на изборите или не ?
Штом е победил каде му е владата бе овчун?
Очигледно не му беше удобен резултато за да сформира влада, за това викам неудобен резултато, говедо едно мрсно.

Ти како имаш очи да даваш совети вие кои за власт и пари се продадовте на Турците и Атака ! Каде и кога чу демонстрантите да поддржат борисов ?
Самите демонстранти се подражници на Борисов бе копиле лжливо, а се претставуват за "граждански протест" заштото се срамат да кажат открито че го подражуват убиецот!

Еве ти јавор Никифоров коj вчера беше на протестот.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2013/11/13/s-praz-sreshtu-palkite-uchiteliat-protestirasht.205985,5

И еве ти го тука отново кога февруари го подражуваше Борисов
4:12
(
Што стана бе лажго?

Jас не сакам тој да управува но е факт дека е по малку зло од вас!
Ооо, еве тоа ми е лјубимата част! "Jас не го сакам, ама..."

Еми и jас не ги сакам актуалните но ги считам за по малото зло! Точно во тоа се с'стои разликата мегу двата фронта, едните го считат Борисов за по мало зло, другите ги считат бсп. Но факт е дека тоа те прави негов потенциален избирач!

Копиле мршаво!

Подготвени сте да предизвикате граѓанска војна само за да крадете од народот
Вие jа правите граганска војна бе говедо лжливо! Оставете го тоа правителство да работи поне една година, па после ако не става ке му биеме шута, ама не...вие кучетата на Борисов требе да лаете срешту "комунизмот" (кој комунизам бе да ти мочам на простата глава дет ја имаш, че по голем комунист от борисов има ли в б'лгарија с неговите милиоцонерски методи и тактики дека ги научи от неговиот идол Живков)

за утре свикавте политички митинг на 500 метри од стадионот каде што ќе играат левски и цска , и кога ќе стане тепањето пак борисов ќе ви биде виновен сигурно.Не разбравте ли дека народот веќе не е слеп и кој и да дојде на власт треба да ги исполнува волјата на народот .
Бе да ти еба семката грозна, каква волја на народа, 1000 ултраси е народот? Бе ја си еби мајката.

Ако фми и Пирински се за бан ти си за јавно каменуване!
Вие сте гадни фашистоидни манипулатори, и двамата сте за тепане. Ако стане граганска војна поне ке си ги изчистиме сметките со копилета ко вас.

Орешарски одел на врачка и таа му рекла ќе подадеш оставка на голем бугарски празник, а тој ја прашал на кој од сите?
Врачката одговорила: кога и да ја подадеш ќе е голем празник за Бугарите!
Само врачките ви останаа, радувајте се на вакви глупости.

Бравo на Attila, Leandra i Karan. Големи лажговци се фми, пирински и лудогорец.

Се ивинувам се лошиот македонски език.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
DA....aktiven na protestite, aktiven i tuka koga Kajgana im go pere mozokot na lugeto.
Ne nemam problem, milo mi e sto si go sakas mestoto kade zivees i go pocituvam toa. Samo uste jazikot da ti bese pokratok od pametot...i ke te zasakav....mozebi ;)
Активен во кафани на 15 дена од Авганистан кога ќе си дојдеш тоа го знам. Поголем протест од тој немало. Исто така активен си и на организации на протести низ Кајгана и тоа го видов. Сите на улица, ти команди даваш како протестот требало вака или онака да биде.

Нема да заспијам вечер оти не си ме засакал. Миле Вуна не ме засакал каква информација за денес, дај крпа да врзам на глава.

A gledam nekako poveke si zasegnata so komskite problematiki otkolku doma sto ni se desava, zatoa ne se ismejuvaj so necija maka zatoa sto brso se vraka nazad, a za Bugarite...oni se u EU i NATO nie ne sme, slednata godina oni pak ke bidat a NIE NE,
Pozzz

Не ти си засегнат повеќе од мене со гаранција. Туку далеку од дома бугарија се вика?
Ако сака и у Свети ЕУ и Нато нека бидат, бугар ќе остане бугар. И не ми дели совети кој никој не ти ги побарал, глеј си к***т како и досега. Или отвори канцеларија за тешење на бугари, исплатлив бизнис на повидок.
--- надополнето: 15 ноември 2013 во 12:45 ---
Вие сте гадни фашистоидни манипулатори, и двамата сте за тепане. Ако стане граганска војна поне ке си ги изчистиме сметките со копилета ко вас.



Само врачките ви останаа, радувајте се на вакви глупости.

Бравo на Attila, Leandra i Karan. Големи лажговци се фми, пирински и лудогорец.

Се ивинувам се лошиот македонски език.
Не го пцуј за џабе да те банираат, ние ваков бугар чекавме на Кајгана да се појави.

Значи 1000 души, платени од Борисов глумат протести за смена власта, а обичниот народ во бг и понатаму е со 50% сиромаштија? Што мислиш што треба да се случи за да конечно Бугарија тргне напред? Знаете дека имате огромен проблем со корупција во секое ниво, од чистач до премиер. За да тргнете напред треба прво да го средите системот, зошто со таква корупција никој не сака да си има проблем со Борисов и остала багра криминалци.

Имаш информација колку бугари се останати во Бугарија,а колку ја напуштија?
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
jA S
Активен во кафани на 15 дена од Авганистан кога ќе си дојдеш тоа го знам. Поголем протест од тој немало. Исто така активен си и на организации на протести низ Кајгана и тоа го видов. Сите на улица, ти команди даваш како протестот требало вака или онака да биде.

Нема да заспијам вечер оти не си ме засакал. Миле Вуна не ме засакал каква информација за денес, дај крпа да врзам на глава.




Не ти си засегнат повеќе од мене со гаранција. Туку далеку од дома бугарија се вика?
Ако сака и у Свети ЕУ и Нато нека бидат, бугар ќе остане бугар. И не ми дели совети кој никој не ти ги побарал, глеј си к***т како и досега. Или отвори канцеларија за тешење на бугари, исплатлив бизнис на повидок.
--- надополнето: 15 ноември 2013 во 12:45 ---


Не го пцуј за џабе да те банираат, ние ваков бугар чекавме на Кајгана да се појави.

Значи 1000 души, платени од Борисов глумат протести за смена власта, а обичниот народ во бг и понатаму е со 50% сиромаштија? Што мислиш што треба да се случи за да конечно Бугарија тргне напред? Знаете дека имате огромен проблем со корупција во секое ниво, од чистач до премиер. За да тргнете напред треба прво да го средите системот, зошто со таква корупција никој не сака да си има проблем со Борисов и остала багра криминалци.

Имаш информација колку бугари се останати во Бугарија,а колку ја напуштија?[/quote
Jas nema da se spustam na tvoe nivo i da vregjam, kulturata i vospitanieto ne mi go dozvoluva toa, a tebe ne ti lici voopsto kako MODERATOR, bas si za primer ;) pozdrav od "Daleku od doma" :pos: (Bugarija e mnogu daleku od doma) :tapp:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Научи се прво да цитираш, не изигравај кловн. И подај лупа да најдам каде ти уствари си напишал нешто. И ти кажав не ми дели совети, сврти се околу тебе сигурно има некој близок твој на кој му требаат. Не си ги троши за џабе мозочните келии на непознати лица, кога и онака ти се во исчезнување, сочувај ги за некој вистински лик.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Активен во кафани на 15 дена од Авганистан кога ќе си дојдеш тоа го знам. Поголем протест од тој немало. Исто така активен си и на организации на протести низ Кајгана и тоа го видов. Сите на улица, ти команди даваш како протестот требало вака или онака да биде.

Нема да заспијам вечер оти не си ме засакал. Миле Вуна не ме засакал каква информација за денес, дај крпа да врзам на глава.




Не ти си засегнат повеќе од мене со гаранција. Туку далеку од дома бугарија се вика?
Ако сака и у Свети ЕУ и Нато нека бидат, бугар ќе остане бугар. И не ми дели совети кој никој не ти ги побарал, глеј си к***т како и досега. Или отвори канцеларија за тешење на бугари, исплатлив бизнис на повидок.
--- надополнето: 15 ноември 2013 во 12:45 ---


Не го пцуј за џабе да те банираат, ние ваков бугар чекавме на Кајгана да се појави.

Значи 1000 души, платени од Борисов глумат протести за смена власта, а обичниот народ во бг и понатаму е со 50% сиромаштија? Што мислиш што треба да се случи за да конечно Бугарија тргне напред? Знаете дека имате огромен проблем со корупција во секое ниво, од чистач до премиер. За да тргнете напред треба прво да го средите системот, зошто со таква корупција никој не сака да си има проблем со Борисов и остала багра криминалци.

Имаш информација колку бугари се останати во Бугарија,а колку ја напуштија?

Jas nema da se spustam na tvoe nivo i da vregjam, kulturata i vospitanieto ne mi go dozvoluva toa, a tebe ne ti lici voopsto kako MODERATOR, bas si za primer ;) pozdrav od "Daleku od doma" :pos: (Bugarija e mnogu daleku od doma) :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom