Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам еден проблем со фајрфокс... поточно со фејсбук кога ќе го укључам на фарјфокс... сите други страни нормално си функционираат... а кога ќе укључам фејсбук.. т.е кога ќе отидам на тој таб, почнува да кочи, па not responding... па пак кочи.. фактички неможам да работам ништо. А сменам таб, одма си работи нормално. Чаре?
P.S. На гугл хром си нема гајле.

Firefox - Tools - Addons - бриши се што не ти треба или не ти е познато.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Firefox - Tools - Addons - бриши се што не ти треба или не ти е познато.
Не сум баш до толку аматер :/ Имам само неколку што ги користам постојано и го користам подолг период.
Друго нешто?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Не сум баш до толку аматер :/ Имам само неколку што ги користам постојано и го користам подолг период.
Друго нешто?

Имаш проблем со flash player, решение е да користиш Chrome, или да направиш формат.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Not respondin, еророт во 99% од случаите е проблем со Flash Player.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тазе ми е форматиран пц то - Windows XP, и сеа после лоадирање на видоус лого ми вика дека треба да се активира виндоусот стискаш Ок, и ми појавува дека веќе е активиран да кликнам Ок за да излезам, стискам ОК и ме враќа на тоа да бирам администратор или јузер и откога ке изберам пак исто .. и така :) знае некој чаре ? ( на сејф мод се пушта )
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Тазе ми е форматиран пц то - Windows XP, и сеа после лоадирање на видоус лого ми вика дека треба да се активира виндоусот стискаш Ок, и ми појавува дека веќе е активиран да кликнам Ок за да излезам, стискам ОК и ме враќа на тоа да бирам администратор или јузер и откога ке изберам пак исто .. и така :) знае некој чаре ? ( на сејф мод се пушта )
Прави по ред:
1) Boot to safe mode
2) Login како Administrator
3) Отвори CMD (windows копче + R и напиши cmd)
4) Напиши ги овие точно како што ги гледаш

- regsvr32 regwizc.dll
- regsvr32 licdll.dll на секое кога ќе побара стисни ОК

5) Последна напиши ја оваа и почекај некоја минута, на екран нема да има ништо
- rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk
6) Рестартирај и слободно логирај се
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Прави по ред:
1) Boot to safe mode
2) Login како Administrator
3) Отвори CMD (windows копче + R и напиши cmd)
4) Напиши ги овие точно како што ги гледаш

- regsvr32 regwizc.dll
- regsvr32 licdll.dll на секое кога ќе побара стисни ОК

5) Последна напиши ја оваа и почекај некоја минута, на екран нема да има ништо
- rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk
6) Рестартирај и слободно логирај се
се е у ред до последното ми појавува
missing entry setupoobebnk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
се е у ред до последното ми појавува
missing entry setupoobebnk
Последново е цело од букви и мора да биде напишано ТОЧНО како што го гледаш. Плус во Safe mode, ама НЕ ....with networking

rundll32.exe (едно празно место) syssetup, (ова е запирка и нема празно место) SetupOobeBnk (овие овде се буква О, не нула!!) Плус внимавај на големите букви


целосно rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk

Ова ти го ресетира активирањето на 120 дена, ама после мораш да го регистрираш или инсталирај од почеток. И за секој случај, ај провери каква дата и саат ти дава долу...чисто онака
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имам печатар ЕPSON DX4450, расипан е, ама скенерот му работит.. И сеа го уклучив за да скенирам нешто, побарав на нет програмчињата за да ги спуштам и да скенирам ама неможам да се снајдам, ако знајт некој да ми ги пратит и да ми објаснит како одеше све ќе му бидам благодарен.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имам печатар ЕPSON DX4450, расипан е, ама скенерот му работит.. И сеа го уклучив за да скенирам нешто, побарав на нет програмчињата за да ги спуштам и да скенирам ама неможам да се снајдам, ако знајт некој да ми ги пратит и да ми објаснит како одеше све ќе му бидам благодарен.
Се снајдов.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Последново е цело од букви и мора да биде напишано ТОЧНО како што го гледаш. Плус во Safe mode, ама НЕ ....with networking

rundll32.exe (едно празно место) syssetup, (ова е запирка и нема празно место) SetupOobeBnk (овие овде се буква О, не нула!!) Плус внимавај на големите букви


целосно rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk

Ова ти го ресетира активирањето на 120 дена, ама после мораш да го регистрираш или инсталирај од почеток. И за секој случај, ај провери каква дата и саат ти дава долу...чисто онака
Фалаа другаар, го напишав исто со голема мала буква и директно само последниот чекор без првите и се среди :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom