Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Здраво дечки нов сум на форумот
Кај мене у школо има една бомба кој сите одат по неа незборам со неа ама на станица нешто почна да ме прашува како се викаш во кое одд си итн а потоа почна да ме вика Јован таа мислеше дека сум се викал така за изнасмеав а другиот ден одам да купам за јадење и ми вика кај си бе Јован :D јас онака ват да фак ман девојчево да не залетана во мене ? (можда сум јас заљубен аххх овој е*** пубертет :D)
Јас во основно со симпатијата на големиот одмор се мавав со смоки/соленки и си праќавме поздрави преку другари/другарки.
Закачај ја на одморите, ако ти се смешка и ти возвраќа и се свиѓаш. :D
Потоа можете после часови да отидете позади школо и да се баците :love:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво дечки нов сум на форумот
Кај мене у школо има една бомба кој сите одат по неа незборам со неа ама на станица нешто почна да ме прашува како се викаш во кое одд си итн а потоа почна да ме вика Јован таа мислеше дека сум се викал така за изнасмеав а другиот ден одам да купам за јадење и ми вика кај си бе Јован :D јас онака ват да фак ман девојчево да не залетана во мене ? (можда сум јас заљубен аххх овој е*** пубертет :D)

Идниот пат кога ќе се видите (на одмор или каде било) ако ти рече „Кај си бе Јован“ ти речи ѝ „Еве бе Јована, ти кај си?“. Ако потоа ти рече „Па не се викам Јована“ ти речи „па ни јас не се викам Јован“. А ако ти рече „Зошто ме викаш Јована?“ речи „Зашто ти ме викаш Јован, за да имаме нешто заедничко“.

Тоа би било доволно да се изнасмее за почеток (хуморот е одличен за взаемно спојување). Ако потоа ти каже како се вика, ти кажи ѝ како се викаш и повтори ѝ ги сите оние прашања што таа ти ги упатила тебе (во кое одделение учи итн).
Ако размените информации за име, задолжително пружи рака и ракувајте се - тоа е знак дека не се плашиш од близина (макар формална) и дека ако таа сака нешто повеќе ќе мора да ја испочитува таа близина. Понатаму, тоа е знак и дека не се лигавиш пред никого/никоја, туку дека стоиш на своите ставови и дека знаеш да комуницираш со кого и да е.

И види како ќе се однесува со тебе понатаму и/или ти со неа. Ако гледаш дека повеќе пати се среќаваш со неа во продавница и/или станица и/или каде било и ви оди муабетот, просто повикај ја на кафе/сокче/итн и види дали ќе прифати. Ако да, имате шанси. Ако не, немој повеќе да ја викаш и почни да се дистанцираш од неа („бомба“ што не сака да излегува со тебе на кафе не е „бомба“, барем не за тебе).


Поздрав и со лесно.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Дечки ви благодарам за советите од пред неколку дена и мислењата, денес кога се враќав од кардио утрово повторно се начекав со девојката и повторно започна да ме замара и ја расчистив работата. И објаснав со арно со убо зошто не сакам да имам ништо повеќе со неа, да не ме замара веќе и дека несакам да ја гледам ниту да се прави на будала и доаѓа во соба кај мене ниту да напнува за нешто. Едноставно и кажав дека веќе несакам ништо ама баш ништо со неа. На почетокот изгледаше како да видела дух во фацата, па малку агресивно и да ми објаснува некои глупости за на крај да си се помири. Помина релативно добро, се плашев знаејќи ја каков карактер има дека ќе направи некои скандали таму али мило ми е што не изреагира до толку.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
5.425
Идниот пат кога ќе се видите (на одмор или каде било) ако ти рече „Кај си бе Јован“ ти речи ѝ „Еве бе Јована, ти кај си?“. Ако потоа ти рече „Па не се викам Јована“ ти речи „па ни јас не се викам Јован“. А ако ти рече „Зошто ме викаш Јована?“ речи „Зашто ти ме викаш Јован, за да имаме нешто заедничко“.

Тоа би било доволно да се изнасмее за почеток (хуморот е одличен за взаемно спојување). Ако потоа ти каже како се вика, ти кажи ѝ како се викаш и повтори ѝ ги сите оние прашања што таа ти ги упатила тебе (во кое одделение учи итн).
Ако размените информации за име, задолжително пружи рака и ракувајте се - тоа е знак дека не се плашиш од близина (макар формална) и дека ако таа сака нешто повеќе ќе мора да ја испочитува таа близина. Понатаму, тоа е знак и дека не се лигавиш пред никого/никоја, туку дека стоиш на своите ставови и дека знаеш да комуницираш со кого и да е.

И види како ќе се однесува со тебе понатаму и/или ти со неа. Ако гледаш дека повеќе пати се среќаваш со неа во продавница и/или станица и/или каде било и ви оди муабетот, просто повикај ја на кафе/сокче/итн и види дали ќе прифати. Ако да, имате шанси. Ако не, немој повеќе да ја викаш и почни да се дистанцираш од неа („бомба“ што не сака да излегува со тебе на кафе не е „бомба“, барем не за тебе).


Поздрав и со лесно.
Фала многу брат баш ке пробам
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
5.425
Во понеделник ќе одиме во Лешок од школо па сигурно и таа ќе оди ќе го пробам тоа од Крусер ако не во понеделник друг ден :)
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Во понеделник ќе одиме во Лешок од школо па сигурно и таа ќе оди ќе го пробам тоа од Крусер ако не во понеделник друг ден :)

Се извинувам за off topic, али Крусер доктор! :cuc: :D
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
5.425
Ништо од планот дечки не дојде на екскурзијата за жал ај друг ден само сакав да ве информирам :unsure:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
ете се случи и тоа во мојот посран живот - ми раскина девојка која навистина ја сакав и се грижев за неа. не истрајавме ни два месеца. свесен сум дека е прекраток период, но навистина се заљубив и болеше неверојатно многу кога пред скоро 2 часа дојде и ми го рече тоа.

причините - многу сум бил pushy за секс, не можела да се поврзе со мене и периодот и бил таков кога не можела да биде со никој.

не се расправавме, никој не повиши глас. се помина мирно. се гушкавме и бакнувавме, но не во уста, ништо интимно.

солзите не можев да ги сопрам пред неа... никако... самите течеа... не ми е страм да признаам. и не ми е гајле кој и што ќе помисли. само сакам да се испразнам некаде, а не ми се збори со никого.

ја прашав да ми даде втора шанса, рече дека ни самата не знае што сака. кога ја прашав дали е дефинитивно, рече дека и тоа не знае, само знае дека сега не сака да е со никој, и дека не сакала да престанеме да зборуваме. сега сака да зборува со мене, а кога и да пробав пред тоа да зборам со неа, таа ме одбиваше, не сакаше да зборува за длабоки нешта.

а вчера се видовме прв пат после 2 недели. јас заминав од тука за да ја видам фамилијата во Македонија. Ми рече и дека не сум сакал да зборам доволно со неа преку скајп. А зборувавме баш доволно, барем според мене, а овде нема ни кого ни зошто да лажам.

не знаев дека може волку да боли. сече. мислам дека сите операции заедно не болеле толку како сега. и сеуште ме тера на плачење. знам, лигав сум, но тоа е. ја сакам. не сакам да ми биде само уште една бројка.

има ли шанси да ја вратам? навистина боли...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.822
ете се случи и тоа во мојот посран живот - ми раскина девојка која навистина ја сакав и се грижев за неа. не истрајавме ни два месеца. свесен сум дека е прекраток период, но навистина се заљубив и болеше неверојатно многу кога пред скоро 2 часа дојде и ми го рече тоа.

причините - многу сум бил pushy за секс, не можела да се поврзе со мене и периодот и бил таков кога не можела да биде со никој.

не се расправавме, никој не повиши глас. се помина мирно. се гушкавме и бакнувавме, но не во уста, ништо интимно.

солзите не можев да ги сопрам пред неа... никако... самите течеа... не ми е страм да признаам. и не ми е гајле кој и што ќе помисли. само сакам да се испразнам некаде, а не ми се збори со никого.

ја прашав да ми даде втора шанса, рече дека ни самата не знае што сака. кога ја прашав дали е дефинитивно, рече дека и тоа не знае, само знае дека сега не сака да е со никој, и дека не сакала да престанеме да зборуваме. сега сака да зборува со мене, а кога и да пробав пред тоа да зборам со неа, таа ме одбиваше, не сакаше да зборува за длабоки нешта.

а вчера се видовме прв пат после 2 недели. јас заминав од тука за да ја видам фамилијата во Македонија. Ми рече и дека не сум сакал да зборам доволно со неа преку скајп. А зборувавме баш доволно, барем според мене, а овде нема ни кого ни зошто да лажам.

не знаев дека може волку да боли. сече. мислам дека сите операции заедно не болеле толку како сега. и сеуште ме тера на плачење. знам, лигав сум, но тоа е. ја сакам. не сакам да ми биде само уште една бројка.

има ли шанси да ја вратам? навистина боли...
Кој збор од болдот не ти е јасен :) ?

За тоа дали имаш шанси би требало да имаш. Без лутење но ваквото прашање може најдобро да се одговори само преку субјективен поглед, бидејќи ти треба да ја знаеш најдобро, макар шо 2 месеци се ништо за некој саглам карактерно да го оцениш, па некогаш и кога мислиш дека си оценил ќе ти докажи дека си утнал но небитно да не бегаме од темата.
Пробај врати ја, тоа што сакала да комуницира ваљда нешто значи, или можи да значи (по претпоставка да не пополнува слободно време со тебе и да не те сожалува). По ова што кажуваш дека толку си се затраскал, а таа е крајно ладна, не е уба работа. Но луѓе сме, не можи да не сакаат секогаш оние кои ги сакаме ние.
Ако мислиш дека ти е подобро пробај врати ја, но мој совет ти е главата горе и терај напред. Сигурно некоја чека на твојата добрина и потенцијална затрасканост која ќе знае да ја вреднува и почитува.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
причините - многу сум бил pushy за секс, не можела да се поврзе со мене и периодот и бил таков кога не можела да биде со никој.
Можда е фаца што сака умрен и прогресивен пристап кон задоволствата...
Како што ти кажа членот погоре, ти го имаш најреапниот поглед на настаните.. а ние се водиме од твојот субјективен впечаток.
Си се запрашал што гледа таа во тебе? Што бара од тебе? Што доживеала со тебе?
Дали е тоа вистинското или треба да се промениш?
Ако си спремен на се, тогаш на овие елементарни прашања мора да знаеш саглам одговор.
Дај малку повеќе информации..
Разлика во години? место на живеење? Претходни врски, твој/нејзини? Бракој, разводи? Деца... итн итн
Дали има шанса да е вратиш? Не знам.
Секој има шанса да го постигни својот максимум за да ја оствари целта. Но тоа не значи и дека исходот ќе биде позитивен.
 
D

devojcence

Гостин
ne mi se svigja muabetot ne i bil periodot za nisto nemoze da se povrze, kurci palci zaebi. te vlece. mnogu jak mas si sto places ebate pickata izvini vaka morav. kazi i dobro i tolku batali ja. ako saka ona ke se vrati ako ne nisto i toa e toa. ne go kazuvam ova vo los kontekst nego naj dobronamerno. ali sepak ti si znaes sto kako. i zapamti site raboti vo zivotot se dvostrani. proveri si da ne ima drug decko i sl. i uci i raboti vo megjuvreme.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
ne mi se svigja muabetot ne i bil periodot za nisto nemoze da se povrze, kurci palci zaebi. te vlece. mnogu jak mas si sto places ebate pickata izvini vaka morav. kazi i dobro i tolku batali ja. ako saka ona ke se vrati ako ne nisto i toa e toa. ne go kazuvam ova vo los kontekst nego naj dobronamerno. ali sepak ti si znaes sto kako. i zapamti site raboti vo zivotot se dvostrani. proveri si da ne ima drug decko i sl. i uci i raboti vo megjuvreme.
Не знаев дека солзите се само за жени. Не знаев дека само на жени им е дозволено да се расплачат кога им е тешко или кога ќе се заљубат па ко гром од ведро небо ќе им каже партнерот дека е крај.
Ти благодарам што не просветли :pipi:
--- надополнето: 22 октомври 2013 во 09:46 ---
не знаев дека може волку да боли. сече. мислам дека сите операции заедно не болеле толку како сега. и сеуште ме тера на плачење. знам, лигав сум, но тоа е. ја сакам. не сакам да ми биде само уште една бројка.

има ли шанси да ја вратам? навистина боли...
Разговарајте како луѓе. Прашај ја што и недостасува во врската со тебе, зошто не може периодов да биде со тебе, што е тоа што ја мачи.Што е тоа што ја спречува да ти се отвори и да разговара со тебе? Само не ја напнувај, сигурно има добра причина чим ти кажала дека е готово. Кога ќе ги добиеш одговорите ќе процениш дали има шанса да бидете заедно.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
ете се случи и тоа во мојот посран живот - ми раскина девојка која навистина ја сакав и се грижев за неа. не истрајавме ни два месеца. свесен сум дека е прекраток период, но навистина се заљубив и болеше неверојатно многу кога пред скоро 2 часа дојде и ми го рече тоа.

причините - многу сум бил pushy за секс, не можела да се поврзе со мене и периодот и бил таков кога не можела да биде со никој.

не се расправавме, никој не повиши глас. се помина мирно. се гушкавме и бакнувавме, но не во уста, ништо интимно.

солзите не можев да ги сопрам пред неа... никако... самите течеа... не ми е страм да признаам. и не ми е гајле кој и што ќе помисли. само сакам да се испразнам некаде, а не ми се збори со никого.

ја прашав да ми даде втора шанса, рече дека ни самата не знае што сака. кога ја прашав дали е дефинитивно, рече дека и тоа не знае, само знае дека сега не сака да е со никој, и дека не сакала да престанеме да зборуваме. сега сака да зборува со мене, а кога и да пробав пред тоа да зборам со неа, таа ме одбиваше, не сакаше да зборува за длабоки нешта.

а вчера се видовме прв пат после 2 недели. јас заминав од тука за да ја видам фамилијата во Македонија. Ми рече и дека не сум сакал да зборам доволно со неа преку скајп. А зборувавме баш доволно, барем според мене, а овде нема ни кого ни зошто да лажам.

не знаев дека може волку да боли. сече. мислам дека сите операции заедно не болеле толку како сега. и сеуште ме тера на плачење. знам, лигав сум, но тоа е. ја сакам. не сакам да ми биде само уште една бројка.

има ли шанси да ја вратам? навистина боли...
Остави и малку простор за неа, нека се среди. Биди и подршка, нека види оти не ти е битен само сексот со неа. Не со зборови, туку со дела покажи и го тоа. Разговарајте за се и сешто. Дури и кога ќе добие повторна доверба и сигирност во тебе, не се залетувај одма со секс. Ако треба и одбиј ја еднаш, два пати. Ќе и кажеш ако не е спремна да има нешто повеќе со тебе од само секс, нема да вреди вашето. Најважно е да не и вршиш никаков притисок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom