За патријархот Вартоломеј МПЦ е парацрква

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
добра ти е оваа соседнава пропаганда.Супер си само напред (y)

Која црна пропаганда испран уму?

Аман со овие глупостоте со библиска Македонија, со најстарата црква, со Лидии, со курци и палци...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Која црна пропаганда испран уму?

Аман со овие глупостоте со библиска Македонија, со најстарата црква, со Лидии, со курци и палци...
Испран ум викаш :D? ахахахахахахахаахахахахахахахахахахах :D да си жив ме расположи :D ти ми постираш овде од википедија што можем да пишем дека сум ја освоил ја лично индија пред 15 години а мене ми викаш испран ум.. :D ајде ајде.. како беа оние Venish,Ariel,Bonux..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Џиповите... Вилите... Виските и жестокото... К*рвите... Прво нека ги декларираат па после ќе правиме муабети. Иако надвор од темава сево ова забраденово и заостанатово што се обидува да дели мозок во државава притоа со голема моќ и заштита од државава е за в апсаана!!!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Испан ум викаш :D? ахахахахахахахаахахахахахахахахахахах :D да си жив ме расположи :D ти ми постираш овде од википедија што можем да пишем дека сум ја освоил ја лично индија пред 15 години а мене ми викаш испран ум.. :D ајде ајде.. како беа оние Venish,Ariel,Bonux..
Значи Лидија била Македонка? Зборувала Македонски како јас и ти, и покрај тоа што била родена во денешна Турција?

Знаео дека постои огромна веројатност дека никогаш не го слушнала зборот Македонија во животот?

:)
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Значи Лидија била Македонка? Зборувала Македонски како јас и ти, и покрај тоа што била родена во денешна Турција?

Знаео дека постои огромна веројатност дека никогаш не го слушнала зборот Македонија во животот?

:)
И Сталин е роден во Грузија,живеел и умрел во Русија па не бил Русин.. што има врска тоа денеска каде што се наоѓа жити се + тогаш Македонија не била распарчена како денеска.. + и таму каде што живеела во Филипи и тоа било во Македонија + колку што знам и местото каде е родена тогаш мислам дека било Македонска колонија.

http://www.mn.mk/kultura/167-makedonkata-lidija-prvata-hristijanka-vo-evropa нешто што не е од овие грчки андарти пишувано за промена..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
И Сталин е роден во Грузија,живеел и умрел во Русија па не бил Русин.. што има врска тоа денеска каде што се наоѓа жити се.. плус местото каде е родена тогаш мислам дека било Македонска колонија.

http://www.mn.mk/kultura/167-makedonkata-lidija-prvata-hristijanka-vo-evropa нешто што не е од овие грчки андарти пишувано за промена..
Релевантен ти е изворот на информации.

:icon_lol:

Која бе црна македонска колонија? :pos:

На која Македонија била тоа колонија?

Mајко мила.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
...Од страна не гледаат ко вишок во светот
Ко роза растена на бетон ко кратенка и ко вето...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Релевантен ти е изворот на информации.

:icon_lol:

Која бе црна македонска колонија? :pos:

На која Македонија била тоа колонија?

Mајко мила.
Види Ставрогрин :) ти што си бегал од часови по историја во основно (ако си учел) јас овде немам апсолутно никаква намера да те образувам ни тебе ни било кого.Второ мојот извор е 1000 пати подобар од твојот од Википедија,во кој еднаш еден мој другар од Куманово напиша дека АРМ има 800 тенкови и стоеше толку време дур не им текна еден ден да го тргнат,а чисто информативно за тебе АРМ немаше 800 тенкови ни кога беше како Трета армиска област на ЈНА во СФРЈ Македонија (ова пример за твојот извор).И како последно,според твоето размислување,ако Македонија одма за се нешто треба да се пика како кучка во чопор за парење веројатно немаше јас и ти овде да збориме на Македонски јазик а ни Кајгана немаше да биде Македонски сајт,суштината е да БИДЕШ СВОЈ НА СВОЕТО и добро прочитај го ова болдираново,не треба никој да ја признава МПЦ што се однесува до мене не ми смета,јас знам што сум по вероисповест и знам во кого верувам,комплекси од некои што несреќно се на големи црковни фукнции и тоа исто не допира до мене а не би требало ни до МПЦ и верниците како нејзино тело :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Види Ставрогрин :) ти што си бегал од часови по историја во основно (ако си учел) јас овде немам апсолутно никаква намера да те образувам ни тебе ни било кого.Второ мојот извор е 1000 пати подобар од твојот од Википедија,во кој еднаш еден мој другар од Куманово напиша дека АРМ има 800 тенкови и стоеше толку време дур не им текна еден ден да го тргнат,а чисто информативно за тебе АРМ немаше 800 тенкови ни кога беше како Трета армиска област на ЈНА во СФРЈ Македонија (ова пример за твојот извор).И како последно,според твоето размислување,ако Македонија одма за се нешто треба да се пика како кучка во чопор за парење веројатно немаше јас и ти овде да збориме на Македонски јазик а ни Кајгана немаше да биде Македонски сајт,суштината е да БИДЕШ СВОЈ НА СВОЕТО и добро прочитај го ова болдираново,не треба никој да ја признава МПЦ што се однесува до мене не ми смета,јас знам што сум по вероисповест и знам во кого верувам,комплекси он некои што несреќно се на големи црковни фукнции и тоа исто не допира до мене а не би требало ни до МПЦ и верниците како нејзино тело :)
Се загина ти сега малку во дискусијата, ама не е важно. Важно е дека Лидија била мома Македонка, на Охридско езеро платно белела, и за Вардар навивала.

Со инка не се турва пустото...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Се загина ти сега малку во дискусијата, ама не е важно. Важно е дека Лидија била мома Македонка, на Охридско езеро платно белела, и за Вардар навивала.

Со инка не се турва пустото...
Не се загинав јас туку морав просто проширено да ти објаснам,а сега ти што немаш некои подобри тези да кажеш за било што од тоа последното што напишав,па пишуваш небулози од типот за фудбалски клуб,за платно,за езеро.. океј твое демократско право заграрантирано со уставот на државата :) фала богу не ми турил никој никогаш со инка,нема тоа едноставно :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Не се загинав јас туку морав просто проширено да ти објаснам,а сега ти што немаш некои подобри тези да кажеш за било што од тоа последното што напишав,па пишуваш небулози од типот за фудбалски клуб,за платно,за езеро.. океј твое демократско право заграрантирано со уставот на државата :) фала богу не ми турил никој никогаш со инка,нема тоа едноставно :)
А знаеш дека и Ајнштајн бил Македонец?

Така рекоа на ТВ Сонце...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
А знаеш дека и Ајнштајн бил Македонец?

Така рекоа на ТВ Сонце...
A знаеш ли дека воопшто телевизија не сум гледал не знам ни јас од кога ? п.с имам основно училиште учено,познато ти е нешто такво.. ? тешко а :) друго има нешто да ти одговорам.. ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom