Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Момак ја познавам типови кои преку ноќ станаа дел од Ренџерскиот баталјион?! Де објасни ми го тоа? Од ЗОК војници до пСО без селекција, башка бев и сведок на многу такви неправди ...!
Нема шанси единствено да се во командата на псо инаку да си во борбениот состав мораш да имаш селекција нема одстапка ни за на грујо синот.Тоа овде сте го кажеле и никаде повеќе оти некаде ќе ви се смеат за тоа.Уште еднаш за во командата на псо не треба селекција.
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Нема шанси единствено да се во командата на псо инаку да си во борбениот состав мораш да имаш селекција нема одстапка ни за на грујо синот.Тоа овде сте го кажеле и никаде повеќе оти некаде ќе ви се смеат за тоа.Уште еднаш за во командата на псо не треба селекција.
Абе ти велам знам такви типови, колеги ми беа, сведок бев на тоа, сеа ти ми солиш памет а не си ни влегол во касарна!
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Момак ја познавам типови кои преку ноќ станаа дел од Ренџерскиот баталјион?! Де објасни ми го тоа? Од ЗОК војници до пСО без селекција, башка бев и сведок на многу такви неправди ...!
Ако е така жално е.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Што ви е чудно, кога се формираше РБ се прибираа подобрите од сите единици и без селективен влегоа во единицата, првпат слушам дека за 15 000 евра се станува дел од бСН, затоа што никој не може да те вработи таму, не верувам дека постои будала кој ке даде 15 000 евра за да се мачи кога може да лега по касарните во другите единици.Во РБ се примија неколку Албанци со врски само за да се покачи процентот.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Што ви е чудно, кога се формираше РБ се прибираа подобрите од сите единици и без селективен влегоа во единицата, првпат слушам дека за 15 000 евра се станува дел од бСН, затоа што никој не може да те вработи таму, не верувам дека постои будала кој ке даде 15 000 евра за да се мачи кога може да лега по касарните во другите единици.Во РБ се примија неколку Албанци со врски само за да се покачи процентот.
Јас ви кажав дека нема шанси тоа туку така да било.Секогаш имаат проверки иако така ги примиле.2004 кога се формираше Рб во истиот момент имаше селекција на волците и на крајот тие што успеа да ја поминат ги прашуваа дали сакаат во новите ренџери или во волците.Имам пријател во ренџерите тој ми го кажуваше ова тој се одлучил за во Рб.
--- надополнето: 4 октомври 2013 во 23:05 ---
Абе ти велам знам такви типови, колеги ми беа, сведок бев на тоа, сеа ти ми солиш памет а не си ни влегол во касарна!
Е јас ако не сум влегол ти си.Касарната јане сандански во штип со заврзани очи ќе одам низ неа.Така да немој ти мене да ми солиш памет.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Мислам дека има и обратни случаи , мој другар го помина селекциониот курс , си исполни нормите и уште е во старата единица.
А да помина и на преживување.
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
238
Поени од реакции
333
D
сликата не се гледа
--- надополнето: 6 октомври 2013 во 14:28 ---
Свежа крв во МВР



Да ке се примат и уште нови 400-440 полицајци веќе е распишан конкурсот.Малце е off topic но ме интересира ваше мислење околу тое дали селекцијата е правична односно дали познавате некој кој што влегол во претходниот конкурс без партиска помош а притоа ги задоволил сите критериуми.Слушав многу на темава дека влегувале и без исполнување на условите па и без селекција.Сакав да конкурирам па затоа ме интересираше дали воопшто да се пријавувам или да не трошам време и пари па некој сакат или син на ветеран од учк да го фати моето место.
 
Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.371
D
Да ке се примат и уште нови 400-440 полицајци веќе е распишан конкурсот.Малце е off topic но ме интересира ваше мислење околу тое дали селекцијата е правична односно дали познавате некој кој што влегол во претходниот конкурс без партиска помош а притоа ги задоволил сите критериуми.Слушав многу на темава дека влегувале и без исполнување на условите па и без селекција.Сакав да конкурирам па затоа ме интересираше дали воопшто да се пријавувам или да не трошам време и пари па некој сакат или син на ветеран од учк да го фати моето место.

Конкурирај ако ги исполнуваш критериумите и ако си физички спремен,да јас знам деца на претходниот конкурс кои беа спремни физички и влегоа а имаше и дел кои не влегоа
беа разочарани но не ти е тоа гаранциа,мора да имаш врски или да го купиш местото,25%се гарантирани според рамковниот од малцинствата претежно ке бидат 90% албанци од нив и по некој од др заедници.Пријависе ако си физички спремен 1 фаза поминија и гледај барај врски да бидам реален.За жал така е реалноста све со врски,пробај надежта последна умира како што велат.
Се секавате на конкурсот што беше на воената академија пред 1 месец ако се какви неправилности имаше не беа припени по рангирање него со врски и по рамковен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom