Ливерпул - Манчестер Јунајтед - 14:40 - Недела, 1ви септември, 2013

Каков исход очекувате од натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Стариот знаеше и со втор состав да извади добар резултат, али со Мојс само топката од мрежа ќе ја вадат ништо друго.:icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.785
Поени од реакции
63.367
Стариот знаеше и со втор состав да извади добар резултат, али со Мојс само топката од мрежа ќе ја вадат ништо друго.:icon_lol:

Ливерпул ли? :D
Ке биде тврда со Гигс и Џоунс во средина...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кој кого го уби тактички во првиот дел?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.179
Поени од реакции
11.619
И сеуште не ми е јасно зошто толку се форсира Велбек кога Чичарито е новиот Солскер за Утд.o_O
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
И сеуште не ми е јасно зошто толку се форсира Велбек кога Чичарито е новиот Солскер за Утд.o_O
Дека е енглез плус инатот на Ферги.

Чичарито пред 2-3 сезони и сега која разлика е само има напреднато 10х пати.

Бтв овој биков Енрике топка не даде да помине по таа лева страна маме му еам :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И сеуште не ми е јасно зошто толку се форсира Велбек кога Чичарито е новиот Солскер за Утд.o_O
Zasto Welbeck znae da se vrati do sredina i da povlece nanapred, odzeme topka, Chicha e tipicen gol igrac no nema snaga, trebaat i dvajcata no za razlicni protivnici.

Ajde da tepame tuka pa da ispadneme narednata utakmica, me nervira kupov neopislivo.


p. s. Gnabry detisteto od Arsenal go izshiba Popov, u slucaj da se diskutira za kvalitetite na Popov za u reprezentacija, demek igral u PL neso a u
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.179
Поени од реакции
11.619
Затоа што Велбек е новиот Јорк.
Ја па помислив дека е новиот Весли Браун,пошто далеку е од голгетер од типот на Јорк/Кол.
--- надополнето: 25 септември 2013 во 22:18 ---
Zasto Welbeck znae da se vrati do sredina i da povlece nanapred, odzeme topka, Chicha e tipicen gol igrac no nema snaga, trebaat i dvajcata no za razlicni protivnici.

Ajde da tepame tuka pa da ispadneme narednata utakmica, me nervira kupov neopislivo.


p. s. Gnabry detisteto od Arsenal go izshiba Popov, u slucaj da se diskutira za kvalitetite na Popov za u reprezentacija, demek igral u PL neso a u
Аха тогаш точно е дека е новиот Вес Браун:icon_mrgr:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Честитки за победата. Супер фудбал се играше, со силно темпо и многу шанси, и една грешка од Енрике го одлучи натпреварот кој можеше да замине во двата правци. Руни изигра феноменално, а и Еванс и Смолинг се за пофалба во Јунајтед. Цел натппревар во глобала беше многу интересен, без сецкање на игра, отворено од двете страни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom