Гејминг војна

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Конзолата-поефтина, подолг период трае, појака конфигурација, ја играш на ТВ и ред други работи.
ПЦ-поскап, пократок период трае, конфигурација слична(да речеме) како конзолата и играш на монитор. Ок. Можеш и на тв, но ако имаш во собата, ако не како? Ќе го влечкаш пц-то нонстоп наваму-натаму?
Сварно незнам што сакаш да докажеш со тоа...

И на тебе ќе ти кажам. Да не ти беше смешен постот, ќе беше жалосен.

Како прво НИЕДНА КОНЗОЛА НЕМА ПОЈАКА КОНФИГУРАЦИЈА од соодветен ПЦ.

Како второ што ти значи ова бе дечко?
Ок. Можеш и на тв, но ако имаш во собата, ако не како?
Tи на конзолата ти даваат ли и ТВ кога ја купуваш? Ако немаш ТВ на што ќе играш со таа твоја смешна конзола? Мислам, смешен си, поглуп пост нема на цела тема.

Имам гејминг лаптоп со i7. Многу полесно го сврзувам со ТВ него било која конзола... И?
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
И на тебе ќе ти кажам. Да не ти беше смешен постот, ќе беше жалосен.

Како прво НИЕДНА КОНЗОЛА НЕМА ПОЈАКА КОНФИГУРАЦИЈА од соодветен ПЦ.

Како второ што ти значи ова бе дечко?


Tи на конзолата ти даваат ли и ТВ кога ја купуваш? Ако немаш ТВ на што ќе играш со таа твоја смешна конзола? Мислам, смешен си, поглуп пост нема на цела тема.

Имам гејминг лаптоп со i7. Многу полесно го сврзувам со ТВ него било која конзола... И?
на wii u не ти треба телевизор и има подобри игри од пц
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
:pos:

Не ти реплицирам, доволно знам колку ти сече на оваа тема, па и на сите други
ок ова беше како реторички на пример кога ке кажеш за некоја кола дека не ја бива и викап фико е бољи од ова да тибам, ама ок може ограничен си малце не свакаш

иначе сакав да кажам џабе е све кога срање избор игри има пц
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
ок ова беше како реторички на пример кога ке кажеш за некоја кола дека не ја бива и викап фико е бољи од ова да тибам, ама ок може ограничен си малце не свакаш

сакав да кажам џабе е све кога срање избор игри има пц

Ти ако знаеш што е реторика и ако знаеш што уствари ти беше поентата со Wii U...

Пријателе, ти си ограничениот на темата, па и на форумот

едит - Уствари не, јас сум. Се расправам со фаца како тебе, не вредиш ни да те цитирам со една запирка
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Ти ако знаеш што е реторика и ако знаеш што уствари ти беше поентата со Wii U...

Пријателе, ти си ограничениот на темата, па и на форумот

едит - Уствари не, јас сум. Се расправам со фаца како тебе, не вредиш ни да те цитирам со една запирка
ти си ограничен ај ке идам да поиграм гта 5 ти почекај
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Ти ако знаеш што е реторика и ако знаеш што уствари ти беше поентата со Wii U...

Пријателе, ти си ограничениот на темата, па и на форумот

едит - Уствари не, јас сум. Се расправам со фаца како тебе, не вредиш ни да те цитирам со една запирка
i sto ako ima pojaka konfiguracija pc koga igrite seckaat? a na konzolata leta se mazno bez lagovi i sranja i igras kako covek na raat bez da se zamaras dali ti treba vise ram, podobra grafika ili pobrz procesor
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
i eve ti edna statistika.

Battlefield 3 X360 2011 Shooter 7.03 milion
Battlefield 3 PS3 2011 Shooter 6.60 milion
Battlefield 3 PC 2011 Shooter 2.47 milion

Izgleda najslabo se prodavala za PC....Pa pickesi materine graficka od 400eur ne moze da si pruzi sekoj :D ....Nie sto igrame na konzoli sme siromasni dirty console peasants. Ne mozeme da se nosime so Glorious Master Race..
Zatoa?
Ke si igrame Grand Theft Auto V :cool:
Na PC kakva e koga ke ja optegnis na 1920X1080? Auuuu zaboraviv JA NEMA za PC!:pos:
Igrajte si Total War II jebiga
Овие статистике се многу неточни затоа што за РС не се рачунаат игрите продадени преку дигитална дистрибуција (конкретно за Battlefield 3 - преку Origin). А многу повеќе луѓе купуваат на тој начин, преку Steam, Origin или од некој од сајтовите. Така да ти нема поента постов.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
i sto ako ima pojaka konfiguracija pc koga igrite seckaat? a na konzolata leta se mazno bez lagovi i sranja i igras kako covek na raat bez da se zamaras dali ti treba vise ram, podobra grafika ili pobrz procesor
Добро бе, компјутериве сега се со 32 GB рам кој рам ке ти фали имаш више 4-6-8 јадрени процесори, кој може да се оверклокува и да добиеш страшни перформанси што ке им парира на идните игри...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Добро бе, компјутериве сега се со 32 GB рам кој рам ке ти фали имаш више 4-6-8 јадрени процесори, кој може да се оверклокува и да добиеш страшни перформанси што ке им парира на идните игри...
А иксбоксот од пред 7 години ги тера истите игри.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
И на тебе ќе ти кажам. Да не ти беше смешен постот, ќе беше жалосен.

Како прво НИЕДНА КОНЗОЛА НЕМА ПОЈАКА КОНФИГУРАЦИЈА од соодветен ПЦ.

Како второ што ти значи ова бе дечко?


Tи на конзолата ти даваат ли и ТВ кога ја купуваш? Ако немаш ТВ на што ќе играш со таа твоја смешна конзола? Мислам, смешен си, поглуп пост нема на цела тема.

Имам гејминг лаптоп со i7. Многу полесно го сврзувам со ТВ него било која конзола... И?
Многу навреди во еден пост, малку аргументи.
И што дека имаш гејминг лат топ бе пиле? Што менува тој и7 процесор ако имаш срање графичка? И на крај колку пари го плати? Можда за 22000 ти дадоја Alienware? :facepalm:
Јас незнам зошто воопшто ти реплицирам тебе, и на други како тебе (2-3ца сте).
Не можиш да размислиш до толку низок степен што е по рационално и исплатливо, а тука гледам делиш памет кај ќе стигнеш, успат навредуваш секого.
Знаеш.. многу е лошо кога незнаеш колку незнаеш. Ама изгледа незнаеш.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
А што е поентата со оверклок да ја играш, кога на конзолата не ти треба ништо, палиш и возиш. Или побитно е да се пофалиме каков пц имаме како децата од градинка?
Многу просто-конзола од 22000 + пц од 12000(колку за работа и интернет)= 550 евра. Во наредните 6-7 год не се замараш буквално за ништо.
Од друга страна со твојава логика 1000 еура за пц што можеби нема да трае ни 5 год.
Стави и парите за секоја игра што ќе треба да ја купиш оригинал за да ја играш, а една игра за конзолите чини минимум 45-50 евра и направи математика пута 7 години. Така ќе видиш што повеќе се исплати, дали конзола или пц.

22.000 конзола + да речеме годишно дека купуваш по 5 игри 5*50=250 евра. 22.000 + 250 евра стави ги 15.000 денари. На 7 години ти доаѓа 22.000 + 105.000 денари = 127.000 денари... Преку 2000 евра!! Со тие пари на секои 3 години да менуваш компјутер ќе ти излезе поефтино. Со 600-700 евра имаш компјутер кој ќе ги тера сите игри во наредните 2-3 години. Па сега ти види што повеќе се исплати. А многу ми е интересно што многумина од членовите тука никогаш во животот не фатиле конзола во рака ама битно се прават дека се знаат.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Многу навреди во еден пост, малку аргументи.
И што дека имаш гејминг лат топ бе пиле? Што менува тој и7 процесор ако имаш срање графичка? И на крај колку пари го плати? Можда за 22000 ти дадоја Alienware? :facepalm:
Јас незнам зошто воопшто ти реплицирам тебе, и на други како тебе (2-3ца сте).
Не можиш да размислиш до толку низок степен што е по рационално и исплатливо, а тука гледам делиш памет кај ќе стигнеш, успат навредуваш секого.
Знаеш.. многу е лошо кога незнаеш колку незнаеш. Ама изгледа незнаеш.

Не бе, ти знаеш... За ПЦ требало ТВ да имаш со собата ако сакаш да гејмаш на поголем екран, а за конзола не требало :pos:
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Добро бе, компјутериве сега се со 32 GB рам кој рам ке ти фали имаш више 4-6-8 јадрени процесори, кој може да се оверклокува и да добиеш страшни перформанси што ке им парира на идните игри...
заборави да напоменеш дека со оверклокување исто така го намалуваш животниот век на процесорот
--- надополнето: 17 септември 2013 во 18:35 ---
Стави и парите за секоја игра што ќе треба да ја купиш оригинал за да ја играш, а една игра за конзолите чини минимум 45-50 евра и направи математика пута 7 години. Така ќе видиш што повеќе се исплати, дали конзола или пц.

22.000 конзола + да речеме годишно дека купуваш по 5 игри 5*50=250 евра. 22.000 + 250 евра стави ги 15.000 денари. На 7 години ти доаѓа 22.000 + 105.000 денари = 127.000 денари... Преку 2000 евра!! Со тие пари на секои 3 години да менуваш компјутер ќе ти излезе поефтино. Со 600-700 евра имаш компјутер кој ќе ги тера сите игри во наредните 2-3 години. Па сега ти види што повеќе се исплати. А многу ми е интересно што многумина од членовите тука никогаш во животот не фатиле конзола во рака ама битно се прават дека се знаат.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
а за комјутер игри не треба да купуваш гратис ти ги даваат оригинал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom