Пушачи... Unite yourself!

Дали пушите??

  • Да

    Гласови: 106 37,2%
  • Не

    Гласови: 179 62,8%

  • Вкупно гласачи
    285
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Алооооооо ..престанете да постирате дека не сте пушачи или слично .. тоа не не интересира ... темата е Пушачи...Unite yourself!!!!!!!! ..или имате проблеми со видот ..
Meне поентата ми беше да му кажам дека анкетата му е заебана :)
За да не испадне ептен офтопик (како овој) пишав дека не пушам.. :)
 
Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
Абе можда сум мал да зборувам за ова, ама меѓу првите одлуки во животот ми е дека никогаш нема да запалам цигара. Така и ќе биде. :wink:
Баш дека си мал. Има време за се. Чекај. Никогаш е мн тежок збор. Имај си го тоа на ум:)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.599
Поени од реакции
48.439
Овде е ваљда прикладно да споделам дека после 10 години се врати Лаки Страјк во Македонија. Вчера купив една кутија и ми се поткрена од среќа, се вратив во раниот пубертет и ми се вратија сцените уште кога се криев дома дека пушам. :D

Иначе коштаат 80 денари па ќе треба да носам некој ребаланс на буџетот.
 
D

dystopian

Гостин
Овде е ваљда прикладно да споделам дека после 10 години се врати Лаки Страјк во Македонија. Вчера купив една кутија и ми се поткрена од среќа, се вратив во раниот пубертет и ми се вратија сцените уште кога се криев дома дека пушам. :D

Иначе коштаат 80 денари па ќе треба да носам некој ребаланс на буџетот.
Јас летово купив две штеки (ме ошурија) од дјути фри шоп, и денес купив кутија Лаки Страјк од продавница, дефинитивно овдешните се тапа во споредба со тие од странство. Најверојатно ќе си останам на Винстон плави...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дали кај нас во Македонија легално е да се пуши електронска цигара во затворен простор ? Пример внатре во кафич ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дали кај нас во Македонија легално е да се пуши електронска цигара во затворен простор ? Пример внатре во кафич ?
da
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Овде е ваљда прикладно да споделам дека после 10 години се врати Лаки Страјк во Македонија. Вчера купив една кутија и ми се поткрена од среќа, се вратив во раниот пубертет и ми се вратија сцените уште кога се криев дома дека пушам. :D

Иначе коштаат 80 денари па ќе треба да носам некој ребаланс на буџетот.
Сакаш да каеш у трафика има Лаки, или на битпазар ?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Pusham ko turchin.... Winston Blue American Flavor ...imam malku beli drobovi vo chadot...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Пушам ко Турчин ... :D
... но сепак за цигари не ми се фрлаат повеќе од 50ина денари на ден, пушам некои 8-9 години наназад !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom