Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Е сега реков ќе го шашардисам.
мене ме интересира овој детаљ, уствари ме интересираат 10 минути пред и 10 минути после шашардисувањето.
Исто така ме интересира кои му биле: омилени работи, кај бил на одмор и така натака.
И дали може да добиеме некои слики од догаѓај?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
DaFuq?Некој или се изнагледал филмови или има многу голема бујна фантазија...Ова би било добра приказна за некој тинејџ филм...Еве како би одело:Роденден,добива компјутер се приклучува на интернет се запознава со популарното момче од соседниот клас.Мегутоа тој не ја приметува....и натаму знаеме што се случува...Ми наликува на еден филм само не се секавам кој беше.
Добро си кажа на почеток девојко.Не си поминувала многу време на интернет.Требало да остане така.Продолжи си со стариот живот,тоа ке ти биде најдобра опција.Ако продолжиш вака ке забегаш па потоа ни психолог нема да те извади...Ако е сето тоа вистина што го напиша си ја добила одмаздата,си го добила тоа што го сакаш и бидејки не си задоволена по некое чудо си се заљубила во неговиот другар? :eek:
Го молам Бога компјутерот да и се расипе за да не има трајни последици.
Доколку е лага,честитам.Можеш да се пробаш во режисерските води.Секој би ти завидувал на приказните.
Девојче,знаат твоите што правиш на интернет?


Коа другарите го тераа да лапа една одвратна за кладба а он ќе се заљуби у неа?

Гарант :))
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
Луѓе бе разберете имав силна желба да дознаам кој е и да го запознаам, после и нервозна бев многу и сакав да му вратам а и изгубив интерес за него како што повеќе го гледав. И сега што да правам кога во цела таа збрка се заљубив во другар му? Одев со план да го заведам него, заведувајќи го, јас бев заведена од другар му.
Ете се каам згрешив, сите грешиме некогаш. Што да правам сега? Со првиот завршена работа ама ме јаде грижа на совест, со вториот што да правам?...
Мувај го.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Луѓе бе разберете имав силна желба да дознаам кој е и да го запознаам, после и нервозна бев многу и сакав да му вратам а и изгубив интерес за него како што повеќе го гледав. И сега што да правам кога во цела таа збрка се заљубив во другар му? Одев со план да го заведам него, заведувајќи го, јас бев заведена од другар му.
Ете се каам згрешив, сите грешиме некогаш. Што да правам сега? Со првиот завршена работа ама ме јаде грижа на совест, со вториот што да правам?...
Си имала силна желба да му се одмаздиш,ама одмаздата не те исполна туку ти ја скисли душата,не знам сега шо бараш оправдуванје по форуми?
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh

Мислиш ако си свршил на нејзината вагина ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh

Како бе да забремени без да и влезе?
Ај стави си го прстот на глава и размисли како тоа би било можно.
Па и ххх ставил на крај. :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
6.781
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
е ова е веќе проблем - мислиш на скината или скината ама сошиена,дај изјасни се во мисла ме кладе hhh
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh
--- надополнето: 15 септември 2013 во 20:22 ---
Dali mozhe da se zabremeni ako devojkata ne e skinata ? hhh

Ако се случил анален секс, девојката нема да биде „скината“, во смисла дека хименот ќе ѝ остане. Ако аналниот секс предизвика ејакулација од страна на мажот, тоа значи дека тој ќе го предаде своето семе на (во) жената. Ако дел од тоа семе од анусот потоа излезе (нема што да го држи таму) и допатува до вагината и влезе внатре (поради начинот на којшто жената е позиционирана, на пример), теоретски е можно да ѝ навлезе во вагината и да ја забремени. За тоа да се случи, жената би морала да биде во фаза на овулација и да е максимално прилагодена за забременување, зашто инаку би требало „целата“ сперма да ѝ излезе од анусот и да ѝ навлезе во вагинатана овој начин (т.е. девојката да остане „нескината“), што вообичаено не се случува.

Значи, можно е, но не многу веројатно. За да се спречи забременување во секој случај, треба да се користи кондом.

Со лесно.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
8
Сакам да умрам!!! Го сакам премногу само на него мислам и многу ме боли што тој е толку ладен спрема мене. Вика дека му се свиѓам а не го покажува тоа, премногу ладно се однесува. Кога ќе го прашам вика дека јас сум таа што е ладна и незаинтересирана. Срамежлив е, тешко се отвара, не покажува емоции. Јас не сум му признала дека сум заљубена во него. Сум му рекла директно ако не ти се свиѓам кажи ама тој вика погрешно го разбирам, дека му се свиѓам. Ама не го покажува тоа, многу е ладен и далечен. Ме мачи веќе 7 месеци. Саботата последно се видовме, беше пресреќен што сме заедно а сега два дена ме игнорира. Секогаш прави вака многу сум збунета. Многу ме боли неговото однесување. Што да правам???
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.822
Сакам да умрам!!! Го сакам премногу само на него мислам и многу ме боли што тој е толку ладен спрема мене. Вика дека му се свиѓам а не го покажува тоа, премногу ладно се однесува. Кога ќе го прашам вика дека јас сум таа што е ладна и незаинтересирана. Срамежлив е, тешко се отвара, не покажува емоции. Јас не сум му признала дека сум заљубена во него. Сум му рекла директно ако не ти се свиѓам кажи ама тој вика погрешно го разбирам, дека му се свиѓам. Ама не го покажува тоа, многу е ладен и далечен. Ме мачи веќе 7 месеци. Саботата последно се видовме, беше пресреќен што сме заедно а сега два дена ме игнорира. Секогаш прави вака многу сум збунета. Многу ме боли неговото однесување. Што да правам???

Сакаш да умриш за дечко? Булшит Лана, фаКИНГ Булшит!!!
Па вие имате ли мозок или немате бре? Некни младо чоече 29 години од домашни нервози испушти душа како резултат на ширење и стеснување артерија, вие овде лелекате за дечковци и тинејџерски љубовишта!

Ти кажал дека му се допаѓаш, бил ладен. Па нека е ладен, не е љубовта како во Твајлајт да ти симнува ѕвезди, да ти кука плачипичкарски како ти си неговата принцеза која ја сака најНогу на светот и дека мртов коњ на рамена ќе носи само за тебе од Стамбол до Скопје. Срамежлив, тешко се отвора, таков е, карактер е, или не е ?! За до дознајш дали е остави времето да ти го донеси одговорот. Ако не му си се допаѓала сигурно ќе те баталел досега. Ако те мачел 7 месеци, ќе се омачеше досега.

Ако те боли однесувањето прај муабет, признај му дека го сакаш, издрпај го, скарај му се и така натаму.

Што да правиш? Порасни и аман не умирај!
 
L

lady fairy

Гостин
Сакам да умрам!!! Го сакам премногу само на него мислам и многу ме боли што тој е толку ладен спрема мене. Вика дека му се свиѓам а не го покажува тоа, премногу ладно се однесува. Кога ќе го прашам вика дека јас сум таа што е ладна и незаинтересирана. Срамежлив е, тешко се отвара, не покажува емоции. Јас не сум му признала дека сум заљубена во него. Сум му рекла директно ако не ти се свиѓам кажи ама тој вика погрешно го разбирам, дека му се свиѓам. Ама не го покажува тоа, многу е ладен и далечен. Ме мачи веќе 7 месеци. Саботата последно се видовме, беше пресреќен што сме заедно а сега два дена ме игнорира. Секогаш прави вака многу сум збунета. Многу ме боли неговото однесување. Што да правам???

Те лаже. Не сака ништо со тебе.
Без разлика колку и да е срамежливо едно момче, ако стварно му се допаѓаш нема да се однесува вака спрема тебе, особено не 7 месеци. Имало време до сега да се опушти.
Те чува како некоја резерва.Не се лажи.
Престани да го комуницираш, да му се прткаш пред очи, да го бараш.
Продолжи си со животот.
Не го сакаш, само така си мислиш, не се мачи.
 
B

babsyy

Гостин
Сакам да умрам!!! Го сакам премногу само на него мислам и многу ме боли што тој е толку ладен спрема мене. Вика дека му се свиѓам а не го покажува тоа, премногу ладно се однесува. Кога ќе го прашам вика дека јас сум таа што е ладна и незаинтересирана. Срамежлив е, тешко се отвара, не покажува емоции. Јас не сум му признала дека сум заљубена во него. Сум му рекла директно ако не ти се свиѓам кажи ама тој вика погрешно го разбирам, дека му се свиѓам. Ама не го покажува тоа, многу е ладен и далечен. Ме мачи веќе 7 месеци. Саботата последно се видовме, беше пресреќен што сме заедно а сега два дена ме игнорира. Секогаш прави вака многу сум збунета. Многу ме боли неговото однесување. Што да правам???

Добро бе девојче, има различни карактери. Не покажува секој љубов со срциња, мечиња.
Битното е дали тебе ти одговара тоа како карактер. Ако мислиш дека ќе можеш да се адаптираш - продолжи.
Ако не, смувај си некој што ти се свиѓа, искачај со другарки, и ќе заборавиш. Какво може да биде ова умирање и депримирање за "љубов" на тие години, не заебавај!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Сакам да умрам!!! Го сакам премногу само на него мислам и многу ме боли што тој е толку ладен спрема мене. Вика дека му се свиѓам а не го покажува тоа, премногу ладно се однесува. Кога ќе го прашам вика дека јас сум таа што е ладна и незаинтересирана. Срамежлив е, тешко се отвара, не покажува емоции. Јас не сум му признала дека сум заљубена во него. Сум му рекла директно ако не ти се свиѓам кажи ама тој вика погрешно го разбирам, дека му се свиѓам. Ама не го покажува тоа, многу е ладен и далечен. Ме мачи веќе 7 месеци. Саботата последно се видовме, беше пресреќен што сме заедно а сега два дена ме игнорира. Секогаш прави вака многу сум збунета. Многу ме боли неговото однесување. Што да правам???

Имаше една пред некое време што викаше дека дечкото бил премногу срамежлив и ништо не сакал да направи.
Аман бе, аман! Јас не знам на какви машки вие паѓате, али некое мочко мене 7 месеци да ми игра топло - ладно, да се правда дека е срамежлив и 100 филма да ми сврти, као демек ми се допаѓаш, али не знам, ова, она, прво сама ќе се ошамарам за да се свестам.
Значи или му се допаѓаш и преминувате на што и да си сакате или чао пријатно.

Бил ладен. На дечко што му се допаѓаш стварно нема да биде ладен.
И нема да биде срамежлив.
Или глуми нешто, или едноставно не те сака.

Во секој случај, за твое добро - Батали го!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom