Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
,,Вампирот‘‘-припадник на ЕБИ Лавови Прегледај го приврзокот 72157
Друже ај те молам не ставај слики од овие криминалци - полицајци.
--- надополнето: 10 септември 2013 во 23:50 ---
Што стана со М-21 у АРМ
и дали вака накитени имаше кај нас или само основна верзија.
Има ли воопшто слика сои СОВА нокниот нишан.
Брат на 17 август прашав еден од ренџерите наш си македонец човекот стоеше таму каде беше и драгунов.Го прашав за пушката што се случи со неа дали уште ја употребуваат.Прво неможеше да се сети па му помогнав му кажав дека на 8 септември на парадата тие ренџерите ја носеа и се сети.Ми кажа дека ја користат ама не како формално оружје туку како специјално што значи само за во акција.Ги имааше сите справи што ги има и тука за ноќниот нишан не сум сигурен ќе го прашам чичко ми у есн и ќе ти кажам.
--- надополнето: 11 септември 2013 во 00:05 ---
Најпрво треба да имаш 2 годишно искуство како полицаец,потоа поднесуваш молба за преместување во ЕСЗ или ЕБР.По поднесувањето на молбата подлежен си на физичка претселективна проверка(склекови,стомачни,згибови,трчање).Доколку ги исполниш нормите заминуваш на селекција.Во однос на годините мислам дека треба да си постар од 21 а да не надминеш 25.
--- надополнето: 9 септември 2013 во 23:45 ---


Ако згрешив негде слободно корегирајте но мислам дека е вака.
Брат имаш малку грешки да ги корегираме молба за преместување за во специјалци нема како што е во арм така е и во мвр се распишува конкурс ама тоа само внатре се знае зошто само за нив е и дозволено.За физичката и психичката проверка си точен е сега за есз постои селекција за ебр нема кај нив одма обука.Тука е една од ногуте разлики кај есз и ебр.И селекцијата на есз за разлика од есн е шала трае околу недела време и не те измачуваат и малтретираат како кај есн.Инаку треба да си постар да од 21 а до 30 не до 25.У мвр е дозволено поголема горна граница за 1 година за разлика од арм.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Што стана со М-21 у АРМ
и дали вака накитени имаше кај нас или само основна верзија.
Има ли воопшто слика сои СОВА нокниот нишан.
Уште се во пСО само се во резерва заедно со Г3, М-70 и неколку други пушки кои се во мал број.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Друже ај те молам не ставај слики од овие криминалци - полицајци.

Гиго што збориш и ти сега ? Се нервирам вака.

Што криминалец ? Еве го вампир 2001ва , и после тоа- срце и муда кога највеќе требало.. Кога требало бил таму каде што многумина за да не одат, сами си КРШЕЛЕ РАЦЕ и НОЗЕ за да земат боледување, да не ги пратат на терен.



--- надополнето: 11 септември 2013 во 01:16 ---
Уште се во пСО само се во резерва заедно со Г3, М-70 и неколку други пушки кои се во мал број.

M-70 во мал број ???
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
238
Поени од реакции
333
Гиго што збориш и ти сега ? Се нервирам вака.

Што криминалец ? Еве го вампир 2001ва , и после тоа- срце и муда кога највеќе требало.. Кога требало бил таму каде што многумина за да не одат, сами си КРШЕЛЕ РАЦЕ и НОЗЕ за да земат боледување, да не ги пратат на терен.



--- надополнето: 11 септември 2013 во 01:16 ---
И јас слушнав пофални зборови за човеков.За време на конфликтот 2001 бил припадник на ЕСЗ а по формирањето на Лавовите се приклучил таму.Сега колку што гледам по 2ва слика би требало во ЕБР да е.Дали е криминалец или не- тоа незнам.


M-70 во мал број ???
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
@ Macedonian Power
Спомна други пушки освен М-70 во мал број.
Имаше легенда дека на Еребино нашле Г-36 во очајна сосотојба во некој ров наводно Бундесверот при повлекување ја оставиле.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Popatno karakteristichen shlem.
Gi imash policijata mislam deka e titaniumski ( germansko ili rusko proizvodstvi) nekooj od niv imaa i vizir koj go pokriva liceto.
Ova beshe standardna oprema na JNA antiteroristichkite timovi kako i Sojuznoto MVR.
 
Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.371
,,Вампирот‘‘-припадник на ЕБИ Лавови Прегледај го приврзокот 72157
Обука на Лавовите со британските САС,ноември 2001 година каде мораше да се извади амблемот на Лавовите поради нивно уфрлување на антитерористичката обука организирана од британските специјалци.Воено полициски операции во рурална средина Вампирот од Аеродром
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
238
Поени од реакции
333
Обука на Лавовите со британските САС,ноември 2001 година каде мораше да се извади амблемот на Лавовите поради нивно уфрлување на антитерористичката обука организирана од британските специјалци.Воено полициски операции во рурална средина Вампирот од Аеродром
Дали може да се најде видео материјал од обуката или некоја слика повеќе?
--- надополнето: 11 септември 2013 во 17:42 ---
Обука на Лавовите со британските САС,ноември 2001 година каде мораше да се извади амблемот на Лавовите поради нивно уфрлување на антитерористичката обука организирана од британските специјалци.Воено полициски операции во рурална средина Вампирот од Аеродром
Дали може да се најде видео материјал од обуката или некоја слика повеќе?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Дали може да се најде видео материјал од обуката или некоја слика повеќе?
--- надополнето: 11 септември 2013 во 17:42 ---

Дали може да се најде видео материјал од обуката или некоја слика повеќе?
имаше на јутјуб.
Кој да го најде а во тоа време се збореше ако не се повлечат сомнителните момци нема соработка.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
kade e sega ovoj goran stojkov

Мислам дека овој е моментално Инспектор во МВР!
Инаку еден е од бившите припадници на ЕСЗ Тигар во коалиција беше со партијата на Ангелов па имаа некое недоразбирање па педерски се приклучи кон ВМРО.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Мислам дека овој е моментално Инспектор во МВР!
Инаку еден е од бившите припадници на ЕСЗ Тигар во коалиција беше со партијата на Ангелов па имаа некое недоразбирање па педерски се приклучи кон ВМРО.
Стојков никогаш не беше во есз туку во еби лавови.воедно и нив командант
--- надополнето: 11 септември 2013 во 21:00 ---
Гиго што збориш и ти сега ? Се нервирам вака.

Што криминалец ? Еве го вампир 2001ва , и после тоа- срце и муда кога највеќе требало.. Кога требало бил таму каде што многумина за да не одат, сами си КРШЕЛЕ РАЦЕ и НОЗЕ за да земат боледување, да не ги пратат на терен.



--- надополнето: 11 септември 2013 во 01:16 ---



M-70 во мал број ???
Братче ако бил у есз признавам за типот не знам многу ама ако бил само во лавовите и после во ебр за мене ќе си остане криминалец.Пошо лавовите беа криминалци.И ништо не направие за џабе ги создадоа кога не се ни вклучија во акција само обезбедуваа села и седеа на пунктови тоа и на мене да ми го речеш да зимам плата и јас ќе го работам.
 

• Војник •

БОРБА ТЕ ЧЕКА!
Член од
6 април 2011
Мислења
457
Поени од реакции
1.256
Стојков никогаш не беше во есз туку во еби лавови.воедно и нив командант
--- надополнето: 11 септември 2013 во 21:00 ---

Братче ако бил у есз признавам за типот не знам многу ама ако бил само во лавовите и после во ебр за мене ќе си остане криминалец.Пошо лавовите беа криминалци.И ништо не направие за џабе ги создадоа кога не се ни вклучија во акција само обезбедуваа села и седеа на пунктови тоа и на мене да ми го речеш да зимам плата и јас ќе го работам.
Како можеш така лесно да кажеш дека сите се криминалци и дека ништо не направија? Баш ме интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom