Уапсен е актерот Кили

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Сета среќа, Кили е најголемиот криминалец и проблем во државава.

Исто вака бе и тие од Смилковско ги пофаќаа, нели? Или во друг универзум беше тоа o_O

Само да... Кили последно време беше малку погласен од вообичајно. Па...

Исто и јас ова помислив дека е причината. Имаш нешто линкови од изјавите?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Се додека е за домашна употреба мислам дека нема право да го апсат. Шо се 80 стебла тоа Кили го пуши за 6 месеци сам, а ако подели и на другачињата месец дена.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
ваљда е вистина. Aj houp so.

Една од ретките работи што ми се свиѓаат во земјава во која живеам се првите знаци искри на пресметка со џанкераната.

Џанкераната ти е најмал проблем, треба прво да се апсат шмркаторите во Влада што се или пак дилерите од Чаир...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Џанкераната ти е најмал проблем, треба прво да се апсат шмркаторите во Влада што се или пак дилерите од Чаир...
Не ми е најмал проблем. Скоро најголем (ми) е.
Шмркаторите во влада има за што друго да се клетат не за шмркањето, а дилерите сами по себе можат да шиткаат на стада овци.

Фаци ко оваа го направија џанк имиџот kewl.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не ми е најмал проблем. Скоро најголем (ми) е.
Шмркаторите во влада има за што друго да се клетат не за шмркањето, а дилерите сами по себе можат да шиткаат на стада овци.

Фаци ко оваа го направија џанк имиџот kewl.

Јаки приоритети, мора да признаам. Прво кинење на дечурлана кои сакаат да се „кул“ па после вистинските криминалци. Али ај нејсе, секој со своето.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Јаки приоритети, мора да признаам. Прво кинење на дечурлана кои сакаат да се „кул“ па после вистинските криминалци. Али ај нејсе, секој со своето.
Хах, кај го напишав то бе побратиме?
И кај напишав дека „прво овие, после тие“?
Зошто ми вадиш муабети (од контекст)

Ако се сеќавам добро, погоре напишав дека државата почна да се пресметува со џанкераната во Македонија. Клучни зборови: почна, пресметка, џанкерана

Никаде не спомнав приоритети, редови, критериуми.

Но, шо викаш, ali aj nejse
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста иако не се работи во државава приоритетно кога станува збор за криминалот.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста иако не се работи во државава приоритетно кога станува збор за криминалот.

Ја те видов прошлата сабота у City Moll , слушаше музика на слушалки и играше лево десно , не изгледаше на човек.Треба да се тргнат такви како тебе од јавноста.
 
G

Geezer

Гостин
Хах, кај го напишав то бе побратиме?
И кај напишав дека „прво овие, после тие“?
Зошто ми вадиш муабети (од контекст)

Ако се сеќавам добро, погоре напишав дека државата почна да се пресметува со џанкераната во Македонија. Клучни зборови: почна, пресметка, џанкерана

Никаде не спомнав приоритети, редови, критериуми.

Но, шо викаш, ali aj nejse


Maлкоме, тоа е во ред. Нека се пресметува. Ама не селективно. Затоа што во Чаир, Тетово и Гостивар, одгледуваат марихуана на тераса, во двор и никој не смее ништо да им рече.
Селективноста не е добра сама по себе и создава фрустрации...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom