Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Според мене има другарство... јас имам многу блиски другарки
само што ми се случи да засакам блиска другарка, а не се осмелувам да и кажам... :toe:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Дивне беееееееееееее....шо им е на луѓево??

Ај, еве вака, машко сум па ќе зборувам од машки аспект, ама ју'л гет ит.

Машко (јас) и девојче (ти..да ти што читаш).

Биди ми другарка. Дојди вечерва кај мене сам сум и не ми се седи сам. Ќе гледаме филмови, pillow fight and shit. Облечи некоја убава долна облека, дека топло е, глупо по пижами да спиеме. Еден кревет имам само, мора да го делиме.

Со машко, никогаш не ми пречи да делам кревет, да спијам по боксерки, да си го чешам коа ќе станам, па макар и излегол малце низ дупчето на боксерките. Ќе си коментираме нешто во стилот види го малиов, сакал да те боцне дур спиевме, цигара кафе, и ќе си продолжиме со денот.

Баш сакам тоа да го видам помеѓу машко и женско. Тогаш ќе верувам во такво другарство. Се дотогаш, машко и женско сами во просторија, помината ноќ заедно, нема шанси машкото или женското да не помисли што уствари носи типот/типката под маичка. Заеби ти тоа. Чим постојат настрани мисли, се нарушил кодексот. Џабе само ќе се фолираме демек маче ја сум ти другар шо се секираш (уфф каква беше вчера со тие тесните фармерки кај шо ти се гледаше расцепот на гзето).

Јебига, реалност.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Според мене има другарство... јас имам многу блиски другарки
само што ми се случи да засакам блиска другарка, а не се осмелувам да и кажам... :toe:
Епа тогаш тоа не е другарство
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Според мене има другарство... јас имам многу блиски другарки
само што ми се случи да засакам блиска другарка, а не се осмелувам да и кажам... :toe:
Немаш гајле брат нема нешто посовршено од тоа да ја фатиш другарка ти за девојка, верувај совршенство од едноставна причина ти знаеш се за неа, таа знае се за тебе и покрај се се сакате :vozbud:, така да не се чуди направи го тоа
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
Да има.Јас имам другар и многу си го сакам мислам дури како брат го гледам секогаш ме советува ако има потреба од тоа и јас него исто така

сега вака да си се цитирам сама затоа што сум направила огромна грешка што мислев т.е. бев убедена во тоа дека може да има другарство помеѓу машко и женско(детево го знам од кога знам за себе цел живот сме заедно се дружиме)многу сум разочарана затоа што го изгубив другарот уствари он мене ме изгуби од кога ми кажа дека му се свиѓам и дека сака да се муваме бев изнадена многу сега го гледам со подруги очи не тоа што беше до сега така да нема и нема више никој да ме убеди дека постои поздрав
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne postoi drugarstvo megu masko i zensko. se ebe so drug a so mene drugar, ko da ja neam sto ima on.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Paaaaaaa.... do pred izvesen period trvdev deka postoi drugarstvo povegi mashko i zensko.....Ali odkako doznav dela li4nosta koja podolgo od 8 god. ja smetav za najdobar drugar 4uvstvuva sprema mene neshto poveke od prijatelska ljubov.....se razo4arav! po4ustvuvam kako da go gubamm ednistvenoto neshto na koe mu veruvav...na koe celosno mu se otvarav i doveruvav! :(
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Абе има и другарска љубов не е дека нема, ама само кон одредени особи од спротивниот пол, најчесто кон една која ти навлегла во свеста дека ти е повеќе сестра отколку другарка, така да..и таков ќе е односот кон неа..но во одреден момент на слабост ќе попушти еден од луѓето присутни во таа врска, нема да опстои така тоа засекогаш, освен доколку не е еден од нив во некоја подлабока врска со друга личност, барем според мене така функционира светот помеѓу мажите и жените, односно спротивностите се привлекуваат, така функционира се во природата...ова не би требало да е исклучок...значи има другарска љубов помеѓу машко и женско но не вечна таква љубов...ќе дојде момент кога ќе се наруши таа рамнотежа и ќе излезе од колосек работата...ова е сепак мое мислење...имам повеќе другарки со кои сум доста отворен на некои теми, но искрено понекогаш сум се запрашал: но што ако јас и таа...?..сосема природно според мене, ме привлекува спротивниот пол на еден или на друг начин и тоа не е нешто што треба да прекине нешто убаво, впрочем можеби треба да провериме дали може тоа да се искачи на некое следно ниво, можеби ќе биде поубава врската, и од тоа ќе произлезе нешто поубаво...а доколку не функционира се така сјајно може ад се врати се на старото(не баш се но..) и да се почне отпочеток, би било интересно во секој случај, а доколку во некоја таква врска некој потиснува чувства тоа е повеќе измачување за себеси, затоа бидете искрени, често тоа се исплаќа на крајот и поубаво е да знаете дали имате некои шанси кај таа друга личност...чисто онака колку да бидете чисти со самите себе, а потоа со другите...многу искомплицирав се надевам свативте што сакав да кажам..многу се двоумам...а чим се двоумам се знае исходот..
Другарство помеѓу машко и женско? ---- Можеби!
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
сега вака да си се цитирам сама затоа што сум направила огромна грешка што мислев т.е. бев убедена во тоа дека може да има другарство помеѓу машко и женско(детево го знам од кога знам за себе цел живот сме заедно се дружиме)многу сум разочарана затоа што го изгубив другарот уствари он мене ме изгуби од кога ми кажа дека му се свиѓам и дека сака да се муваме бев изнадена многу сега го гледам со подруги очи не тоа што беше до сега така да нема и нема више никој да ме убеди дека постои поздрав

Е да си ми жива и здрава ти го прочитав мислењето и знаев дека ке биде вака...Искрено нема другарска љубов... другари се само ако едниот кон другиот има некакви симпатии. Секако збориме за добри другари и во секој случај јас мислам дека никогаш нема ни да има другарска љубов. Зошто девојче кое има дечко а пред тоа имала мн добри другари тие веќе не се со неа (и викаат дека не сакаат да се мешаат дека таа е зафатена па дечко и да не си помисли нешто....како да не нема везе таа е симпатична и на нив им се свиѓала и сега кога има дечко тие сфатиле дека таа несака ништо со нив и се одалечиле од неа) Така да другарска љубов мало морген меѓу машко и женско.:nenene:Барем тоа е мое мислење:toe:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
сега вака да си се цитирам сама затоа што сум направила огромна грешка што мислев т.е. бев убедена во тоа дека може да има другарство помеѓу машко и женско(детево го знам од кога знам за себе цел живот сме заедно се дружиме)многу сум разочарана затоа што го изгубив другарот уствари он мене ме изгуби од кога ми кажа дека му се свиѓам и дека сака да се муваме бев изнадена многу сега го гледам со подруги очи не тоа што беше до сега така да нема и нема више никој да ме убеди дека постои поздрав
Join the club, honey.:wink:
ne postoi drugarstvo megu masko i zensko. se ebe so drug a so mene drugar, ko da ja neam sto ima on.
Ајдееее....:tapp:


Он топик, мислам Чеков беше што рекол дека машко и женско можат да бидат другари само ако биле љубовници предходно. Значи ако веќе еднаш сте се попалиле едни за други, сте се пробале и не ви успеало, тогаш ќе знаеш, во иднина кога ќе ти појде паметот да ја погледнеш со други очи, каква е, какви мани има, зошто не ви успеало и зошто нема да ви успее пак. Инаку кога нема што да ве одвраќа, најнормално дека ќе заискрат симпатии од некоја страна (под услов да сте хетето).
Инаку, имам другарки ама никогаш не ми биле и нема да ми бидат поблиски од најдобриот другар. На крај краева, зошто би сакал некој да биде толку добар другар со женско, женските се за нешто што неможе со другари - љубов.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
pa ona me ponizue ako me glekoa ko bez kur a i ja nea ako ja gleam ko samo za muabet, znaci ne ja bigava da i go opnes, ne znam so luge bevte, abe zensko e da i vleze i kraj.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
pa ona me ponizue ako me glekoa ko bez kur a i ja nea ako ja gleam ko samo za muabet, znaci ne ja bigava da i go opnes, ne znam so luge bevte, abe zensko e da i vleze i kraj.
СЕКСИСТ!!!:tapp::tapp::tapp::tapp:
И значи ако не ја бива да и го "опнеш", за ништо не ја бива.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може да има!

1) Ако двајцата се разумни, интелегенти, разликуваат другарство од љубов
2) Ако физички не се привлекуваат еден со друг
 

Kajgana Shop

На врв Bottom